Dylemat, audi a3 czy honda civic VII

03 Sty 2013, 18:25

Witam,
chciałbym kupić auto tak do 14tys. plus potem założyć gaz, wpadły mi w oko audi a3 i honda civic vii, silnik to 1.6 dla obu, lub 1.8 tylko dla audi, oczywiście benzyna. Za hondą przemawia ładny design, podobno mała awaryjność( raz sie przejechałem hondą, całkiem fajne, troche twarde), o audi wiem już mniej. Za audi przemawia to że ma 4 drzwi, i to że mój ojciec ma audi 80 z 94 roku i tam sie nic nie psuje. Mam kilka pytań do osób które miały styczność z tymi dwoma autami. Prosze o krótkie odpowiedzi, tak co by mi co drugi nie napisał użyj szukajki.

1. Jak te auta znoszą gaz, jaki jest średni koszt instalacji, czy jest to ok 2500tys.?
2. Jak to jest z tą psującą sie maglownicą w hondzie??, czy to prawda że całość ze sterownikiem kosztuje 5tys. bo na allego widziałem po 500zł takie rzeczy.
I ile wynosi wymiana łożysk w skrzyni dla hondy, czy w zwykłym zakładzie można wymienić za mniej niż 2000zł, i czy da sie to zrobić w garażu, tu zaznacze że ojciec zna sie w miare na autach, sam wymieniał amortyzatory jakieś łożyska z tyłu, kiedyś jak miał łade to robił więcej.
3. Ogólnie jak by ktoś mógł porównać te auta pod względem spalania lpg, komfortu, dynamiki jazdy,
4. Czy audi jest znacznie awaryjniejsze niż honda, i jak to wyglda w pieniądzach, czyli mam auto 2002 i co mi sie tam może rypnąć i ile bedzie kosztowało,
5. Jaki jest koszt zrobienia zawieszenia, (chodzi mi głównie o sytuacje gdzie coś tam bije i sie tłucze)

Autem bede jeździł bardziej po mniejszych miejscowościach niż stał w korkach, tak 50/50 trasa/miasto

Auta mnie interesują w roczniku 2002 audi, 2003/2004 honda, wiem żę jak sie dobrze poszuka to bedzie ta cena 14 tys -15tys, ewentualnie ściągać z niemiec. Nawet dziś takie widziałem tylko klimy nie było w audi.
Z góry dzięki za odpowiedzi
MaineCar
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 07 2003
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam