Dziwna sprawa z oc?

03 Sie 2015, 18:29

Witam, sprawa wygląda tak że kupiłem samóchod Audi A4 z Belgii, auto sprowadził pośrednik i poprostu mam spisaną umowe bezpośrednio z Belgiem i chciałem dojechać tym autem do domu więc mu mowie czy jest oc a on na to że może wykupić na 30dni za 60zł więc poszliśmy do ubezpieczalni Warta i tam pani powiedziała że nie można wykupić na 30 dni tylko mogą wykupić Ci co mają Auto komisy i pani z Ubezpieczalni zrobiła OC na niego czyli na tego pośrednika na dowodzie rejestracyjnym jest dane belga, umowe mam spisaną z belgiem to jakim cudem na niego może być oc rozumie to ktoś czy tylko ja nie rozumie....
Gifer
Nowicjusz
 
Posty: 19
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW nie wiem

25 Sie 2015, 09:12

Witam!
Ubezpieczenie krótkoterminowe OC można wykupić i może wykupić KAŻDY. Kosztuje 50 zł i jest ważne przez miesiąc. Akurat tyle czasu wystarczy, aby dopełnić wszystkich formalności. Pani z Warty była źle poinformowana. Podkładką jest umowa kupna sprzedaży, którą Pan posiada.
memento
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 11 2008
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: VW GOLF V
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Sie 2015, 10:22

Faktycznie nastąpiła pomyłka i zostałeś wprowadzony w błąd. Choć zakupem krótkoterminowego ubezpieczenia OC zainteresowani są głównie właściciele komisów samochodowych, nie oznacza to, że sam nie możesz kupić takiej polisy. W myśl zasad właściciel pojazdu zarejestrowanego za granicą i przewożonego do Polski może wykupić krótkoterminowe OC. Następnym razem polecamy porównanie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych.
Superpolisa
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 16 10 2001
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009