Czy podczas wymiany oleju korek spustu należy posmarować?

07 Mar 2020, 23:04

Czy wkręcając nowy korek spustowy oleju należy posmarować go nowym olejem czy nie ma takiej potrzeby ? Korek posiada podkładkę
Kija
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Kia Sorento
Silnik: 3.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • 08 Mar 2020, 09:39

Nie ma takiej potrzeby
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
    Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

13 Mar 2020, 12:59

Smarujesz jedynie uszczelkę od filtra tą gumową i filtr dokręcasz ręką. Przy korku spustowym nic nie smarujesz podkładka jest miedziana i ona sama dobrze się układa przy dokręceniu śruby ale tu też należy to robić z wyczuciem żeby za mocno nie dociągnąć. samej śruby (korka spustowego oleju) praktycznie nie wymienia się jedynie podkładkę taką powinno się wymieniać najlepiej przy każdym odkręcaniu czyli wymianie oleju choć z doświadczenia wiem że taka podkładka wytrzymuje kilka wymian bez większego problemu.
    Cichy77
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
    Auto: Mam, często zmieniam!

21 Mar 2020, 20:25

Ja miałem kupiony korek i podkładkę z aso i jak wymieniali mi olej to dałem im te nowe
    Kija
    Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Kia Sorento
    Silnik: 3.5 V6
    Paliwo: Benzyna
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MORPHOZ - ciekawa stylistyka samochodu elektrycznego MORPHOZ - ciekawa stylistyka samochodu elektrycznego
    Samochód koncepcyjny Renault MORPHOZ z nadwoziem o długości 4,40 lub 4,80 m (w zależności od wersji) przy szerokości 2 m i wysokości 1,55 m to crossover z napiętymi i zmysłowymi liniami nadwozia. Jego stylistyka łączy ...
    Nieuważny pieszy i zasada ograniczonego zaufania Nieuważny pieszy i zasada ograniczonego zaufania
    Podobnie jak kierowcy piszący SMS-y i rozmawiający przez telefon w trakcie jazdy narażają się na utratę kontroli nad pojazdem, także i piesi rozproszeni przez rozmowę czy zabawę gadżetami narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. ...

•  
    • Warto przeczytać