Mitsubishi Outlander PHEV rozpoczęcie sprzedaży w Europie!

Mitsubishi Outlander PHEV rozpoczęcie sprzedaży w Europie!

21 Paź 2013, 13:32

W dniu dzisiejszym Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozpoczyna europejską sprzedaż swojego pionierskiego samochodu hybrydowego z możliwością ładowania akumulatorów - Plug-in Hybrid Electric Vehicle (w skrócie "PHEV"). Pierwsze samochody wyprodukowane pod koniec sierpnia w zakładach MMC Okazaki koło miasta Nagoya dotarły już do Holandii, pierwszego kraju w Europie, w którym będzie można kupić nowy model.

Europa będzie prawdopodobnie największym na świecie rynkiem dla nowego modelu, na co wskazuje ponad 10 tysięcy zamówień złożonych od grudnia 2012 roku przez klientów z tego kontynentu. Nic dziwnego zatem, że Mitsubishi Outlander PHEV jest niecierpliwie oczekiwany zarówno przez dealerów, jak i przez ich klientów.

Mitsubishi Outlander PHEV rozpoczęcie sprzedaży w Europie!

Starając się zaspokajać popyt przy wykorzystaniu posiadanego potencjału produkcyjnego, MMC będzie kolejno wprowadzać Outlandera PHEV na kolejne rynki europejskie, zaczynając od Holandii i krajów nordyckich.

Atrakcyjna propozycja na tle konkurencji
Biorąc pod uwagę koszty zakupu i koszty eksploatacji, Outlander PHEV będzie atrakcyjną propozycją dla europejskiego klienta. Samochód sprzedawany w Europie jest bardzo zbliżony do swojego japońskiego odpowiednika, a różnice sprowadzają się do zmian wymaganych przez europejskie wymogi homologacyjne oraz ustawień podwozia, które dostosowano do wymogów kierowców ze Starego Kontynentu.

Dane techniczne modelu Outlander PHEV w specyfikacji EU
(ze stałym napędem "Twin Motor 4WD" w cyklu pomiarowym EU)
Maksymalny zasięg: 824 km
Zasięg w trybie tylko EV: 52 km
Zużycie paliwa: 1,9 l/100 km
Emisja CO2: 44 g/km
Prędkość maksymalna: 170 km/h
Ładowanie akumulatorów:
– 5 godzin – normalne ładowanie (230V / 10A)
– 30 minut – szybkie ładowanie / do 80% (według standardu CHAdeMO)
Pojemność bagażnika: 463 l (według VDA – z pasażerami z tyłu)
Masa przyczepy hamowanej: 1500 kg
Masa własna: 1810 kg

Outlander PHEV nie jest ani adaptacją istniejącego samochodu z napędem spalinowym, ani też pojazdem mającym zademonstrować potencjał w dziedzinie konstrukcji samochodów hybrydowych z zewnętrznym ładowaniem. Outlander PHEV jest jedną z wersji nowej generacji modelu Outlander przeznaczoną do sprzedaży równolegle z wersjami benzynową i dieslowską, opracowaną od samego początku z uwzględnieniem takiego układu napędowego, co czyni ten samochód unikalnym, bezkompromisowym i wyjątkowym na tle konkurencji.

Jest to pierwszy samochód wytwarzający energię dla układu napędowego Twin Motor 4WD (ze stałym napędem) w konfiguracji hybrydowej z możliwością zewnętrznego ładowania akumulatorów.

POLECAMY Tokio Motor Show 2013 - trzy światowe premiery Mitsubishi

Outlander PHEV trafia na rynek w czasach głębokich zmian w świadomości klientów na całym świecie. Zmiany te skłoniły firmę Mitsubishi Motors do rozszerzenia oferty samochodów z elektrycznymi i hybrydowymi (także z zewnętrznym ładowaniem) układami napędu. Do 2020 roku takie modele będą stanowić 20% produkcji Mitsubishi Motors Corporation.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2959
Zdjęcia: 11270
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Mitsubishi Outlander PHEV rozpoczęcie sprzedaży w Europie!

23 Paź 2013, 11:06

Poniższy film pokazuje krótką, lecz interesującą relację z rozładowywania pierwszej dostawy Mitsubishi Outlanderów PHEV w belgijskim porcie Zeebrugge.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4708
Zdjęcia: 11292
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych
    W samochodach elektrycznych i hybrydowych od 1 lipca muszą być instalowane specjalne systemy które mają za zadanie emitować dźwięki zbliżone do silnika samochodu spalinowego. Chodzi o bezpieczeństwo ponieważ takie ...
    Bezpieczna jazda w nocy Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

  •