Dziwne białe kropki na lakierze

28 Gru 2019, 07:56

Witam

Dzisiaj rano zauważyłem dziwne białe kropki na lakierze, jakby od sprayu. Nie dadzą się usunąć zwykłym przemyciem, nawet paznokieć nie pomaga. Czy ktoś złośliwie czymś prysnął? Co to może być? Lakier jest ciemnoszary. Jak to ewentualnie usunąć? Dzięki za rady
sengas
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2

28 Gru 2019, 08:05

Było by prościej jakbyś wrzucił zdjęcie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Gru 2019, 08:23

Dziwne białe kropki na lakierze Dziwne białe kropki na lakierze Nie jest to farba czy coś w tym stylu, wyglądają jakby były "wgryzione" w lakier. Są bardzo drobne, w większości jak ziarenka piasku. Pojawiły się z prawej strony na przednim zderzaku.
sengas
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2

28 Gru 2019, 09:00

Według mnie to wybicia od kamykow. Sprawdź palcem czy są to zagłębienia czy wypukłości.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Gru 2019, 09:30

Ale aż tyle tych plamek? To nie są dziurki, z zewnątrz wygląda to tak jakby zderzak był po prostu opryskany od soli drogowej (chociaż u nas jeszcze nie sypią), ale przy próbie czyszczenia nie chce zejść. Wypukłości nie ma, zagłębienia są minimalne. Tam gdzie mam odpryski czy zarysowania to wszystko jest szare, a te plamki są ewidentnie białe
sengas
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2

28 Gru 2019, 09:43

sengas napisał(a):zagłębienia są minimalne.
no to już masz odpowiedź. Może jechałes za jakimś autem które sypalo drobnym grysikiem czy cos i wypiaskowalo Ci zderzak
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Gru 2019, 09:52

Te zagłębienia też są nie przy każdej plamce. Dopiero przy próbie ich wytarcia zauważyłem, że przy większych są jakieś drobne, ale dosłownie na 0,5 milimetra. Moja pierwsza myśl była, że ktoś prysnął czymś na lakier (u nas jest garaż wspólny i zdarzały się już np. przypadki przebitych opon - tacy tu sąsiedzi niestety). Teraz pytanie jak to usnąć - da się jakąś pastą czy tylko malowanie u lakiernika?
sengas
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2

28 Gru 2019, 10:35

No jak masz wybicia to tylko lakierowanie daje efekt, może to kryć pastami koloryzującymi ale to krótkotrwałe i niewidoczne tylko z daleka
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Gru 2019, 14:15

Panowie - a nie są to czasami odpryski lakieru bezbarwnego?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Gru 2019, 11:56

Kao napisał(a):Według mnie to wybicia od kamykow
Moim zdaniem to jest właśnie problem od kamieni lub takiego drobnego żwirku. Jadąc za ciężarówką która wiezie piasek lub jest ubłocona drobinki które się odrywają potrafią być destrukcyjne dla lakieru.
Weź jakąś pastę lekko ścierną jak tempo (chyba najtańsza i całkiem niezła) i sprawdź co się będzie działo jak będziesz używał jej w jednym miejscu na jakimś ograniczonym obszarze.
MotoAlbercik napisał(a):Panowie - a nie są to czasami odpryski lakieru bezbarwnego?
Moim zdaniem bezbarwny by się zaczynał łuszczyć a tu tego nie widać na zdjęciach.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Gru 2019, 13:22

Bezbarwny się nie luszczy jak szybko a logicznie sama nazwa mówi nam bezbarwny czyli jeżeli powłoka bezbarwna była obita to musiałby zostać kolor więc nie było by białych śladów. Tak czy tak tylko lakierowanie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Lip 2023, 16:24

Temat stary ale niestety aktualny. Białe plamki , takie jakby włoski … wyglada jak odpryski białego lakieru … schodzą one pod paznokciem ale trzeba się namęczyć - masakra … myślałem ze to jakis „ujek” rozpylił biały lakier udało mi się usunąć jakieś 90% generalnie tak ze praktycznie tego nie było widać … dzisiaj znowu pojechałem po Ok 2 miesiącach na ta sama myjnie ręczna … i co? Dziwnym trafem znowu przybyło białawych „włosków” na lakierze. Nie wiem czy to od nabłyszczania czy od woskowania ale napewno tempo myjni. Obstawiam jakis składnik woskowania :-( także znowu czeka mnie pare godzin zdrapywania paznokciem :-)
Anavrin79
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Lip 2023, 08:19

Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda?

Na zdrapywanie szkoda czasu i lakieru, lepiej ominąć taką myjnię w przyszłości. Być może to jakiś składnik wosku który pozostaje na lakierze i nie jest dokładnie spłukiwany.

W jakiej kondycji masz lakier na samochodzie?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

20 Lip 2023, 08:43

Ja na tych myjniach nie używam ani nabłyszczania, ani wosku. Tylko mycie i woda, a potem ręczna polerka woskiem w sprayu. Auto czyste i efekt 100x lepszy ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lip 2023, 08:58

auto z 2020 roku ...
Anavrin79
Nowicjusz
 
Posty: 3