Duży i wygodny do 15 tys.

19 Lip 2010, 21:04

Jak w temacie. Jaki samochód polecacie? Obecnie jeżdżę Volvo v40 1.9TD. Mieszczę się bez problemu na max odsuniętym fotelu. Ale jeśli ktoś chce za mną siąść - muszę się podsuwać - komfort jazdy od razu spada, a jestem "długą" osobą (195cm).

Od samochodu wymagam:
- silnika diesla,
- napęd na przód (lub na 4 koła :) ) (więc odpada Scorpio i Omega - a szkoda :( ),
- PRZESTRZENI!,
- Mocy wystarczającej do tego, abym nie obawiał się, że nie zdążę podczas wyprzedzania (90km w moim Volvo jest ok, póki go nie załaduję i nie włączę klimy - wtedy się toczy, szukam czegoś bardziej dynamicznego),
- małej awaryjności i niewygórowanego spalania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
tudziu
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Lublin

19 Lip 2010, 21:12

Szkoda, że odpada RWD, dlaczego? Pomyślałbym nad czymś z Audi albo VW z motorem 1.9 TDI. Passat/A4/A6.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

19 Lip 2010, 21:20

RWD mi nie pasuje z tego powodu, że miałem złe doświadczenie z nim w zimie. Prosta droga prostą drogą, ale pod górkę często miałem problem moim Scorpiakiem - dlatego odpada.

A co z motorami 2.5 TDi w Audi/VW? Słyszałem, że niezbyt dobre, jednak dużo tego widzę na mieście - taka ilość ludzi by się pakowała w szambo...? :p
tudziu
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Lublin

19 Lip 2010, 21:23

Zdecydowanie VW Passat B5. Polecam raczej silnik 1.9 TDI 110km. A odradzam 2,5 TDI.
ax341
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: Slask

19 Lip 2010, 21:28

2.5 TDI R5 w starszej budzie super silnik, a ten nowszy V6 to szambo dla odmiany.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Lip 2010, 23:32

Volvo S70/V70, Saab 9-3, Xedos 9 (ale tu tylko benzyna)
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...

22 Lip 2010, 10:00

kolega pisze o przestrzeni a wy z a4/passatami wyjezdzacie...

a6 minimum. ew. mondeo mk3 jakbyś ustrzelił, też ma sporo miejsca w środku.
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

22 Lip 2010, 15:49

A4 / passat to uniwesalna odpowiedz na każde pytanie ;-) Bo to przecież Bogowie motoryzacji :mrgreen:
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

23 Lip 2010, 12:28

AreBie napisał(a):A4 / passat to uniwesalna odpowiedz na każde pytanie ;-) Bo to przecież Bogowie motoryzacji :mrgreen:

No ba.... przecież niezawodne, bezawaryjne, i ogólnie wspaniałe :mrgreen: A Merce, BMW, itp. to przecież chłam bo Merc drogi w częściach itp Francuzy tańsze nie są, BMW ma TDSa (choć dla mnie to dobry silnik jeśli użytkuje się go z głową a nie ciągle but, miałem więc wiem) więc też odpada. Miałem przed obecną E klasą 290TD, E36 325TDS i równolegle C klase 220D i C klasa z ledwo żyjącym i lejącym Lucasem zawiozła mnie w Bieszczady, poprzez Ukrainę i Węgry z powrotem na pomorze Passat by tak zrobił? Wątpię
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2010, 21:33

jiGsaw napisał(a):2.5 TDI R5 w starszej budzie super silnik, a ten nowszy V6 to szambo dla odmiany.


potwierdzam :smile:
2.5 TDI AEL
Konsar008
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Miejscowość: Północ

24 Lip 2010, 15:48

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

nic innego sensownego Ci nie zostało :)
Kiczaty
Nowicjusz
 
Posty: 10

24 Lip 2010, 17:29

Odpuścił bym motorek 2.5 TDS czy to w omedze czy piątce
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Miejscowość: Kłodzko

02 Paź 2010, 10:56

ax341 napisał(a):Polecam raczej silnik 1.9 TDI 110km

A czy ten silnik będzie wystarczająco dynamiczny w porównaniu do mojego Volvo? Audi jest cięższe a ma tylko 20 koni więcej. Obawiam się, że kiedy będzie załadowany kompletem osob to moze się okazac tak samo jak volvo - toczydłem.

Myślałem też nad A8 3,3 TDI, ale jak na razie nie mam funduszy, może kiedyś :)
tudziu
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Lublin

02 Paź 2010, 12:20

110 koni to taka dolna granica, jak samochód nie jest załadowany to da się tym w miarę dynamicznie jechać. Ja polecam coś w ten deseń
[link do oferty na Allegro wygasł]

Mój szef 5 lat już takiego tłucze i nic się z nim nie dzieje złego.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

02 Paź 2010, 12:50

110km wirusujesz na seryjnych gratach na ok 140km i wtedy jest ok.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW