Dylemat... auto - 8-10 tys. lub 12-13 tys.

07 Wrz 2016, 13:11

Witam serdecznie,

Z zamiarem zakupu noszę się już dłuższy czas. Forum przeglądam regularnie od kilku miesięcy, a zarejestrowałem się któryś tydzień wstecz.

Wiem że jest już kilka podobnych tematów, lecz nie chcę z moimi pytaniami wchodzić komuś do jego wątku.

Niedługo będę zmuszony do zakupu auta ze względu na pracę w trochę niestandardowych godzinach. Trudno mówić mi o budżecie bo i tak na auto będę zmuszony wziąć kredyt i dlatego rozważam dwie opcje: 1 kupić auto w granicach 8-10 tys; 2 kupić auto za około 12500. Choć skłaniam się raczej do pierwszego wariantu.

Samochodu w 95% będę używał w Warszawie (ok 30-40 km dziennie) i jedynie sporadycznie do pokonania dłuższej trasy do domu (200km) lub wypadu raz na dwa, trzy miesiące za miasto.

Nie zamykam się na żadną markę ale raczej VAG'ow chciałbym uniknąć. :/ Obecnie myślę nad Astra G, Peugeotem 406 Coupe, Accordem VI i Focusem I. Warto jeszcze rozważyć coś do wspomnianej przeze mnie kwoty?

W wariancie drugim do 12500 myślałem nad Vectra C, BMW e46 albo Mitsubishi Galant.

Tylko czy jest sens dokładać te 3-4 tysiące do wymienionych aut, czy lepiej przeznaczyć mniejszą kwotę i zadłużyć się odrobinę lżej? ;)

P.S. Auta szukam w promieniu około 75 km od Warszawy, ewentualnie 50 km od Koła/Konina (Wlkp).

Dziś moją uwagę zwróciły:
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Warto się nimi zainteresować?

Pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc :)
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

11 Wrz 2016, 04:25

Panie i Panowie, czy 10-11 tys za Mitsu Galanta 2.5 V6 to normalna kwota?

I jak wypadają te auta w kwestiach serwisowania (koszty napraw) oraz jak zniosły upływ lat - oczywiście generalizując, bo wiadomo że egzemplarz egzemplarzowi nie jest równy :)

Pytanie trzecie, sprzedający podał mi VIN auta ale... google nie podaje żadnych rezultatów, czy to sygnał by zapaliła się w głowie lampka ostrzegawcza?

P.S. VIN JMBSNEA5A1Z000562
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

11 Wrz 2016, 09:24

Na jakiej w ogóle podstawie po wklepaniu VIN'u w szukajkę chciałeś coś znaleźć?

Galant, 2.5L, 2WD, 5 biegów, manual, sedan, wersja wyposażenia elegance, kolor satellite silver
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Wrz 2016, 15:46

Na jakiej w ogóle podstawie po wklepaniu VIN'u w szukajkę chciałeś coś znaleźć?


Zdarza się znaleźć informacje archiwalne o poprzednich aukcjach tego egzemplarza. A może jest możliwe sprawdzenie jakichś informacji na postawie numeru vin w przypadku auta z Niemiec?

Jeśli mógłbym jeszcze prosić o odpowiedź na pozostałe kwestie z poprzedniego posta odnoszące się do Galantów, byłbym wdzięczny. :)
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

12 Wrz 2016, 14:15

Wiem że raczej mój temat nie cieszy się wielkim zainteresowaniem :(

Ale może ktoś zabłądzi i rzuci okiem na to ogłoszenie?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Mam wrażenie że tylny zderzak ma inny odcień ale nie wiem co jeszcze mógłbym wychwycić...
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

12 Wrz 2016, 20:39

2.4 GDI odpuść, bo to problematyczny silnik z wtryskiem bezpośrednim
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Wrz 2016, 04:27

A chociaż krótkie zdanie w kwestii tych ogłoszeń? Wiem że rozrzut modeli i segmentów spory ale nie upieram się na konkretny model i markę a na samochód w jak najlepszym stanie.

