Ekonomiczne wozidełko do 10000 zł

09 Gru 2014, 22:16

Lukos szukasz samochodu od pół roku i sam nadal nie wiesz co chcesz. Obawiam się, że nikt juz tu nie jest w stanie Ci pomóc :o
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

10 Gru 2014, 07:54

Tak, masz rację - już nie wiem co chcę, bo autka które typowałem w większości przypadków na miejscu okazują się złomami bądź skarbonkami bez dna :( a już brak własnego pojazdu zaczyna mi doskwierać niestety. Więc w tym momencie nie celuję już w konkretny model a w autko, które będzie w miarę dobrym stanie i będzie posiadało minimum, które sobie założyłem. A czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Oczywiście że tak - jak może zauważyłeś, linki wyszukuję sobie sam. Potrzebuję jedynie trzeźwego spojrzenia kogoś, kto zna się na motoryzacji i ma lepsze oko niż ja :) a o to akurat nie trudno ;)
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

10 Gru 2014, 08:37

A coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Gru 2014, 08:46

Całkiem ładna Renatka - znasz to autko?
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

10 Gru 2014, 08:47

Niestety nie ale własnie wygląda na zadbaną.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Gru 2014, 08:52

Jedyne co mi tak średnio podchodzi w tym konkretnym modelu to te 58KM. Lepsiejszy motor to będzie chyba 1.2 16V bo tam jest 75 kucy a spalanie mają identyczne.
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

11 Gru 2014, 08:44

Dziś dla odmiany coś niemieckiego :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jedyne co mi się rzuciło w oczy - plastiki nad tylnymi nadkolami wyglądają na polerowane - są takie dziwne ślady na nich.

I jeszcze z forum Laguny dostałem taka propozycję [link do oferty na Olx wygasł]

Tylko ten niski przebieg troszkę zastanawiający.
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

11 Gru 2014, 11:18

Lukos napisał(a):Jedyne co mi się rzuciło w oczy - plastiki nad tylnymi nadkolami wyglądają na polerowane - są takie dziwne ślady na nich.

Ten model już tak ma, trochę dobrego czernidła i plastiki będą jak nowe.

Lukos napisał(a):I jeszcze z forum Laguny dostałem taka propozycję [link do oferty na Olx wygasł] ... 47d2c67ee8

Laguna I to bardzo dobry samochód w przeciwieństwie do następczyni. Tylko nie z tak małym jak na tą budę silnikiem.

Lukos napisał(a):Tylko ten niski przebieg troszkę zastanawiający.

A co Cie przebieg interesuje w tak starym samochodzie ? I tak był już pewnie nie raz ,,korygowany" :mrgreen:
Zadałem sobie trud by przejrzeć od początku cały temat, od czerwca i mam dobrą radę. Zaniechaj poszukiwań samochodu i kup rower. Jest po sezonie, można kupić na prawdę tanio :mrgreen:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

11 Gru 2014, 11:44

Być może korygowany - być może nie (w rodzinie jest autko z 2005 roku kupione w 2012 roku z oryginalnym przebiegiem około 50 tys km - autko było serwisowane w ASO, są wszystkie fakturki - ale to autko od dziadka i wiele już takich perełek nie zostało). Korygowanie go do takich wartości to lekkie przegięcie..

Wujku Dobra Rado - rower już mam, drugi mi nie potrzebny (no chyba, że kombi w gazie z klimatyzacją i zimówkami).

Cieszę się, że przeczytałeś wątek od początku. Zmobilizowało mnie to do dalszego i systematycznego rozwijania go. Especially for You :ok:

A teraz wracając do ogłoszeń - skoro ten model tak ma (mowa o Corsie) to ok. Mnie takie przebarwienia kojarzą się ze szlifowanymi i polerowanymi zderzakami, dlatego mnie to zastanowiło. Co do Lali - fakt, silnik deko mały ale z tego co czytam po sieci to najmniej problematyczny (no, może poza jednostkami 8V z modeli przedliftowych) i się elegancko gazuje. A szczerze mówiąc ciężko dorwać Lalę w dobrym stanie.
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

12 Gru 2014, 07:38

[link do oferty na Olx wygasł] Wracam do tego autka.

Dodatkowe informacje, jakie otrzymałem od właściciela pojazdu: "Autko nie ma bogatej i barwnej negatywnie historii. Przebieg jego jest taki jak w ofercie na olx.pl. Jest autkiem, które nie widziało jeszcze lakiernika i blacharza. Kupiłem go z uszkodzonym rozrządem, co zaraz po kupnie naprawiłem. W głowicy zostały wymienione wszystkie zawory,prowadnice oraz nowa pompa cieczy chłodzącej, kompletny rozrząd. Wszystkie te elementy oryginalne z ASO Renault dostałem razem z autkiem. Natomiast resztę, tzn. robociznę wykonałem u siebie w warsztacie. Od tego momentu jest przejechane ok. 9000 km. Jest to moje drugie autko, którego używam bardzo rzadko. A zdecydowałem się go sprzedać ze względy na finanse. Cena podana na olx.pl jest oczywiście do negocjacji a ponadto jest ono wartej dobrej ceny. Ma aktualny przegląd i ubezpieczenie OC".

I tu pytanie, czy warto się zainteresować czy odpuścić. Tak jak już słusznie zauważył kirin88 jest to najsłabsza wersja silnikowa i szału w osiągach nie będzie. Z drugiej strony jeździłem Scenikiem który miał na pokładzie 90 KM. Cena tej Laguny deko wysoka w porównaniu do ogłoszeń w sieci.
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

12 Gru 2014, 08:37

Było kiedyś na forum że te silniki wystarczają spokojnie do tej budy. Cena fakt troche przesadzona ale jak dobre auto to czemu nie.
Zastanawia mnie fakt że koleś chce sprzedać to auto ze względu na finanse a w ogłoszeniu napisał że istnieje możliwość zamiany na auto w podobnej cenie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Gru 2014, 08:45

No deko dziwne. Zlustrowałem troszeczkę gościa od Laguny. Działa na forum Laguny od dłuższego czasu. Ma wiedzę techniczną - chyba mechanik (zresztą napisał że sam robił silnik w Lalce). Mam mieszane uczucia - mimo, że działa w klubie Laguny autka nie wystawił tam tylko prosto w sieć.
Lukos
Początkujący
 
Posty: 110
Auto: Nie mam

12 Gru 2014, 09:01

No własnie coś tu troche smierdzi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Gru 2014, 09:15

Zapytaj gościa wprost skąd ta rozbieżność. Jak będzie się dalej plątać lepiej po prostu odpuścić temat.
Odnośnie silnika - rodzice mieli kiedyś Lagunę I z takim silnikiem (tyle, że w liftbacku) i było to raczej wygodne toczydło niż wyścigówka, ale tragedii nie było.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

12 Gru 2014, 14:38

Ja wiem czy taka przesadzona ta cena.. Bardzo ładnie po zdjęciach wygląda więc cena = stan
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra