Hyundai Terracan auto 4x4 transport lawetą z DE do PL

15 Kwi 2014, 23:06

Witam Panowie zaczne od tego że posiadam prawo jazdy kat B+E , problem polega na tym iż chcę przywieźc z Niemiec auto na części Hyundaia Terracana, chcę to zrobić autolawetą. Mam do dyspozycji tylko Peugeota Jumpera 3.0 HDI pojazd specjalistyczny o ładowności 1550kg z hakiem o uciagu 3000kg , chcę na niego wrzucic tą terenówke ale ona waży prawie 2150kg. Czy nie bede mial problemow przy kontroli przez zielonych lub naszych przewrazliwionych policjantów ? A może do jumpera podpiac lawete o DMC 2500kg i na nia zaladowac to auto ? Ale czy wtedy pusta autolaweta ciagnaca ciezka przyczepe nie bedzie niestabilna na drodze i zaczna sie problemy z jej utrzymaniem na drodze ? prosze o wszelkie porady, z góry dziekuje.
1avatar1
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Hyundai Terracan
Silnik: 2.9 CRDI 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

06 Sie 2014, 15:10

Kurcze fajne auto to jest, uważacie że można takie wynajmować do ślubu. Czytałem na portalu Wesele z klasą że specyficzne są teraz w modzie.

Pozdrawiam
Norbert
Norbert718
Nowicjusz
 
Posty: 1
Auto: Renault

12 Sie 2014, 09:21

Specyficzne i dziwactwa
p0ldekrakieta
Początkujący
 
Posty: 50
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Audi A4/Mazda RX8
Silnik: 1.6/1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

25 Lut 2018, 17:04

Co do ciagniecia zaladowanej lawety pustym "holownikiem" nie bedzie takiej jazdy jak z podwojnym ladunkiem, ale tragedii nie ma, ja dwa tygodnie temu ciaglem jakies 200 km. Trafica na lawecie Iveciem z pustym najazdem i tragedii nie bylo, ale Iveco jest na tyl i jechalem wiekszosc drogi landowkami w DE po drugie auto. Na pewno bezpieczniej jesli chodzi o zielonych i bagow w razie kontroli wag.
chemik1980
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: NRW DE
Prawo jazdy: 10 01 1998
Przebieg/rok: 45tys. km
Auto: Toyo Previa/Volvo 940
Silnik: 2,4VVTi / B200
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001