[Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

[Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

27 Gru 2017, 12:21

Cześć,
od prawie roku jestem właścicielem Bravo II. Auto dynamiczne, dobrze się sprawdza w mieście i jak na razie jest niezawodne. Niestety wg mnie jest słabo wyciszone i jazda po autostradzie z prędkością > 110 km/h jest bardzo niekomfortowa. Najbardziej uciążliwy jest szum powietrza i hałas kół. Silnika prawie nie słychać - zagłuszony jest przez ww hałasy ;)
Jak na razie słabe wyciszenie to dla mnie jedyny mankament tego auta, ale na tyle istotny, że rozważam zamianę na inne. Drugą opcją jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się kompleksowym wyciszaniem aut.
Co byście wybrali na moim miejscu? Da się porządnie wyciszyć to auto tak, by dorównało autom z wyższych klas, np. volvo s60, citroen C5 itp.?
Koszt wyciszenia to jakieś 5k-7k, ale zanim nie wydam tej kasy to też nie będę wiedział, jaki efekt to przyniesie i czy nie będzie to kasa wyrzucona w błoto.
rolandobloom
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 23 12 2016
Auto: Nie mam

Re: [Bravo II 1.4t 120] Wyciszyć czy kupić nowe auto?

30 Gru 2017, 12:49

Ja bym wolał kupić inne auto niż wyciszać te. Wiąże się to z rozebraniem całego wnętrza auta, dodatkowo musiałbyś zainwestować w inne opony żeby zmniejszyć szum. Spore koszta a efekt może nie być zadowalający. Warto tyle wydawać żeby było trochę ciszej?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki 56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki
    W piątek (30.XI) i w sobotę (1.XII) już po raz 56. odbędzie się słynny Rajd Barbórka. Na starcie rywalizacji obok nowoczesnych konstrukcji staną również prawdziwe rajdowe klasyki od Toyoty, Subaru czy Lancii. ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

•