Elektryczny SEAT - pierwszy w pełni elektryczny

17 Lis 2011, 10:54

Firma SEAT ogłosiła, że trwają prace nad zaprojektowanym w Hiszpanii pierwszym w pełni elektrycznym samochodem. Altea XL Electric Ecomotive, elektryczny i tym samym nie wydzielający żadnych spalin pojazd, to tylko jedna z pozycji, które Hiszpański producent pragnie w przyszłości wprowadzić na rynek motoryzacyjny. Druga to Leon TwinDrive Ecomotive, samochód wyposażony w jednostkę hybrydową.

  SEAT przewiduje, że produkcja hybrydowych i elektrycznych pojazdów rozpocznie się w roku 2015
  Transport elektryczny wzmacnia strategię SEAT-a, ukierunkowaną na dbałość o środowisko

Elektryczny SEAT - pierwszy w pełni elektryczny Elektryczny SEAT - pierwszy w pełni elektryczny

Na przestrzeni kolejnych miesięcy, firma SEAT udostępni oba te modele instytucjom rządowym w Katalonii i Madrycie. Pojazdy staną się częścią ich floty samochodowej. Pozwoli to na uzyskanie informacji zwrotnej dotyczącej obsługi samochodów i oceny potencjału produkcji pojazdów elektrycznych na szerszą skalę. Firma przewiduje, że pierwsze pojazdy elektryczne opuszczą linię montażową w roku 2015, zaś w kolejnym produkowane będą również te w pełni elektryczne.

Polityką SEAT-a jest wprowadzenie szerokiej gamy alternatywnych technologii. Dlatego też, hiszpański producent zamierza wypuścić dwa świetnie uzupełniające się modele pojazdów w tym samym czasie.

Prezes firmy SEAT James Muir mówi: „Klienci pragną zrównoważonych form transportu, jednakże, ich potrzeby są zróżnicowane. Dlatego też, wierzymy, że równoczesny rozwój dwóch różnych technologii, pozwoli firmie SEAT sprostać ich oczekiwaniom”.

Wiadomość o planach wprowadzenia pierwszych elektrycznych samochodów zbiegła się z nową ofertą firmy SEAT, która na przełomie kolejnych dwunastu miesięcy ma być wzbogacona o cztery nowe modele. Pierwszym z nich jest miejski samochód - Seat Mii.

Transport elektryczny - wspólny wysiłek
Przyszłość transportu elektrycznego w Hiszpanii zależy nie tylko od pojazdów, lecz również od baterii oraz odpowiedniej infrastruktury. Z tego też powodu, SEAT, największy przemysłowy inwestor w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych w Hiszpanii, kieruje projektem CENIT VERDE. Projekt ten to współpraca pomiędzy producentami, uniwersytetami, jednostkami badawczymi i Hiszpańskim Ministerstwem Nauki i Innowacji, których wspólnym celem jest, aby elektryczne samochody stały się w Hiszpanii rzeczywistością.

Pojazdy Ecomotive, transport z niską emisją spalin
Altea XL Electric Ecomotive i Leon TwinDrive Ecomotive to nie pierwsze próby firmy SEAT w dziedzinach zrównoważonego transportu i ochrony środowiska. Hiszpański producent ma wieloletnie doświadczenie w produkcji samochodów, charakteryzujących się niską emisją spalin. Ponad 60% aut produkowanych w Hiszpanii przez SEAT-a cechuje się emisję spalin CO2 poniżej 130 g/km.

POLECAMY Seat Altea XL Electric Ecomotive
POLECAMY Seat Leon TwinDrive

Ibiza Ecomotive z silnikiem o mocy 75 KM (55KW) jest rekordzistą w tej kwestii, ponieważ w trybie mieszanym spala jedynie 3,4 litra na 100km, zaś emisja spalin nie przekracza 89 g/km. Co więcej, SEAT wprowadza do rodziny aut Ecomotive modele Leon, Altea, Altea XL, Alhambra i nowy samochód miejski Mii, wszystkie o podobnych parametrach, jeśli chodzi o spalanie i emisję substancji szkodliwych.

POLECAMY Seat fabryka Martorell

źródło: seat.pl
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6841
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Skrzyżowania o ruchu okrężnym - strach i niepewność kierowców
  Skrzyżowania o ruchu okrężnym, popularnie nazywane rondami, wzbudzają w wielu kierowcach uczucie niepewności – kierujący obawiają się, czy poruszając się po nich, nie popełniają błędów. Takie skrzyżowania są ...
  Czarny czy biały? odpowiednie kolory ubioru dla motocyklistów
  Część zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem motocyklistów jest związana z trudnością w zauważeniu przez kierowców tych uczestników ruchu na drodze. Kluczowa jest oczywiście wielkość motocykla, ...

 •