Fiat Grande Punto Sport kontra Suzuki Swift Sport

19 Sie 2009, 00:13

Wiadomo fiacik 1.9 diesel 130km i suzuki 125km benzyna

Które auto byście wybrali dla młodego chłopaka który lubi czasami poszaleć (tam gdzie wolno) a tak to wykorzystuje auto w dużym mieście robiąc przy tym około 1000-2000km miesięcznie jadąc zazwyczaj sam lub dwie osoby (raz na tydzien 4). Może ktoś ma te samochody w zwykłej wersji?
KamilMilkowski
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa

19 Sie 2009, 06:51

A ja myślałem że szybko można wszędzie :roll:
Oczywiście diesel czyli w twoim przypadku Fiat Grande Punto którym jeździłem na prawko
Orzeszek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Malopolska

19 Sie 2009, 07:57

Ja bym Sfitem nie poszalał najmocniejszy silnik 1.6L i gdzie tu szaleć lecz auto się nadaje do jazdy po mieście jest wprost stworzony do takiej jazdy duzo zakrętow,hamulec,gaz,zmiana biegów.Fiacik to już wieksze pole do jazdy auto od 1 do 10 : 7 ,bardzo dobre,silnik jest ok ,komfort,wada to słaba widoczność.I takei pytanie jaką ty chcesz wersje tej Suzuki bo sa 4 ja pomyślałem o tej najnowszej jeśli ty chcesz ta starszą to nie kupuj jej lepszy Fiat.
(I jeszcze do Orzeszka nie wiem czlowieku co ty robisz ale wydaje mi się że sciagasz żeby miec jak najwiecej komentarzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
A8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 199
Miejscowość: Grd

19 Sie 2009, 09:02

Nie da rady poszaleć autem które ma 130 kunia... Ale wolałbym Punto 130KM diesel no to fajnie jeździ szczególnie w takim samochodzie jakim jest punto... Będzie ekonomiczniej ale i da rade się potoczyć :mrgreen:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

19 Sie 2009, 09:59

Lepsze chyba bedzie G. Punto- nie jest awaryjne- siostra jezdzi i nie narzeka. choc wydaje mi sie ze eiecej charakteru ma swift
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

19 Sie 2009, 18:20

A8 napisał(a):Ja bym Sfitem nie poszalał najmocniejszy silnik 1.6L i gdzie tu szaleć lecz auto się nadaje do jazdy po mieście jest wprost stworzony do takiej jazdy duzo zakrętow,hamulec,gaz,zmiana biegów.Fiacik to już wieksze pole do jazdy auto od 1 do 10 : 7 ,bardzo dobre,silnik jest ok ,komfort,wada to słaba widoczność.I takei pytanie jaką ty chcesz wersje tej Suzuki bo sa 4 ja pomyślałem o tej najnowszej jeśli ty chcesz ta starszą to nie kupuj jej lepszy Fiat.
(I jeszcze do Orzeszka nie wiem czlowieku co ty robisz ale wydaje mi się że sciagasz żeby miec jak najwiecej komentarzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )


A ty nie? :twisted:
A zresztą ja tylko mówię co wiem
Orzeszek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Malopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka
    Renault Maxity – mała ciężarówka (samochód dostawczy) zabudowana na bazie ramy z wagonową kabiną, wprowadzona na rynek w 2007 r., poddana została wielu modyfikacjom wraz z wejściem w życie nowych norm ...

20 Sie 2009, 02:25

Przyznam że mam spory dylemat. Punto chyba sporo mniej pali i to mnie najbardziej przekonuje. No interesuja mnie roczniki 2007 więc skoro suzuki wtedy był kiepski to obstawiam fiata. Chodz nie ukrywam ze suzuki swift kolegi w zwykłej wersji bardzo mi przypadł do gustu. A które auto lepiej sie prowadzi? Łatwiej moze tak sie zapytam. Więcej frajdy z jazdy ? Wiem że punciak więcej miejsca ma to też plus.
KamilMilkowski
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa

20 Sie 2009, 11:10

Punto też w miare się dobrze się prowadzi... Zawieszenie jest dość twarde i jest mały prześwit... Więc na krawężniki trzeba uwżąć
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

20 Sie 2009, 11:39

Panowie ja mam Punto II 1.9 85km - 200 momentu.

Nie jest to żadna wersja sportowa.

Przyśpieszenie jest bajeczne, renault alguna z 2005 - 1.9, 115km nie daje mi rady. Ścigałem się kolegą.

Na trasie z trzema osobami, ford focus, skoda fabia w dieslach poprostu zostawały w tyle. Jechałem też na klimie wtedy.

Myśle że jak masz wybierać to bierz punto w dieslu a będzie Cię pięknie w fotel wgniatało.
superges
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: Śląsk

20 Sie 2009, 11:52

Dobry samochód... Jak to FIAT :mrgreen:
Przyśpieszenie bajeczne to jest w Ferrari albo AUDI RS4 :lol:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

20 Sie 2009, 17:45

Dzięki wielkie zdecydowałem się na punto i już się rozglądam ;] za kupnem! Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 18:58 ]
Ale wytłumaczcie mi dlaczego zawsze jak widze swifta i punto z 2007 to swift jest droższy? skoro jest słabszy?
KamilMilkowski
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa

20 Sie 2009, 18:31

Slabszy ciekawe ? Poczytaj coś o tym Suzuki to wtedy sie przekonasz czy jest takie słabe :wink: chociasz nie przechwalajmy go zabardzo bo są inne lepsze auta.A tak wogole to ja nie wiem co ty już chcesz albo chcesz przyspieszenie albo woła :grin: który ma cie wozić do sklepu :?: :?: :?:
A8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 199
Miejscowość: Grd

20 Sie 2009, 20:39

Tak jak większość obstawiam za Punto w JTD. Włoski Diesel to piękna sprawa i przyspieszenie będzie miał bardzo dobre, a spalanie zarazem niskie. Jeśli chodzi o komfort i przestrzeń to tutaj wypada dużo lepiej od Suzuki. Wyglądem - chociaż to kwestia gustu - też bije na łeb Swifta. Bierz Punciaka i dbaj o niego, a jak Ci będzie za mało mocy to sobie zrobisz chiptuning do tych 150-170 KM i już nie będziesz narzekał w ogóle (chociaż ja bym zostawił go w serii dla bezpieczeństwa motoru).
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

20 Sie 2009, 21:56

Spokojnie 30KM do przodu to bezpieczna granica więc silnikowi nic się nie stanie... Zwiększy się tylko jego emisja spalin ale odejście będzie miał lepsze :mrgreen:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

20 Sie 2009, 22:27

Dzięki Panowie :) No myślałem o chip tuningu również. Ale to może za jakiś czas. Na razie 130koni mi starczy szczególnie że wcześniej miałem fabie 66koni :)

[ Dodano: Pon Sie 24, 2009 04:16 ]
a mam jeszcez pytanie. jak plasuje sie do tych aut ford fiesta st ? stary model

[ Dodano: Pon Sie 24, 2009 04:21 ]
Panowie drodzy i kochani. Może postawie sprawe inaczej. Jestem praktycznie zdecydowany na grande punto sport ze względu na wielkość i spalanie. Ale gdybyście mieli do wyboru te auto plus swift sport, fiesta st, mini cooper. Co byście wybrali ? pod względem prowadzenia, spalania, niezawqodony, frajdy z jazdy jednak przede wszystkim!
KamilMilkowski
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa