Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

30 Wrz 2013, 09:07

Mitsubishi i-MiEV, pierwszy seryjny pojazd elektryczny w ofercie dużego producenta, zaczyna królować na szczytach władzy po tym jak administracja prezydencka Federacji Rosyjskiej zdecydowała się na zakup 70 sztuk tego modelu.

Globalna promocja
Małe, elektryczne samochody służyły do transportu głów państw oraz delegacji VIP-ów po terenach Wielkiego Pałacu Konstantynowskiego w Strelnej podczas odbywającego się w Petersburgu szczytu G20 (5 i 6 września).

Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

Przykuwający uwagę mediów z całego świata szczyt G20 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych, ale także znakomita okazja do promocji globalnych aspiracji firmy Mitsubishi oraz jej pionierskich modeli, od czysto elektrycznego Mitsubishi i-MiEV po nadchodzący, hybrydowy, elektryczny model Outlander PHEV.

Zerowa emisja CO2 w Rosji
Sukces ten należy przypisać firmie MMC Rus, czyli oficjalnemu dystrybutorowi produktów Mitsubishi Motors w Rosji, oraz bardzo pozytywnemu nastawieniu rosyjskiego rynku do nowych technologii w przemyśle samochodowym. Ponadto warto podkreślić aktywną działalność promocyjną MMC Rus propagującą zerową emisję CO2 na tamtejszym rynku.

W Rosji produkty Mitsubishi Motors w oficjalnej dystrybucji pojawiły się w sierpniu 1991 roku, a w ich sprzedaż w roku podatkowym 2012 wyniosła 80 tys. sztuk. Premiera Mitsubishi i-MiEV odbyła się tam w 2011 roku, czyli dokładnie 20 lat po wejściu firmy na rosyjski rynek. Do września 2013 roku nabywców znalazło tam około 200 sztuk tego modelu.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3050
Zdjęcia: 11455
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota SA 1949 rok Toyota SA 1949 rok
    Pierwszy powojenny samochód Toyoty to właśnie niewielki SA. Model istotny, ponieważ przez następne 15 lat Toyota była znana właśnie z tego rodzaju aut. Toyota SA to jeden z pierwszych niewielkich samochodów, ...
    Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...

  •