Rozpoczęcie produkcji pierwszego pojazdu w pełni hybrydowego

Rozpoczęcie produkcji pierwszego pojazdu w pełni hybrydowego

13 Lip 2010, 23:17

Dziś oficjalnie rozpoczyna się produkcja nowego samochodu Auris z napędem Hybrid Synergy Drive (HSD), pierwszego w pełni hybrydowego pojazdu budowanego w Europie. Fabryka Toyoty w Burnaston w hrabstwie Derby produkować będzie nowy model Auris z napędem HSD w celu realizacji europejskich planów sprzedaży w wysokości 30 tysięcy pojazdów rocznie. Samochody trafią na rynki 32 krajów Europy, gdzie pojawią się w salonach w lipcu.

Świadkami uroczystego rozpoczęcia produkcji będzie ponad 300 pracowników i gości, w tym członkowie władz lokalnych i państwowych, przedstawiciele miejscowej społeczności, partnerów oraz mediów.

Didier Leroy, prezes Toyota Motor Europe, chwali jakość produkcji i skuteczność działania brytyjskiego oddziału firmy: „Wielka Brytania dowiodła swej wartości jako partnera w biznesie. Mając niemal 20 lat doświadczeń w produkcji, członkowie brytyjskiego zespołu Toyoty demonstrują jakość, efektywność i elastyczność, niezbędną dla sprostania wysokim standardom, oczekiwanym przez naszych europejskich klientów. Dziś otwieramy nowy rozdział – Wielka Brytania, kraj o ogromnych tradycjach postępu technicznego, staje się miejscem produkcji pierwszego w Europie w pełni hybrydowego pojazdu.”

Katsunori Kojima, dyrektor zarządzający Toyota Motor UK, podkreśla: „Dzisiejszy dzień jest dla Toyota Motor Manufacturing UK dniem szczególnej dumy – świętujemy oficjalne rozpoczęcie produkcji modelu Auris z Hybrid Synergy Drive, kolejnego znakomitego modelu wytwarzanego w Wielkiej Brytanii. Aby produkować pojazd najwyższej klasy, potrzeba najwyższej klasy zespołu i tu nasi pracownicy wykazali się szczególnym zaangażowaniem. Jako modelowy zakład Toyoty w Europie, będziemy prawdziwie ekologiczną fabryką, w której ekologicznie nastawieni ludzie budują ekologiczne samochody.”

Nowy Auris z napędem HSD wprowadza technologię Hybrid Synergy Drive do segmentu najpopularniejszych samochodów Toyoty. Nowy pięciodrzwiowy hatchback wyposażony jest w pierwszą i jedyną w pełni hybrydową jednostkę napędową w wysoce konkurencyjnym segmencie C. Odzwierciedlający wiodącą pozycję Toyoty w dążeniu do ekologicznej mobilności napęd Hybrid Synergy Drive jest podstawową technologią, która będzie wykorzystywana we wszystkich przyszłych modelach.

Hybrid Synergy Drive zadebiutował w pierwszej generacji Toyoty Prius, pierwszym w świecie masowo produkowanym pojeździe hybrydowym, który – wprowadzony do sprzedaży w Japonii w roku 1997, a w Europie w roku 2000 – stał się dla całej branży kamieniem milowym w dziedzinie rozwoju napędów i ekologii. Pojawienie się modelu Auris z HSD to ważny etap w procesie wprowadzania w pełni hybrydowej technologii Toyoty we wszystkich modelach firmy, który zakończy się najwcześniej po roku 2020.
Imponująco oszczędny Auris z HSD wyróżnia się zużyciem paliwa w wysokości jedynie 3,8 l/100km i wyjątkowo niską emisją CO2 na poziomie zaledwie 89 g/km, a przy tym emituje znacznie mniej tlenków azotu i cząstek stałych (sadzy), niż samochody o porównywalnych osiągach napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Nowy Auris z HSD montowany będzie w zakładach Toyota Manufacturing UK w Burnaston w hrabstwie Derby, zaś wchodzące w skład napędu Hybrid Synergy Drive oszczędne silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,8 l wytwarzane będą w Deeside w Północnej Walii. Otwarta w roku 1992 jako pierwszy europejski zakład produkcyjny Toyoty fabryka w Burnaston będzie pierwszym w Europie zakładem wytwarzającym w pełni hybrydowe pojazdy. Auris z napędem Hybrid Synergy Drive powstawać będzie na tej samej linii produkcyjnej, co samochody Auris z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, obok modelu Avensis.

Najwyższym priorytetem TMUK jest jakość produkcji – wszystkie technologie zostały poddane szczegółowej weryfikacji pod kątem zapewnienia najwyższych standardów jakości wytwarzania, trwałości i niezawodności. W zakładach w Deeside i Burnaston wprowadzono nowe procedury kontroli jakości, obejmujące obszary specyficzne dla pojazdów hybrydowych.

TMUK jest modelowym w Europie zakładem Toyoty pod względem ekologii, co wiąże się z ograniczeniem do minimum zużycia zasobów naturalnych i harmonijnym współistnieniem ze środowiskiem. TMUK funkcjonuje w ramach programu Toyoty „360° Sustainable Operations”, obejmującego pełny cykl istnienia samochodu, od etapu projektowania, przez produkcję, sprzedaż, eksploatację, po utylizację pojazdów.

TMUK, inwestycja o wartości ponad 1,85 mld GBP (2,2 mld euro), jest jednym z dziewięciu europejskich przedsiębiorstw produkcyjnych Toyoty. W czerwcu 2010 r. całkowita produkcja pojazdów wytworzonych przez TMUK przekroczyła trzy miliony sztuk.

źródło: toyota.pl
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6815
Zdjęcia: 3348
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Rozpoczęcie produkcji pierwszego pojazdu w pełni hybrydo

14 Lip 2010, 19:42

"Wielka Brytania, kraj o ogromnych tradycjach postępu technicznego, staje się miejscem produkcji pierwszego w Europie w pełni hybrydowego pojazdu."
Hmm. Wydawało mi się, że nowy Touareg Hybrid jest tym pierwszym. (równoległy napęd hybrydowy).
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
Rejestracja: 03 Lut 2009, 01:46
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto? Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto?
    Lexus ponownie wykorzystuje częściowo zakamuflowany model LFA do testów na Północnej Pętli toru Nürburgring. Nad czym pracują Japończycy? Czy to kolejna zapowiedź modelu LC F, czy po prostu próby ...
    [SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9 [SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV lub crossover segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mitsubishi ASX 1,8 DiD - 116KM ...

  •