Duży i wygodny benzyniak.

09 Kwi 2014, 14:46

Witam,
aktualnie jeżdzę Mitsubishi Carismą 1.6 90KM z 1997 z lpg, lecz właśnie ją sprzedaję i zamierzam kupić nowy samochód. Mój budżet to około 8 000 zł (może być tysiąc więcej).
Chcę kupić auto o podobnych gabarytach do Carismy, ma być w nim sporo miejsca. Zależy mi na wygodzie i komforcie podczas jazdy. W ciągu ostatniego roku pokonałem 18 tysięcy km, nowym samochodem planuje podobne przebiegi - ok. 20 tysięcy rocznie. I oczywiście samochód musi mi się wizualnie podobać.
Silnik musi być wyłącznie benzynowy, zamontowany gaz będzie miłym dodatkiem, ale raczej skłaniałbym się ku samej benzynie. Diesle odpadają. Nie potrzebuję wielkiej mocy, na drogach raczej nie szaleję. Od przyszłego samochodu oczekuję jednak troszkę więcej niż 90KM jak w Carismie. Powiedzmy, że 100-150KM będzie mi odpowiadało. Pojemność - nie większa niż 3.0, może być nawet dużo mniejsza.
Ważnym kryterium jest pojemność zbiornika paliwa - 60l to absolutne minimum, generalnie im większy bak, tym lepiej. Spalanie nie jest dla mnie bardzo istotnym czynnikiem - 12l/100km jestem w stanie zaakceptować, chociaż gdyby udało się zejść poniżej 10l - będzie super.
Kupując Carismę, byłem świadomy, że nie będzie to najtańszy samochód pod względem awaryjności i kosztów napraw. Podobnie jest z moim przyszłym autem - oczywiście chciałbym, żeby był w miarę bezawaryjny i abym nie musiał zostawiać dużych pieniędzy u mechanika, jednak zdaje sobie sprawę, że szukając wśród samochodów tej klasy, zapewne muszę liczyć się z pewnymi wydatkami.
Najbardziej podoba mi się Volvo S80, ale podejrzewam, że ten budżet będzie za niski nawet na rocznik 1998. W związku z tym, moją uwagę zwróciło Audi A6 C5 (w tej cenie również sam początek produkcji) oraz Audi A4 B5 (gdyby udało się znaleźć wersję poliftową... :) ). Nie chcę kupować takiego samochodu, który bez problemu spotkam na każdym parkingu, w związku z czym samochody typu Mondeo MK3 czy Passat B5 odpadają. Wiem, że wymienione przeze mnie modele Audi również są bardzo popularne, ale za mocno mi się podobają, by je odrzucić :) Moim marzeniem jest Alfa 166, jednak jej nawet nie biorę pod uwagę z innych względów. Wiem o tym, że mój budżet jest niski jak na wymienione przeze mnie modele i wcale nie liczę na to, że za te pieniądze dostanę świetny, bezwypadkowy egzemplarz. Mam nadzieję, że mimo wszystko, uda mi się znaleźć coś, co będzie w miarę dobrze jeździło :) Nowym autem planuję jeździć przez około 2 lata.
Jak widać, moje wymagania są trochę nietypowe, bowiem bardziej niż na niskim spalaniu zależy mi na dużej pojemności baku, ważna jest również wygoda. Jaki samochód sprosta moim wymaganiom i będzie najlepszy? Co z podanymi przeze mnie propozycjami?
Pozdrawiam
malutki88
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 01 01 2001

09 Kwi 2014, 15:53

Za 8.000 polifta A4 B5 w dobrym stanie nie znajdziesz .
W tej cenie chodzą całkiem przyzwoite przedlifty .

ps Nie zrażaj się tylko jak ktoś tutaj zaraz ciebie wystraszy że B5 są na wielowahaczu :) . Jak kupisz dobrą doinwestowaną sztukę , to będziesz bardzo zadowolony .
Porządne blachy , solidna jakość materiałów wnętrza i ich spasowanie .Komfort jazdy

""Powiedzmy, że 100-150KM będzie mi odpowiadało""

1.6 sobie odpuść
1.8 -125KM
1.8T - 150KM i przy rozsądnej jeździ całkiem przyzwoite spalanie jak na te osiągi
i do tego możesz poszukać z napędem na cztery łapy (quatro)
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

09 Kwi 2014, 17:48

A kolejne auto spod znaczku 3 diamentów, Galant?
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Kwi 2014, 20:50

