Ekonomiczne paliwa

19 Cze 2007, 14:27

oczywiscie, hamowanie pedalem gazu jest bardziej ekonomiczne. gdy tylko moge i pamietam, staram sie tego trzymac

johwayne napisał(a):A konkretnie to jakie paliwo tankujesz, konjo?

w 9 przypadkach na 10 leje ultimate.
konjo
Nowicjusz
 
Posty: 45

18 Sie 2007, 13:23

Jeśli ktoś ma mercedesa w123 lub w124 w dieslu to polecam olej rzepakowy jeździ tak samo dobrze jak na napędowym, a i spalanie jest nieższe. Pozdrawiam...
wochel
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Toruń

20 Sie 2007, 09:38

A ja powiem tak - wszystkie te uszlachetniacze,dodatki itp to bzdura.Poprostu reklamy,którymi powinien w wiekszości przypadków zainteresować sie prokurator.To poprostu oszustwo.Wiele razy robiono testy różnych paliw i okazuje się,że jak silnik nie jest przystosowany np. do benzyny 98,tylko do 95,to na 98 niedość,że więcej pali,to jest jeszcze słabszy.Potwierdza to wiele testów robionych na hamowni.Co gorsze,producenci ostrzegają,że stosowanie paliwa innego niż zaleca producent,w razie awarii silnika(a umieją to sprawdzić jakie paliwo było wlewane do baku),można stracić gwarancję.To samo tyczy się różnych dodatków do paliw typu płyny,które czyszczą wtryskiwacze i inne układy.Nic innegoi tylko bujda.Oczywiście jak ktoś to wleje,to zawsze bedzie uważał,że silnik chodzi lepeij.No bocóż mówić,jak za butelczynę 200mp,zapłaciło sie tyle kasy?Jedynym wiarygodnym dodatkiem jest płyn do paliwa,który usuwa wodę,a raczej powoduje,że woda miesza się w baku z paliwem i zostaje spalana przez silnik,co zapobiega rdzewieniu układu zasilania.Ale to też nie wszystkie takie dodatki spełniają swoją rolę - zalezy oczywiście od producenta i ceny.Te najtańsze,mało znanych producentów,to w większości też "ściema".Najlepszy w tym przypadku i sprawdzony jest denaturat,którego dolewa się na zimę do baku.Reszta,to wszystko bujdy.A już twierdzenie,że po wlaniu paliwa z uszlachetniaczami i dodatkami lub samych dodatków do paliwa,powoduje wzrost mocy,cichszą pracę silnika,równiejsze obroty itd,itd,to poprostu totalna bzdura.Jest to tylko podświadomość ,która powoduje takie myślenie.Ale żaden mechanik,znający się na silniku i rozumiejący jego pracę i znając skład takich dodatków i uszlachetniczy,pytany o takie cuda,tylko się uśmiechnie i na tym zakończy temat.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Sie 2007, 10:26

ale fakt jest faktem, że jeśli zalejesz 95 ultimate samochodzik jeździ lepiej niź na 95 z Orlenu... różnica jest bardzow widoczna....
Milwan
 

21 Sie 2007, 11:07

a co do Diesla to idzcie na najblizsza stacje PKS i dogadajcie sie z ktoryms kierwoca :wink: za ok. 2 zl mozecie miec lepsza rope niz ktorakolwiek stacja. pzdr.
Praxus
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Gostynin

21 Sie 2007, 22:10

Z mojego doświadczenia wiem, że takie paliwa jak shell v-power czy verva są nieco droższe od zwykłych paliw, ale w gruncie rzeczy wychodzi to nieco taniej z tego powodu iż samochód po prostu pali mniej tak bynajmniej ja na swoim przykladzie zaobserwowałem
wochel
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Toruń

22 Sie 2007, 07:43

Dokładnie tak samo jest w mojej felicji. Kiedyś zatankowałam pełny bak tej droższej,a okazało się,że oprócz nieznacznie większej mocy zrobiłam o wiele więcej km,niż na zwykłej. Więc przeliczając względem przejechanych kilometrów cena wychodzi mniej/więcej taka sama,jak zwykłej benzyny.
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

22 Sie 2007, 11:53

:lol: Moja fieśka 1.3 '95 ochoczo pomyka na elpegu; wg wielu ocen jazda na tym rodzaju paliwa jest nawet bardziej dynamiczna, a auto zbiera się żwawiej - oczywiście przy własciwej i dobrze wyregulowanej instalacji. :roll:
...czy wypada tak napadać...?
kardio
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: Chrobrego.