Dylematy, duża rozbieżność do 10 tyś?

19 Gru 2015, 15:30

A Toyota Camry?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] jasny środek jest
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
H.Legend
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mazda Xedos może być ciekawa
Lancia Kappa 2.4?
Opel Senator?
F.Scorpio
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - zwróć uwagę na skóry a w szczególności te z tyłu :roll:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

19 Gru 2015, 15:31

Porównuję moc, gazowałem sam po zakupie dobrą instalką, spadku mocy nie uświadczyłem, a chodzi o ogólną zależność - tak jak R4 są za słabe do trójek, tak 2.0 to za mało na 5er. Jeśli tobie wystarczy - śmiało. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, nawet jak na początku uznasz, że te 150KM to akurat to max rok minie i będziesz narzekał, że mało - jak pewien pan z 318i :D
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Gru 2015, 15:45

Kieł napisał(a):A Toyota Camry?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yfbft.html
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yd7HN.html jasny środek jest
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
H.Legend
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... ydB1T.html
Mazda Xedos może być ciekawa
Lancia Kappa 2.4?
Opel Senator?
F.Scorpio
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yfain.html - zwróć uwagę na skóry a w szczególności te z tyłu


Nie podobają mi się te modele. Wiem, że nie mam co wybrzydzać za 10k, ale jak za tą kwotę mogę mieć a3, a4, e34, audi100, golf4 to wolałbym z tego grona e34.

Jak pisałem mogę kupić nawet w welurze czy jakimś materiale samochód, a potem oddać w ręce fachowców i mieć "nówki" nie śmigane, nie wypierdziane :D

Żółtek napisał(a):Porównuję moc, gazowałem sam po zakupie dobrą instalką, spadku mocy nie uświadczyłem, a chodzi o ogólną zależność - tak jak R4 są za słabe do trójek, tak 2.0 to za mało na 5er. Jeśli tobie wystarczy - śmiało. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, nawet jak na początku uznasz, że te 150KM to akurat to max rok minie i będziesz narzekał, że mało - jak pewien pan z 318i


Myślę, że wystarczy, a jak już się ma znudzić to nie prędko, bo ulicznym rajdowcem to ja nie jestem żeby jeździć 100 w zabudowanym jak świr. Wolę raczej się wozić po mału przy dobrej muzyce.

Ten z 520 wydaję się najrozsądniejszy, bo znalazłem też coś takiego:

[link do oferty na Allegro wygasł]

jednakże dziwnie tanio + od handlarzyny, więc pewnie ściemy mi puści byle to sprzedać .


Chyba żebym dozbierał i szarpnął się na v8

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Sporo droższe jest w naprawach v8 od r6?

Kolega ma e39 3.5 V8 w automacie i nie narzeka, jednakże ja wolę MANUALNĄ skrzynie biegów. Jeszcze jak nie miałem prawa jazdy to wujek miał jakiegoś forda z automatem - tragedia, nie chciałbym jeździć w automacie.. Zwłaszcza, że przywykłem do ręcznej i tak mi jest wygodniej.
ekhartson
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 25 03 2014
Auto: Nie mam

19 Gru 2015, 21:24

ekhartson napisał(a):Ładne mają wykończenia e46 o którym pisałem wcześniej

przykładowo:
tylko na foto :mrgreen: w rzeczywistości szmaciane tapicerki w tym modelu pupy nie rwą :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Gru 2015, 12:47

mike1735 napisał(a):tylko na foto w rzeczywistości szmaciane tapicerki w tym modelu pupy nie rwą


Aż tak? :-D


Pomyślałem też nad tym, aby dozbierać do 20-22tyś i szukać e38 :roll:

Wiem trochę szaleję, bo będzie to mój pierwszy samochód i kilka kwestii:

1. Czy naprawdę jest tak drogi w utrzymaniu ten model 7er? Załóżmy, że byłbym w stanie miesięcznie na niego łożyć 1200-1300zł, czy zdałoby to egzamin przy ewentualnych naprawach?

2. Druga sprawa, czy te samochody bardzo kradną? Raczej czytałem o VW Passatach, Golfach, Audi - typowych populusach, te kradną na potęgę, ale czy e38? Bo jak pisałem auto byłby trzymane pod domem.

3. Jako że byłoby to moje pierwsze auto i myślę przyszłościowo, czy warto? Zasada jest prosta - przesiadka do lepszego, więc do czego lepszego miałbym się przesiąść w przyszłości?

