Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

30 Wrz 2013, 09:07

Mitsubishi i-MiEV, pierwszy seryjny pojazd elektryczny w ofercie dużego producenta, zaczyna królować na szczytach władzy po tym jak administracja prezydencka Federacji Rosyjskiej zdecydowała się na zakup 70 sztuk tego modelu.

Globalna promocja
Małe, elektryczne samochody służyły do transportu głów państw oraz delegacji VIP-ów po terenach Wielkiego Pałacu Konstantynowskiego w Strelnej podczas odbywającego się w Petersburgu szczytu G20 (5 i 6 września).

Szczyt G20 w Petersburgu obsługiwało 70 Mitsubishi i-MiEV

Przykuwający uwagę mediów z całego świata szczyt G20 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych, ale także znakomita okazja do promocji globalnych aspiracji firmy Mitsubishi oraz jej pionierskich modeli, od czysto elektrycznego Mitsubishi i-MiEV po nadchodzący, hybrydowy, elektryczny model Outlander PHEV.

Zerowa emisja CO2 w Rosji
Sukces ten należy przypisać firmie MMC Rus, czyli oficjalnemu dystrybutorowi produktów Mitsubishi Motors w Rosji, oraz bardzo pozytywnemu nastawieniu rosyjskiego rynku do nowych technologii w przemyśle samochodowym. Ponadto warto podkreślić aktywną działalność promocyjną MMC Rus propagującą zerową emisję CO2 na tamtejszym rynku.

W Rosji produkty Mitsubishi Motors w oficjalnej dystrybucji pojawiły się w sierpniu 1991 roku, a w ich sprzedaż w roku podatkowym 2012 wyniosła 80 tys. sztuk. Premiera Mitsubishi i-MiEV odbyła się tam w 2011 roku, czyli dokładnie 20 lat po wejściu firmy na rosyjski rynek. Do września 2013 roku nabywców znalazło tam około 200 sztuk tego modelu.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2932
Zdjęcia: 11207
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech
    Samochody ze stajni Pagani zawsze słynęły z ekstrawaganckiego wyglądu i nie inaczej jest w przypadku następcy modelu Zonda, czyli Huayry. Tak samo jak w Lexusie LFA, wszystkie końcówki wydechu włoskiego auta skupiono ...
    Co oznaczają skróty mHEV, HEV, PHEV i BEV? Co oznaczają skróty mHEV, HEV, PHEV i BEV?
    Producenci samochodów mianem napędu hybrydowego określają całkiem różne rozwiązania o innych poziomach zaawansowania i skuteczności. Na tę chwilę można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje hybryd – ...

  •