Hyundai Terracan - proszę was o opinie

23 Paź 2008, 11:51

Witam.zamierzam kupić auto o nazwie terracan 2,9crdi z 2003roku,bardzo mi sie podoba jest duże,ładnie wykonane no i jest jednym z tańszych jak wygląda,porządnych na rynku aut.może macie jakieś wiadomości o tym modelu jak sie spisują.wy tu zadecydujecie czy go kupie.z góry dziękuje
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

26 Paź 2008, 17:56

Witam
A gdzie zamierzasz się tym poruszać?
Bo jak po czarnym to spoko ( lecz ja osobiście nie kupiłbym tego auta bo mi się zwyczajnie nie podoba i nie ma w nim niczego konkretnego czego inne auta nie mają, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje).
No i wiadomo w teren się nie nadaje, może na jakąś polną drogę ale to max :D
A masz coś jeszcze na oku czy tylko to ?

pozdro
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

27 Paź 2008, 19:51

witam.no pytam bo mi się on bardzo podoba,tylko chciałbym się tu zapytać jak ten samochód sie sprawuje,jak z częściami,może są użytkownicy.Co do jazdy zamierzam nim jezdzić po asfaltach,polnych drogach,lasach no i POLSKICH DROGACH.Pytam o te auto bo można kupić młode w niedrogiej cenie. A szukam dużego auta,bezpiecznego i zdecydowałem na te
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

29 Paź 2008, 17:34

Jak nie będziesz z tymi lasami przesadzał to pewnie będzie wszystko ok:D
Na polskie drogi wydaje mi się idealny, lecz niestety nie powiem Ci nic na jego temat jeżeli chodzi o awaryjnośc i części( te możesz posprawdzac gdzieś w sieci )

Ps wiem też ze captiva chevrolet też jest w miare tanim suvem...
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

29 Paź 2008, 19:35

dzięki Wezyrro zawsze coś podpowiedziałeś,uważam że to są dobre samochody tylko niedocenione trochę i na ramie nie byle co,a captiva za droga jeszcze.pozdrawiam i czekam na więcej informacji :) .proszę piszcie
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

31 Paź 2008, 23:38

wiedziałem że temat może być ciężki.ale że aż tak?czy naprawdę niema nikogo co by coś wiedział o tym aucie?? :?
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

01 Lis 2008, 18:21

jak by nie patrzeć to jest dość rzadkie autko na naszych drogach i nie wiem czy nie lepiej by by było żebyś pomyślał nad czymś bardziej popularnym chociażby ze względu na części i wiedzę, którą mogą Ci przekazać użytkownicy.
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

02 Lis 2008, 06:24

Posiadam od kilku miesięcy Terracana - rocznik 2003, diesel 150 KM - ma wszystko (m.in. klima, skóra, hak, napęd na 4 koła, automatyczna skrzynia, nawigacja, kolor czarny) - jestem z niego bardzo zadowolony.
Tylne siedzenia składane - można przewozić większe bagaże, silnik cichy.
Samochód niedoceniany i w Polsce mniej popularny.
Mój Vito stoi w drugim garażu i teraz mniej chętnie do niego wsiadam. Komfort jazdy Terracanem - super.
Ułomność: mało ekonomiczny (wyższe spalanie) w przypadku kierowców lubiących tzw. przygazówki. Jeżdżąc normalnie spala w normie.
Andrzej
Andrzej Małecki
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Lis 2008, 13:34

dzięki Andrzej :) Ja mam na oku z 2003 ale chyba 163 konie.listwy szerokie,o rurowany dookoła,skóra,manual taki mnie interesuje.jest ładny wiem że mało popularny ale chcę zaryzykować.A jak z częściami powiedz tylko serwis czy większe sklepy z częściami też można dostać,oryginały czy zamienniki są?A jakie masz przełożenia w pokrętle dwa [auto] czy trzy,tu są dwa że przód sam sie włącza jak sie tył ślizga wiesz o co chodzi?[auto]pozdrawiam
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

04 Lis 2008, 13:45

Wezyrro wiem że auto mało popularne,ale takiego dużego auta z takim wyposażeniem i takiej cenie nie kupie.Myślałem już różnie może to a może tamto ale jak nie małe to brzydkie i na 95%zostaje przy hyundaju.pozdrawiam
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

05 Lis 2008, 13:42

Odpowiadam w sprawie części do Hyundaia.
Zanim podjąłem decyzję zakupu TERRACANA sprawdziłem w kilku internetowych hurtowniach ceny filtrów, klocków, tarcz itp., ceny takie same lub o 10 % wyższe od cen do VITO. Dostepne natychmiast. Cen innych części nie weryfikowałem. Co do napędu, mam 3 możliwości ustawienia pokrętła: 2L - trktuję jako "Last" jazda pod obciążeniem np. przyczepa, 4H napęd na wszystkie koła - włączyłem tylko raz gdy dla fantazji pojechałem pojeździć sobie w terenie, 2H napęd na jedną oś i zawsze na tym ustawieniu jeżdżę. Podobno - ale tego jednak nie sprawdzałem - przy utracie przyczepności włącza się dodatkowy napęd.
Nie chcę Cię namawiać, ale warto spróbować - więc kupuj.
Będziesz miał przy tym trochę nowszy model bo to już 163 PS. Gdzie go kupujesz tu czy tam ? Ile oczekuje sprzedający ? Ile przejechanych km jest na liczniku ?
:P
Andrzej Małecki
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Lis 2008, 20:51

witaj Andrzej.to tak :)byłem w serwisie hyundaja zapytać sie czy mają coś takiego albo mogą ściągnąć mi przez siebie ale powiedzieli że nie z ciągają,akurat stał u nich terracan na serwisie i kierownik mówił że będzie prawdopodobnie na sprzedaż.skontaktowałem sie z właścicielem i okazuje sie że maja 2 takie same na firmę brali tylko jeszcze sie zastanawiają kiedy sprzedać.Mam dzwonić w połowie listopada sie dowiedzieć.jeden ma 130,drugi 200 tyś km.sądzę że cenić będą od 35 pod 40 tyś.kupione w kraju,serwisowane,nie bite,brali je z najbogatszym wyposażeniem,bardzo ładnie sie prezentują.tak w 100%ich nie oglądałem ale widać zadbane.to są crdi silnik [nie wiem czy prawda]mercedesa?czy na licencji?no i te napędy mają tylko dwie regulacje nie wiem czy dobrze czy żle .szerokie listwy dookoła i trochę chromu rurki z tyłu,przodu,boku i na przednim zderzaku taka wklejona listwa chromowa co mi się bardzo podoba, spojlerek z tyłu, jak możesz napisz z kąd jesteś?może mieszkamy obok siebie :)
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

07 Lis 2008, 07:56

Samochody musisz dokładnie obejrzeć i zrobić nieco dłuższą jazdę próbną - mieszkam w Warszawie.
A.
:P
Andrzej Małecki
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Lis 2008, 16:38

no jak sie zdecydują,no i ja sie zdecyduje sprawdzę dobrze.gotów jestem zapłacić i sprawdzić w serwisie wszystko :wink:
bluss1
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: WARMIńSKO-MAZURSKIE

09 Lis 2008, 19:11

TERRACAN Jaki wybierasz kolor samochodu ? O ile mi wiadomo dominują kolory: srebrny metalik, błękitny oraz czarny. Czy środek - mam na myśli Mittelkonsole oraz drzwi są wyłażone drewnem (czeczotką) ?
Jakie opony ? Czy planujesz instalację "Chiptuning Power HP". Ja jakoś nie mogę się zdecydować - to wydatek około 430 PLN.
Mam u siebie system nawigacyjny BECKERA, który funkcjonuje na terenie Europy Zachodniej niestety nie działa w Polsce. Dostępne płytki są mało szczegółowe. Zatem kupiłem w Biedronce za 230 PLN najprostsze NAVI, które po wgraniu oprogramowania spełnia swą rolę dostatecznie. Poza Polską korzystam z wbudowanego NAVI BECKERA.
Pozdrawiam
A :P
Andrzej Małecki
Nowicjusz
 
Posty: 4