[link do oferty na Allegro wygasł] - chociaż silnik chyba trochę słaby

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - raczej ulep bo zdecydowanie za tanio

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - też chyba za tanio

[link do oferty na Allegro wygasł] - zupełnie nie wiem jak powinna wyglądać cena tych aut :/

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - jak wyżej, tyle że od osoby prywatnej
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

13 Wrz 2016, 10:20

Chcesz wziąć kredyt na samochód = nie masz kasy.
Dlaczego więc wstawiasz tu np. eclipse z automatem? Kiedy oddasz go do warsztatu to weźmiesz kolejny kredyt? Chłopie, przyda się odrobina logicznego myślenia
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Wrz 2016, 14:08

Bardzo dziękuję za troskę. Prosiłem jednak o krótką ocenę w kilku słowach podrzuconych przeze mnie aukcji, bo większość osób tutaj doradzających ma w tym względzie większą wiedzę ode mnie. I tylko o to prosiłem, doradztwa finansowego nie potrzebuję, dziękuje za chęci :)
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

17 Wrz 2016, 16:43

Panowie a jak silniki Mazdy 6 I znoszą gaz? Motory 1.8, 2.0 i 2.3?
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

17 Wrz 2016, 18:17

Niby spoko, czytałem tylko sporo narzekań, że 1.8 trochę zamula przy tej masie.
Inna sprawa to znalezienie ogarniętej 6 w zakładanym budżecie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Wrz 2016, 22:00

Generalnie decyduję się na drugi wariant. Szukam auta do około 12500 złotych (z marginesem 500 zł dokładki do zakupu). Oczywiście kosztów pakietu startowego i ubezpieczenia nie wliczam w tę kwotę.

Tak więc jeśli ktoś z Was byłoby w stanie mi powiedzieć czy w zakładanej kwocie znajdę:
- Mazdę I po lifcie w silniku 2.0
- Mitsubishi Galanta 2.5 V6

Jakie inne auta są jeszcze dla mnie osiągalne z kilkoma założeniami:
- raczej sedan, ewentualnie coupe albo większy lift/hatchback
- co najmniej 140-150 km, chciałbym jeszcze trochę autem się pobawić mimo że już bliżej mam 30-ki niż dalej :(
- w miarę niezawodny, bo mimo wszystko potrzebuję go przede wszystkim do dojazdu do pracy
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

20 Wrz 2016, 22:32

MadLoneWolf napisał(a):Mazdę I po lifcie w silniku 2.0
3 czy 6? Tak czy siak poliftówki ani jednej ani drugiej nie kupisz w tej kasie.
Z tej dwójki zdecydowanie lepiej celować w Galanta.

Z innych np Mondeo mk3, Accord VI, e46 323i też jakieś wyrwiesz. Z QP będą auta pseudo sportowe typu Cellica VI/VII, Prelude, może trafisz na jakiegoś Merca CLK
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Wrz 2016, 09:48

3 czy 6? Tak czy siak poliftówki ani jednej ani drugiej nie kupisz w tej kasie.

Szóstkę, zapomniałem dopisać. Majda 3 jednak trochę dla mnie za mała.

Trochę szkoda że polifta nie znajdę do tych 13 tysi bo podobno mniej problemów ma z rudą :/

Z tej dwójki zdecydowanie lepiej celować w Galanta.


Twoje osobiste preferencje czy rzeczywiście Galant lepszy od Mazdy? ;) W internecie Mazda raczej opinie ma całkiem przyjemne, a z Galantem jest taki problem że jego podaż na rynku raczej jest skromny, chociaż auto bardzo mi się podoba w wersji Avance.


A np na Peugeota 407 jest szansa w tej kwocie czy raczej lepiej żebym odpuścił egzemplarze które mógłbym w tych 13 tys znaleźć?
MadLoneWolf
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

21 Wrz 2016, 13:13

MadLoneWolf napisał(a):Twoje osobiste preferencje czy rzeczywiście Galant lepszy od Mazdy?
osobiste, jednak Galant ma lepszą blachę :wink: no i jak to powiedział jeden z naszych forumowiczów "2.5 v6 jest całkiem utalentowany", w odniesieniu do osiągów.
MadLoneWolf napisał(a):A np na Peugeota 407 jest szansa w tej kwocie czy raczej lepiej żebym odpuścił egzemplarze które mógłbym w tych 13 tys znaleźć?
za 13k już kupisz całkiem dobry egzemplarz, ale auto ma kilka wkurzających problemów
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004