Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować?

02 Sty 2014, 15:48

Rodzinna wyprawa na narty może okazać się wspaniałą przygodą. Im więcej śniegu, im nowocześniejsze wyciągi i piękniejsza okolica – tym więcej wspaniałych wspomnień z takiego wyjazdu. By móc jednak korzystać z zimowych szaleństw na stoku, trzeba bezpiecznie dojechać z całym sprzętem na miejsce. O czym warto pamiętać w trakcie przygotowań do takiej wyprawy?

Jak przewozić narty?
Prawdziwym wyzwaniem w czasie samochodowych wypraw na narty staje się przewiezienie sprzętu w bezpieczny sposób. Choć narty są dość lekkie, ich długość może sprawić sporo problemów w czasie transportu. Bez wątpienia warto w porę zainwestować w odpowiednie uchwyty narciarskie do samochodów, które – wbrew pozorom – wcale nie muszą się wiązać z wielkimi wydatkami. Ich ceny spadają, co potwierdzają eksperci związani z tą branżą.

Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować?

"Jeśli spojrzymy na sytuację rynkową, to okaże się, że w ubiegłym sezonie zimowym za obowiązującą obecnie cenę podobnej jakości sprzętu nie można było kupić nawet w hurcie" - mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus, która jest dystrybutorem uchwytów narciarskich SnowUp.

Jakie wydatki wiążą się z zakupem takich uchwytów? Cena zależy przede wszystkim od rozmiarów, choć w większości przypadków dobrej jakości uchwyty można nabyć już za 150-220 złotych. To niewielka cena za możliwość przewożenia drogiego sprzętu narciarskiego w bezpieczny sposób.

Samochód przygotowany do drogi
Równie ważne jak zabezpieczenie bezcennego sprzętu narciarskiego jest przygotowanie samochodu do takiej wyprawy. Zaabsorbowani wyprawą kierowcy często zapominają, że do ukrytej w górach miejscowości wypoczynkowej trzeba bezpiecznie dojechać. Zimą, przy intensywnych opadach, nie jest to zadanie zbyt łatwe. Strome i pełne ostrych zakrętów drogi błyskawicznie reagują na opady śniegu. Warto zatem przed wyjazdem na narty ze swą rodziną dokonać nie tylko przeglądu technicznego wozu i zadbać o odpowiednią ilość paliwa w baku, ale też wyposażyć się w łańcuchy śnieżne. Nie są zbyt drogie, a mogą uchronić przed utknięciem na górskiej drodze. Zimową porą warto też spakować zapasowe zestawy płynów i ściereczek irchowych, które w walce z parującymi szybami z pewnością okażą się cennymi sojusznikami.

Planując zimowy wyjazd na narty warto pamiętać, że nie tylko wybór kwatery na noclegi oraz stacji narciarskiej na ogromne znaczenie. By taki wyjazd zaliczyć do udanych, należy bezpiecznie do wybranego kurortu dojechać. A im piękniejsza zima, tym trudniejsze warunki na drodze. Warto się na to w porę przygotować, chroniąc samochód, sprzęt narciarski oraz swych najbliższych.

Producentem i dystrybutorem bagażnika na narty "SnowUp" jest firma Taurus.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3466
Zdjęcia: 12551
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porównanie żarówek PY21W chrome do kierunkowskazów - Philips vs Osram
    Kierunkowskazy muszą świecić światłem pomarańczowym ale nie zawsze podoba nam się pomarańczowa poświata w lampie od takiej żarówki i co wtedy możemy zrobić? Wyjściem i rozwiązaniem tego są żarówki tzw. chrome ...
    Volkswagen Polo GTI 2018 - 200 KM dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DSG)
    Volkswagen Polo GTI jest wyposażony w silnik o mocy 147 kW/200 KM, dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG), sportowe zawieszenie, sportowe fotele oraz w 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów. To sportowe ...

  •