Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

30 Wrz 2013, 09:07

Mitsubishi i-MiEV, pierwszy seryjny pojazd elektryczny w ofercie dużego producenta, zaczyna królować na szczytach władzy po tym jak administracja prezydencka Federacji Rosyjskiej zdecydowała się na zakup 70 sztuk tego modelu.

Globalna promocja
Małe, elektryczne samochody służyły do transportu głów państw oraz delegacji VIP-ów po terenach Wielkiego Pałacu Konstantynowskiego w Strelnej podczas odbywającego się w Petersburgu szczytu G20 (5 i 6 września).

Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

Przykuwający uwagę mediów z całego świata szczyt G20 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych, ale także znakomita okazja do promocji globalnych aspiracji firmy Mitsubishi oraz jej pionierskich modeli, od czysto elektrycznego Mitsubishi i-MiEV po nadchodzący, hybrydowy, elektryczny model Outlander PHEV.

Zerowa emisja CO2 w Rosji
Sukces ten należy przypisać firmie MMC Rus, czyli oficjalnemu dystrybutorowi produktów Mitsubishi Motors w Rosji, oraz bardzo pozytywnemu nastawieniu rosyjskiego rynku do nowych technologii w przemyśle samochodowym. Ponadto warto podkreślić aktywną działalność promocyjną MMC Rus propagującą zerową emisję CO2 na tamtejszym rynku.

W Rosji produkty Mitsubishi Motors w oficjalnej dystrybucji pojawiły się w sierpniu 1991 roku, a w ich sprzedaż w roku podatkowym 2012 wyniosła 80 tys. sztuk. Premiera Mitsubishi i-MiEV odbyła się tam w 2011 roku, czyli dokładnie 20 lat po wejściu firmy na rosyjski rynek. Do września 2013 roku nabywców znalazło tam około 200 sztuk tego modelu.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3457
Zdjęcia: 12543
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne powroty do szkoły i większości przedszkoli
    Początek roku szkolnego i powrót dzieci do szkół to czas nasilenia ruchu na drogach, zwłaszcza ruchu pieszych w okolicach placówek edukacyjnych. Kierowcy powinni być w tym czasie szczególnie wyczuleni ...
    Szkło i stal – nowe alternatywy
    Branża motoryzacyjna nieustannie się zmienia. Kwestie związane z elektryfikacją układów napędowych, autonomiczną jazdą czy cyfryzacją produkcji stanowią z jednej strony poważne wyzwanie dla producentów, z drugiej ...

  •