Jak wyciszyć Fiata bravo 2

27 Wrz 2022, 15:09

Witam wszystkich, powie mi ktoś jak wyciszyć bravo 2, 09 rok, 2.0 JTD, czym wyciszyć maskę i gdzieś czytałem że można wyciszyć "przegrodę" pomiędzy silnikiem a kabiną, i czym?
Przecież tym się nie da jeździć.....
Aha opony mam ujowe bo z przodu unroyal rainsport 3 a tył Strial 401 , dramat... takiego kupiłem, będę wdzięczny jak ktoś mi powie jak to auto wyciszyć.
Aha co do opon to zamówiłem frigo 2 Dębica, felgi 17.
Shokei
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 16 06 2017
Auto: Audi

27 Wrz 2022, 15:34

Chętnie się dowiem bo mam podobny problem z tym samochodem.
LolaOtoda
Obserwowany
 
Posty: 1

27 Wrz 2022, 15:46

Shokei napisał(a):z przodu unroyal rainsport 3
Jeździłem na takich i nie było źle naprawdę :wink:

Shokei napisał(a):czym wyciszyć maskę i gdzieś czytałem że można wyciszyć "przegrodę" pomiędzy silnikiem a kabiną, i czym?
Najlepiej kupić matę butylową samoprzylepną i zacząć od maski. Jeżeli masz sporo miejsca przy przegrodzie czołowej to również możesz ją wyciszyć tak samo warto wyciszyć drzwi i bagażnik. Wyciszenie nie jest trudne ale wymaga sporo pracy i rozbierania elementów wnętrza samochodu. Maska chyba jest jedynym elementem który można najszybciej wyciszyć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Wrz 2022, 16:20

Nie ma jak wyciszyć grodzi, tam ręką nie wejdzie....
Zapytam fachowców czy mi to zrobią, i czy to wgl coś da, jeśli nie to auto idzie do sprzedaży...
Shokei
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 16 06 2017
Auto: Audi

28 Wrz 2022, 16:37

Strasznie ciasno, myślałem że jest tam więcej luzu :) Przegrodę czołową możesz też spróbować wyciszyć na tyle ile się da od wewnętrznej strony czyli od środka z wnętrza auta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Wrz 2022, 16:43

Tyle miejsca od wewnątrz :no:
Shokei
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 16 06 2017
Auto: Audi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...

28 Wrz 2022, 16:52

To zacznij od wyciszenia maski i bagażnika. Zobaczysz jaka będzie różnica. Później można polecieć z podłogą i drzwiami.

Tak się przyglądam na te zdjęcia i przegroda czołowa od strony silnika jest do wyciszenia ale trzeba się trochę nagimnastykować i trochę rzeczy poodkręcać. Warto zajrzeć z kanału lub jak auto będzie na podnośniku jakie tam jest dojście.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Wrz 2022, 17:01

Ok, grodź silnika mi mechanik wyciszy , resztę sam zrobię na początek bagażnik i maska, aha w tym bravo jest wycięty DPF, nie wiem ma to jakiś wpływ na "komfort" jazdy?
Shokei
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 16 06 2017
Auto: Audi

28 Wrz 2022, 17:36

Shokei napisał(a):aha w tym bravo jest wycięty DPF, nie wiem ma to jakiś wpływ na "komfort" jazdy?
Nie ma o ile jest to dobrze zrobione :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34