4. Czy to auto nadałoby się do miasta(90%) i czasem tras, jednak w okresie letnim(10%)?
ekhartson
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 25 03 2014
Auto: Nie mam

20 Gru 2015, 16:11

ekhartson napisał(a):Pomyślałem też nad tym, aby dozbierać do 20-22tyś i szukać e38
niedługo dojdziemy do konkluzji, że wyślę lotka a za wygraną kupię LaFerrari, bo w sumie ten czerwony jest gustowny i bd mi pasować do zegarka :roll:
ekhartson napisał(a):Czy naprawdę jest tak drogi w utrzymaniu ten model 7er?
tak. Nie zdziwię się, jeśli ktoś mi powie, że po zakupie podstawowe wymiany eksploatacyjne to koszt 10k
ekhartson napisał(a):Druga sprawa, czy te samochody bardzo kradną?
nie słyszałem o zbyt wielu przypadkach, ale jednak garaż na taką lymuzynę by się zdał :naughty:
ekhartson napisał(a):Jako że byłoby to moje pierwsze auto i myślę przyszłościowo, czy warto? Zasada jest prosta - przesiadka do lepszego, więc do czego lepszego miałbym się przesiąść w przyszłości
otóż to :ok: ja mam taki sam problem tylko z nie moim Focusem na cokolwiek swojego, na co byłoby mnie stać jeśli chodzi o utrzymanie :D
ekhartson napisał(a):Czy to auto nadałoby się do miasta(90%) i czasem tras, jednak w okresie letnim(10%)?
nie wiem jakim jesteś driverem, ale manewrowanie 5m autem nie należy do przyjemnych jeśli mówimy o manewrach precyzyjnych na niewielkich przestrzeniach :lol: inna sprawa, że zwyczajnie szkoda takiego auta do ciorania po mieście.

Zasadniczo lepszą opcją byłoby e34/9, chociaż kaj rozum w jeździe takim autem po mieście :/ jeśli już być a społecznym wujem i zajmować cenną miejską przestrzeń to kup sobie jakąś wielką terenówkę typu LC100, czy LR Defender :mrgreen: w tym drugim to już konkret z tym marnowaniem przestrzeni, bo brak wspomagania przy parkowaniu w końcu doprowadzi Cię do stwierdzenia "a ch*j tam, jakoś sobie poradzą" i przy parkowaniu równoległym zajmujesz parking i pół pasa ruchu :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Gru 2015, 20:40

Dobra dzięki panowie, będe szukał e34!

Prawdopodobnie nawet będę sprowadzał, bo tu unas w polsce znaleźć zdrową e34 graniczy z cudem, pełno młodych gniewnych, którzy naoglądali się tokyo drift :roll: aż oczy pieką, gdy widzę katowane e34 :/ a co gorsza e38 czy e32 - hańba!

Jeżdżę aktualnie autem podobnej wielkości co e34 i jakoś nie mam problemów z manewrowaniem na parkingu - tak więc bez obaw szukam nie zajechanej 5er, a potem ją ładnie zrobie - ładna felga +skóra,podgrzewne stołki itd
ekhartson
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 25 03 2014
Auto: Nie mam

01 Sty 2016, 19:03

Jeśli rozpatrujesz BMW e34, to czy nie myślałeś o Oplu Omedze B FL?
Tak jak w BMW masz napęd na tył.
Jeśli bedziesz chciał Diesla to Omega ma bawarskiego tds'a. Z kolei silniki od 2.5 w góre w benzynie to są już Vidlaki :D
Wyposażeniem minimalnym bije na głowę minimalne wyposażenie nawet w e39.
W Twoim budżecie znajdziesz Omege wygłaskaną, z klimą automatyczną (bo manualnej nie było w tym modelu ;p), skóra, tempomat, podgrzewane fotele, xenony, nawet webasto możesz trafić :)
No i w eksploatacji Omega wdzięczy się tym, że jest tańsza niż BMW.
Z punktów takich czulszych to uważać trzeba na korozje (jeśli ją widac na wierzchu to znaczy że w środku jest już ostro, wiem po swojej ;p)
No i pokrywy zaworów które sa plastikowe, przez to się krzywią, ale można zarzucić aluminiowe z Vectry :)
gustawson
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 28 03 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Omega BFL
Silnik: 2.5 V6 170 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Sty 2016, 19:24

Żeby Omega B FL zgniła to ciężko musiała dostawać po tyłku w przeszłości :mrgreen:
To zupełnie inny poziom zabezpieczenia niż modelu przed liftem :)
Również polecam, szczególnie że to naprawdę fajnie zrobiony model Opla.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Sty 2016, 19:46

Popieram przedmówców, Omega to naprawdę ciekawa alternatywa, kwestią gustu jest jej zewnętrzny wygląd ;)
166 2,4 JTDm - jest
156 19 JTD - była
306 1,4 - był
autoitalia
Aktywny
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 11 03 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2,4 JTDm 175 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003