Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować?

Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować?

02 Sty 2014, 14:48

Rodzinna wyprawa na narty może okazać się wspaniałą przygodą. Im więcej śniegu, im nowocześniejsze wyciągi i piękniejsza okolica – tym więcej wspaniałych wspomnień z takiego wyjazdu. By móc jednak korzystać z zimowych szaleństw na stoku, trzeba bezpiecznie dojechać z całym sprzętem na miejsce. O czym warto pamiętać w trakcie przygotowań do takiej wyprawy?

Jak przewozić narty?
Prawdziwym wyzwaniem w czasie samochodowych wypraw na narty staje się przewiezienie sprzętu w bezpieczny sposób. Choć narty są dość lekkie, ich długość może sprawić sporo problemów w czasie transportu. Bez wątpienia warto w porę zainwestować w odpowiednie uchwyty narciarskie do samochodów, które – wbrew pozorom – wcale nie muszą się wiązać z wielkimi wydatkami. Ich ceny spadają, co potwierdzają eksperci związani z tą branżą.

Image

"Jeśli spojrzymy na sytuację rynkową, to okaże się, że w ubiegłym sezonie zimowym za obowiązującą obecnie cenę podobnej jakości sprzętu nie można było kupić nawet w hurcie" - mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus, która jest dystrybutorem uchwytów narciarskich SnowUp.

Jakie wydatki wiążą się z zakupem takich uchwytów? Cena zależy przede wszystkim od rozmiarów, choć w większości przypadków dobrej jakości uchwyty można nabyć już za 150-220 złotych. To niewielka cena za możliwość przewożenia drogiego sprzętu narciarskiego w bezpieczny sposób.

Samochód przygotowany do drogi
Równie ważne jak zabezpieczenie bezcennego sprzętu narciarskiego jest przygotowanie samochodu do takiej wyprawy. Zaabsorbowani wyprawą kierowcy często zapominają, że do ukrytej w górach miejscowości wypoczynkowej trzeba bezpiecznie dojechać. Zimą, przy intensywnych opadach, nie jest to zadanie zbyt łatwe. Strome i pełne ostrych zakrętów drogi błyskawicznie reagują na opady śniegu. Warto zatem przed wyjazdem na narty ze swą rodziną dokonać nie tylko przeglądu technicznego wozu i zadbać o odpowiednią ilość paliwa w baku, ale też wyposażyć się w łańcuchy śnieżne. Nie są zbyt drogie, a mogą uchronić przed utknięciem na górskiej drodze. Zimową porą warto też spakować zapasowe zestawy płynów i ściereczek irchowych, które w walce z parującymi szybami z pewnością okażą się cennymi sojusznikami.

Planując zimowy wyjazd na narty warto pamiętać, że nie tylko wybór kwatery na noclegi oraz stacji narciarskiej na ogromne znaczenie. By taki wyjazd zaliczyć do udanych, należy bezpiecznie do wybranego kurortu dojechać. A im piękniejsza zima, tym trudniejsze warunki na drodze. Warto się na to w porę przygotować, chroniąc samochód, sprzęt narciarski oraz swych najbliższych.

Producentem i dystrybutorem bagażnika na narty "SnowUp" jest firma Taurus.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2424
Zdjęcia: 8589
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus GS F i Torque Vectoring Differential Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
  Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...
  [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0 [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
  Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Rage-Race 2009
   Wizjonerski Golf GTI - Design Vision GTI
   received 837351286432766
   Master Truck