BMW e36 2.5TDS uszczelka czy głowica?

BMW e36 2.5TDS uszczelka czy głowica?

22 Lip 2015, 20:53

Witam. Mam problem mianowicie pewnego razu w zbiorniczku plynu chlodniczego rozwaliło mi korek więc mechanik mi wymienił, ale później znów to samo i wtedy stwierdził że mam nadciśnienie w układzie i to wina uszczelki pod głowicą. Więc nie mając wyjścia powiedziałem żeby mi zrobił no i wymienił, głowice oddał do planowania i złożył. Ale zaraz po tym wymieniając napinacz gdyż miał luzy u innego mechanika zobaczył on płyn na zbiorniczku płynu chłodniczego i zaczął odkręcać korek gdy samochód był odpalony i miał optymalną temperturę no i zaczeło wywalać płyn i odrazu stwierdził że jest nadciśnienie w układzie. Dodatkowo zrobił test na obecność spalin i wyszedł pozytywny. Powiedział żebym z powrotem odciągnął samochód do poprzedniego mechanika i niech poprawia skoro coś spieprzył. No i tamten mechanik stwierdził że głowica pęknięta prawdopodobnie. Więc oddałem głowicę dla pewności do sprawdzenia ma mikropęknięcia i niestety były. I teraz do was pytanie czy głowica mogła być już pęknięta za pierwszym razem bo wtedy mi jej nie sprawdził na obecność pęknięć tylko splanował. I teraz jestem w kropce bo właśnie zakupilem glowice składa mi samochód ale nie wiem czy mu zapłacić za wymianę tej głowicy i 2 uszczelki oczywiście jeśli za 1 razem mogła być już pęknięta głowica. więc powiedzcie mi czy dmuchnieta uszczelka pod glowica lub peknieta glowica daja takie same objawy i poprostu mechanik spieprzył to nie robiąc testu na mikropekniecia za 1 razem?
kamillo34
Nowicjusz

Auto: BMW e36
Silnik: 2.5 TDS 143km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: BMW e36 2.5TDS uszczelka czy głowica?

25 Lip 2015, 14:18

Ciężko mi powiedzieć co do objawów. Jeżeli były kłopoty z ciśnieniem w układzie chłodzenia to nic nie szkodziło dopłacić kilka złotych za sprawdzanie na gorąco głowicy przy okazji jej planowania. Koszt takiej zabawy to coś koło 80 zł chyba, a mechanior tylko splanował i od razu nową uszczelkę dał. Według mnie mechanik zwalił sprawę, bo usługę sprawdzania szczelności ma większość dużych zakładów planujących głowice.
jerzye46
Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    Brak białych linii na jezdni - jak reagują kierowcy? Brak białych linii na jezdni - jak reagują kierowcy?
    Bardzo wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących limitów prędkości. Jak skłonić ich do ostrożniejszej jazdy w mieście? Można… usunąć białe linie oddzielające od siebie pasy ruchu na jezdni albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Audi A3 8L
      VW Golf II Diesel Syncro, ok. 300KM, 2
      Harley-Davidson
      Skuter wodny