Białe kropki po woskowaniu - Soft 99

26 Wrz 2022, 14:32

witam,

kolejny raz woskowalem auto produktami Soft 99, 4 etapy
1. New Pitch Cleanera - usuwanie resztek smoly, owadow
2.GLINKOWANIE
3.Micro Liquid Compound - usiniecie osadow
4.Silicone Off, - ODTŁUSZCZANIE
5 wosk Soft 99 12 mies.

zauwazylem jest kilka dziwnych bialych kropek. Tak jabym starl lakier bazowy o zostal bialy podklad.
Czy zrobilem cos nie tak?
woskowalem samochod , potem rower biale kropki byly rowniez na jednosladzie.

szerokiej drogi dla wszystkich
Patryk1974
Nowicjusz
 
Posty: 48

26 Wrz 2022, 17:46

Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda? Ten wosk jak wyschnie i go nie spolerujesz to mogą zostać białe ślady ale schodzą pod palcem. Często można je zauważyć np. przy emblematach gdzie mamy mało miejsca i niedokładnie ogarniemy polerkę. Nie spotkałem się z białymi kropkami na lakierze po nałożeniu tego wosku.
Nie pojawiają się one czasem w miejscach np uszkodzenia lakieru, odprysków itp.?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

27 Wrz 2022, 11:11

witaj Rokiko,

woskowalem dwa samochody i rower
na 1 samochodzie sa i na rowerze na drugim jest idealnie
czyli podejrzewam, ze zbyt mocno przycieralem drobne nierownosci i lakier zostal troche uszkodzony, nast razem, nie uzywam cleanera tylko silicon i glinka ?
Ma Hyundaia lekaier 80 mikronow czyli slabo....
Patryk1974
Nowicjusz
 
Posty: 48

27 Wrz 2022, 12:01

Ten wosk jest specyficzny i potrafi szybko wysychać. Ja u siebie nakładałem etapami w zależności od temperatury, a i tak czasem bez delikatnego zroszenia nie obyło się bo wysechł. Wtedy powtarzałem operację na danym elemencie. Nie można go jednak docierać mocno jak wyschnie. Najlepiej robić to w zamkniętym pomieszczeniu i po jednym lub dwóch elementach na raz.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku
    Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...