Dziwny dźwięk silnika, utrata mocy, świst po wciśnięciu gazu

Dziwny dźwięk silnika, utrata mocy, świst po wciśnięciu gazu

25 Lip 2015, 18:44

Witajcie. Od jakiegoś tygodnia zauważyłem bardzo niepokojące objawy w mojej Almerce. Auto zrobiło się nagle ospałe, nie mogę przekroczyć 4 tys obr/min !. W trasie ciężko rozwinąć więcej niż 100-110 km/h. Podczas przyspieszania (mniej więcej od 2,5 tys w górę) słychać taki gruby, dźwięk przypominający trochę gotowanie się lub pierdzenie, a od 3 tys w górę z dołu słychać jakby coś trzeszczało lub tarło o coś. Poza tym po wciśnięciu gazu słyszalny jest świst, który ustępuje w momencie puszczenia pedału.
Czy może mieć to związek z tym, że od pół roku mam duże ubytki oleju i coś się mogło stać po wlaniu Doctora jakieś 1000 km temu? Nie szarpie, obroty nie falują, z biegami wszystko ok, tylko niepokoją mnie te odgłosy i utrata mocy.
daro96610
Nowicjusz

Auto: Nissan Almera N16
Silnik: 1.8 16V 116 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost rozwija moc 318 KM (o 46 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 740 Nm (w zakresie 1800-2800 obr./min., o 90 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      GTP Light