Opel meriva a 1.8 - wymiana korka spustu oleju, zapytanie.

Opel meriva a 1.8 - wymiana korka spustu oleju, zapytanie.

26 Sty 2019, 16:29

Chciałbym się dowiedzieć czy w moim oplu mogę zmienić korek spustu oleju na taki [link wygasł] ? Dotychczas używałem takiego https://deler.pl/pl/p/Korek-spustowy-ol ... gJa7_D_BwE ale z racji że już drugi raz mi się gwint w śrubie ukręca to chciałbym ją zmienić na taką z sześciokątnym gwintem.
dozz1
Obserwowany

Re: Opel meriva a 1.8 - wymiana korka spustu oleju, zapytanie.

26 Sty 2019, 16:37

Ten Twój obecny korek jaki ma skok gwintu? Może trzeba przegwintować gwintownikiem jakimś skoro gwint uszkodzony?
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Sztuk 3

26 Sty 2019, 20:46

Gwint nie jest ukręcony, tylko wejście na bit torx jest lekko ukręcone, ale z tym sobie poradzę, po prostu chce zmienić tą śrubę na taką odkręcaną zwykłym kluczem nasadowym. A skok gwintu jak coś to 1,5 mm.
dozz1
Obserwowany

26 Sty 2019, 21:52

To z tym nie ma problemu, jak śruba pasuje, zakręcasz, dajesz ewentualnie podkładkę i masz na klucz płasko oczkowy.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Sztuk 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie jedz, nie pij, nie pisz podczas prowadzenia auta Nie jedz, nie pij, nie pisz podczas prowadzenia auta
    Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo niebezpieczne jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta. Czy jednak wiedzą, że niemal równie groźne podczas jazdy jest jedzenie ...
    Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny
    Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny – Toyota Corona – sierpień 1973. Już od lat 30. XX wieku samochody posiadały wskaźniki i lampki kontrolne informujące kierowcę o poziomie i ciśnieniu oleju, poziomie ...

•