Magda93 napisał(a):ps Nie zrażaj się tylko jak ktoś tutaj zaraz ciebie wystraszy że B5 są na wielowahaczu
Czytaj ze zrozumieniem kolego :) malutki napisał
malutki88 napisał(a):Nie chcę kupować takiego samochodu, który bez problemu spotkam na każdym parkingu, w związku z czym samochody typu Mondeo MK3 czy Passat B5 odpadają.
o zawieszeniu nie bbyło tutaj mowy :wink:
Ja zaproponuję... Lancię Kappa / Lybra - wbrew obiegowym opiniom to dobre auta. Jeśli boisz się włochów to może BMW E34
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Kwi 2014, 20:54

Ode mnie Daewoo Leganza.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Kwi 2014, 20:59

mike1735 napisał(a):Czytaj ze zrozumieniem kolego malutki napisał


malutki88 napisał(a): W związku z tym, moją uwagę zwróciło Audi A6 C5 (w tej cenie również sam początek produkcji) oraz Audi A4 B5 (gdyby udało się znaleźć wersję poliftową... ).

:D Teraz ty kolego przeczytaj ze zrozumieniem :roll:
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

09 Kwi 2014, 21:13

malutki88 napisał(a):Nie chcę kupować takiego samochodu, który bez problemu spotkam na każdym parkingu, w związku z czym samochody typu Mondeo MK3 czy Passat B5 odpadają.

malutki88 napisał(a):W związku z tym, moją uwagę zwróciło Audi A6 C5 (w tej cenie również sam początek produkcji) oraz Audi A4 B5

A Audi nie znajdziesz pod każdą Bierdonką, Lidlem :?: :shock:
Magda93 napisał(a):Porządne blachy

Jęśli bezwypadkowy ale bardzo trudno o taki..
Magda93 napisał(a):solidna jakość materiałów wnętrza i ich spasowanie

To żart..? :mrgreen:
Poaza tym to zawieszenie które wytrzymuje 50 tysięcy.. :lol:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Kwi 2014, 21:19

kon146 napisał(a):To żart..?

Nie rozśmieszaj mnie . Może zaprzeczysz jeszcze jakości materiałów użytych we wnętrzu B5
hahahaha no to jazda :lol:

Egzemplarze z przebiegami +400tyś nie wykazują w wnętrzu większego zużycia . Za to np. w oplu po takim przebiegu tapicerka poprzecierana, porysowana i zaczynają trzeszczeć elementy
Ostatnio edytowany przez Magda93, 09 Kwi 2014, 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

09 Kwi 2014, 21:26

Ciekawe.. Do 200 tysięcy w Audi już się wyciera i trzeszczy. Tu przykład
[link wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Kwi 2014, 21:28

kon146 napisał(a):Ciekawe.. Do 200 tysięcy w Audi już się wyciera i trzeszczy. Tu przykład

masakra .

Znajdujesz mi zdjęcie audi w którym akurat jakiś syfiiarz jeździł , i czego to ma być dowodem . Twojej głupoty ?
Dziecinada

Po twojemu. teraz jak pokaże coś durnego
Zdjęcie
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

09 Kwi 2014, 21:30

No i ja sie tutaj nie zgodze,mam dwa przykłady.
Jeden kolega ma Passata B5 z 2000roku,przebieg 260tys i wnętrze powycierane,z koleji drugi przykład to Astra I z 99roku,przebieg 266tys i wnętrze w fajnym stanie (mam nawet zdjęcie).
I w obydwu przykładach przebieg autentyczny :!:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Kwi 2014, 21:37

Magda93 napisał(a):Twojej głupoty ?
Dziecinada

Chyba ostrzeżenie chcesz kolego :wink:
Ja też umiem wstawić zdjęcie które było robione przez fabrykę, gdy auto wchodziło do sprzedaży.. Więc pogratuluję Tobie :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Kwi 2014, 21:50

kon146 napisał(a):Ja też umiem wstawić zdjęcie które było robione przez fabrykę, gdy auto wchodziło do sprzedaży.. Więc pogratuluję Tobie

Właśnie to miało na celu to zdjęcie
Tak samo jak i ty mi wrzucasz foto jakiegoś zapuszczonego egzemplarza .

Szkoda że już nie mam swoich zdjęć zdjęć jak sprzedawałem swoją B5 Tdi 440tyś . a środek jak w 5-6 letnim aucie .
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

09 Kwi 2014, 21:55

Zapuszczonego egzemplarza :?: :shock: Człowieku jedź do pierwszego lepszego komisu i zobacz jakie mają powycierane plastiki samochody z koncernu VAG..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Kwi 2014, 22:06

Teraz sie bedziecie przegadywać które auto ma lepsze plastiki? Darujcie sobie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012