[Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

[Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

27 Gru 2017, 13:21

Cześć,
od prawie roku jestem właścicielem Bravo II. Auto dynamiczne, dobrze się sprawdza w mieście i jak na razie jest niezawodne. Niestety wg mnie jest słabo wyciszone i jazda po autostradzie z prędkością > 110 km/h jest bardzo niekomfortowa. Najbardziej uciążliwy jest szum powietrza i hałas kół. Silnika prawie nie słychać - zagłuszony jest przez ww hałasy ;)
Jak na razie słabe wyciszenie to dla mnie jedyny mankament tego auta, ale na tyle istotny, że rozważam zamianę na inne. Drugą opcją jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się kompleksowym wyciszaniem aut.
Co byście wybrali na moim miejscu? Da się porządnie wyciszyć to auto tak, by dorównało autom z wyższych klas, np. volvo s60, citroen C5 itp.?
Koszt wyciszenia to jakieś 5k-7k, ale zanim nie wydam tej kasy to też nie będę wiedział, jaki efekt to przyniesie i czy nie będzie to kasa wyrzucona w błoto.
rolandobloom
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 23 12 2016
Auto: Nie mam

Re: [Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

30 Gru 2017, 13:49

Ja bym wolał kupić inne auto niż wyciszać te. Wiąże się to z rozebraniem całego wnętrza auta, dodatkowo musiałbyś zainwestować w inne opony żeby zmniejszyć szum. Spore koszta a efekt może nie być zadowalający. Warto tyle wydawać żeby było trochę ciszej?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy
    Szacuje się, że źródłem 60% zanieczyszczeń powietrza w centrach dużych miast jest transport[sup(1)[/sup]. Do zmniejszenia tego problemu może przyczynić się ekojazda, przynosząca wymierne korzyści nie tylko w postaci ...
    [D] Accord VIII 2,0 / 6 II 2,0 / Exeo 1,8 T / SuperB II 1,8 TSI [D] Accord VIII 2,0 / 6 II 2,0 / Exeo 1,8 T / SuperB II 1,8 TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Accord VIII 2,0 - 156KM - Mazda 6 II ...

•