[Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

[Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

27 Gru 2017, 13:21

Cześć,
od prawie roku jestem właścicielem Bravo II. Auto dynamiczne, dobrze się sprawdza w mieście i jak na razie jest niezawodne. Niestety wg mnie jest słabo wyciszone i jazda po autostradzie z prędkością > 110 km/h jest bardzo niekomfortowa. Najbardziej uciążliwy jest szum powietrza i hałas kół. Silnika prawie nie słychać - zagłuszony jest przez ww hałasy ;)
Jak na razie słabe wyciszenie to dla mnie jedyny mankament tego auta, ale na tyle istotny, że rozważam zamianę na inne. Drugą opcją jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się kompleksowym wyciszaniem aut.
Co byście wybrali na moim miejscu? Da się porządnie wyciszyć to auto tak, by dorównało autom z wyższych klas, np. volvo s60, citroen C5 itp.?
Koszt wyciszenia to jakieś 5k-7k, ale zanim nie wydam tej kasy to też nie będę wiedział, jaki efekt to przyniesie i czy nie będzie to kasa wyrzucona w błoto.
rolandobloom
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 23 12 2016
Auto: Nie mam

Re: [Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

30 Gru 2017, 13:49

Ja bym wolał kupić inne auto niż wyciszać te. Wiąże się to z rozebraniem całego wnętrza auta, dodatkowo musiałbyś zainwestować w inne opony żeby zmniejszyć szum. Spore koszta a efekt może nie być zadowalający. Warto tyle wydawać żeby było trochę ciszej?
Fajna sztuka do sprzedania
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pojazd uprzywilejowany - usuń się z drogi i ułatw przejazd Pojazd uprzywilejowany - usuń się z drogi i ułatw przejazd
    Ratowanie zdrowia, życia, mienia ludzkiego oraz zachowanie bezpieczeństwa to najczęstsze powody, dla których na ulicy pojawia się pojazd uprzywilejowany. Każdy kierowca ma obowiązek usunąć się z jego drogi, aby ułatwić ...
    Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI
    Prezentując funkcję automatycznej jazdy w korkach Audi AI, cztery pierścienie pokazały pierwszy na świecie system umożliwiający zautomatyzowaną jazdę na poziomie 3. Podczas jazdy w korku lub w powolnym ruchu na autostradzie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ford F350 Haevy Duty, półciężarówka
      CWS T-1
      Fiat Freemont Cross
      Finaliści Night Power GP 2014