Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

23 Wrz 2013, 10:36

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) uruchomiła produkcję swojego pionierskiego elektrycznego modelu hybrydowego typu plug-in (PHEV) na potrzeby europejskiego odbiorcy.

Dwukrotne przekroczenie prognozowanej sprzedaży
Montowane w zakładach Okazaki w pobliżu miejscowości Nagoya, nowe Mitsubishi Outlander PHEV odniosło ogromny rynkowy sukces, zdecydowanie wykraczając poza najbardziej nawet optymistyczne prognozy firmy. Sprzedaż detaliczna modelu ruszyła najpierw w Japonii, 24 stycznia 2013 roku, gdzie zebrano dotychczas 8000 zamówień przy zakładanych 4000 tysiącach.

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

Większa wydajność
W związku z powyższym, firma zdecydowała się wyjść naprzeciw popytowi w kraju i za granicą, niezwłocznie podwajając produkcję w fabryce Okazaki do wartości 4000 sztuk miesięcznie (niemal 50 000 sztuk rocznie).

Ponadto z początkiem nowego roku firma MMC uruchomi program roboczy mający na celu zwiększenie wydajności produkcyjnej oraz zmniejszenie całkowitych kosztów produkcji, a także stworzenie bardziej elastycznego systemu umożliwiającego dopasowywanie do zmiennych potrzeb rynku i różnych modeli.

Działania te umożliwią dalsze zwiększenie produkcji modelu Outlander PHEV oraz innych samochodów montowanych w zakładach Okazaki.

POLECAMY Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji

Europa – największy rynek zbytu
W Europie, która według prognoz ma być największym rynkiem zbytu Mitsubishi Outlander PHEV, od grudnia 2012 roku zebrano już ponad 10 tysięcy oficjalnych zamówień na nowy model.

Z tego względu, utrzymując właściwe proporcje między wydajnością produkcyjną a globalnym popytem, firma MMC będzie od października 2013 roku stopniowo wprowadzać Mitsubishi Outlander PHEV na europejski rynek, począwszy od wybranych krajów (Holandia, Skandynawia, itd.).

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

W okresie od listopada 2013 roku do końca pierwszego kwartału 2014 roku model będzie się sukcesywnie pojawiał na pozostałych rynkach europejskich. W Polsce Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutuje wiosną 2014 roku.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2929
Zdjęcia: 11189
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porsche 918 Spyder - końcówki wydechu na wysokości zagłówków Porsche 918 Spyder - końcówki wydechu na wysokości zagłówków
    Tworząc hybrydowe hiperauto o łącznej mocy niemal 900 KM Porsche musiało mierzyć wysoko. Takie myślenie najwyraźniej udzieliło się również inżynierom odpowiedzialnym za zaprojektowanie układu wydechowego, bowiem dwie ...
    Niskie napięcie na akumulatorze i problem z odpaleniem silnika Niskie napięcie na akumulatorze i problem z odpaleniem silnika
    Po trzech dniach wsiadam przekręcam kluczyk i rozrusznik z trudem zrobił może jeden obrót. Było to dla mnie dziwne dlatego że akumulator wcześniej nie sprawiał problemów i nie dawał oznak rozładowanego. Zajrzałem ...

  •