Dmuchanie z korka oleju/miarki

Dmuchanie z korka oleju/miarki

22 Gru 2018, 16:34

Jestem na etapie kupna auta. Jak się dowiedziałem jednym ze wskaźników stanu silnika może być to co się dzieje po odkręceniu korka wlewu oleju/wyjęcie bagnetu na odpalonym silniku. Nie znam się na tym więc pytam: jak to wygląda na zdrowym silniku, a jak gdy już jest coś nie tak?
Ma dmuchać z korka czy nie? To samo z bagnetu?
Jak rozumiem nawet jedna kropelka oleju nie powinna wylatywać ani nie powinien lecieć żaden dym?
Pytam bo np w moim Golfie TDI z korka dmuchało dość mocno i pojedyncze kropelki oleju lądowały na obudowie silnika, a silnik chodził idealnie, a za to we wcześniejszym aucie Corolli e11 nic nie dmuchało, a zaczęła pić olej.
centurio
Nowicjusz

Re: Dmuchanie z korka oleju/miarki

26 Gru 2018, 14:27

Wszystko zależy od silnika. Miałem kiedyś TDI to też dmuchało i leciał dymek (para) a silnik chodził jak marzenie.

Teraz mam BMW i tutaj z koleji lekko zaciąga powietrze.

Wiec wszystko zalezy od silnika i wcale nie jest prawdą ze jak dmucha to silnik złom ;)
Niko800
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy od: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e60
Silnik: N52
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

Re: Dmuchanie z korka oleju/miarki

04 Sty 2019, 12:55

Tu akurat jest tal że co silnik to będzie inaczej jak będzie już na wykończeniu to odkręcając korek lub wyjmując bagnet będzie chodził nierówno a nawet zgaśnie przynajmniej tyle zaobserwowałem podczas swojego doświadczenia. Ruch powietrza będzie i tego nie unikniesz, a to czy będzie chlapało olejem zależy też od tego ja jest skonstruowana pokrywa zaworów. W niektórych samochodach jest to zrobione w ten sposób że pod dziurą na wlew jest jeszcze taka osłona i tam jak odkręcisz korek to nie będzie chlapało olejem w innych może trochę chlapać.

Generalnie jak silnik chodzi równo po wyjęciu bagnetu i nie widać jakiś znaczących wahań w obrotach to powinno nam wystarczyć do wstępnej diagnozy.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Otwarcie sezonu i wielki powrót Roberta Kubicy - Grand Prix Australii Otwarcie sezonu i wielki powrót Roberta Kubicy - Grand Prix Australii
    Przed inauguracją nowego sezonu Formuły 1 zapraszamy do zapoznania się z faktami i ciekawostkami na temat wyścigu o Grand Prix Australii – pierwszym starcie Roberta Kubicy po ośmiu latach przerwy. Melbourne gości GP ...
    Jak poruszać się po kierownicy? Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...

•