Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

23 Wrz 2013, 10:36

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) uruchomiła produkcję swojego pionierskiego elektrycznego modelu hybrydowego typu plug-in (PHEV) na potrzeby europejskiego odbiorcy.

Dwukrotne przekroczenie prognozowanej sprzedaży
Montowane w zakładach Okazaki w pobliżu miejscowości Nagoya, nowe Mitsubishi Outlander PHEV odniosło ogromny rynkowy sukces, zdecydowanie wykraczając poza najbardziej nawet optymistyczne prognozy firmy. Sprzedaż detaliczna modelu ruszyła najpierw w Japonii, 24 stycznia 2013 roku, gdzie zebrano dotychczas 8000 zamówień przy zakładanych 4000 tysiącach.

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

Większa wydajność
W związku z powyższym, firma zdecydowała się wyjść naprzeciw popytowi w kraju i za granicą, niezwłocznie podwajając produkcję w fabryce Okazaki do wartości 4000 sztuk miesięcznie (niemal 50 000 sztuk rocznie).

Ponadto z początkiem nowego roku firma MMC uruchomi program roboczy mający na celu zwiększenie wydajności produkcyjnej oraz zmniejszenie całkowitych kosztów produkcji, a także stworzenie bardziej elastycznego systemu umożliwiającego dopasowywanie do zmiennych potrzeb rynku i różnych modeli.

Działania te umożliwią dalsze zwiększenie produkcji modelu Outlander PHEV oraz innych samochodów montowanych w zakładach Okazaki.

POLECAMY Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji

Europa – największy rynek zbytu
W Europie, która według prognoz ma być największym rynkiem zbytu Mitsubishi Outlander PHEV, od grudnia 2012 roku zebrano już ponad 10 tysięcy oficjalnych zamówień na nowy model.

Z tego względu, utrzymując właściwe proporcje między wydajnością produkcyjną a globalnym popytem, firma MMC będzie od października 2013 roku stopniowo wprowadzać Mitsubishi Outlander PHEV na europejski rynek, począwszy od wybranych krajów (Holandia, Skandynawia, itd.).

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy

W okresie od listopada 2013 roku do końca pierwszego kwartału 2014 roku model będzie się sukcesywnie pojawiał na pozostałych rynkach europejskich. W Polsce Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutuje wiosną 2014 roku.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3082
Zdjęcia: 11558
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
    Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...
    Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą
    Jazda po mokrej nawierzchni wymaga od kierowców więcej ostrożności i umiejętności. Jednym z największych niebezpieczeństw w takich okolicznościach jest akwaplanacja, czyli poślizg wodny. Co sprzyja akwaplanacji? Zły ...

  •