Fiat Panda Problemy z Geometria kol,kierownica itd ;(

24 Maj 2009, 15:18

Witam jestem tu nowy;) a mam problem z autem zaczne od poczatku.

1. przebieg 46 tys postanowailem sprawdzic zbieznosc
problemy z ustawieniem ,po 2 tyg zauwazylem darcie opon od wewnetrzej,
wiec polecialem szybko z reklamacja, znow na maszyny i poprawka
( opierniczylem towarzystwo ostro)ASO!!
2. zakupilem dwie nowe opony identyczne jak reszta i zalozylem na przod, a tu kierownica w lewo;( nagle, wiec znow geometria w innym ASO Fiat (tymrazem w miare dobrym sprawdzonym wielokrotnie gdzie wczesniej nie mieli czasu sie mna zajac) jak i wczesniej tak i przy tym pomiarze okazalo sie ze mam zla geometrie tylnich kolek(wlasciwie nie regolowana w tym modelu) tzn prawa i lewa w normie ale lewa 0,25 a prawa 0,18 , koles mowil ze warto pobawic sie z tym i sprobowac ustawic na sróbach tyle ile maja luzu zeby to wyrownac , i wtedy wziasc sie ponownie za ustawienie kierownicy, ale INTERESUJE MNIE TO czemu dzieje sie tak teraz ze JAK JADE Z PASAZEREM TO KIEROWNICA PRZY PRZYSPIESZANIU I UTRZYMYWANIU STAŁEJ predkosc :evil: :evil: i przyklad "60 km/h" jest SKRECONA W LEWO jeszcze bardziej niz bym jechal sam;(


wlasciwie tyl prowadzi auto jesli ma zla zbierznosc to bedzie tyl wyprzedzac przod i robi sie tzw "psi slad" co powoduje (mimo ustawienia na wprost) delikatne skrzywienie kierownicy i kontrowanie (co u mnie wystepuje)

PS: bardzo wszytskim z gory dziekuje za pomoc.
mruczek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Mazowsze
  • 24 Maj 2009, 18:34

    To auto masz od nowości?
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2671
    Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

    24 Maj 2009, 20:36

    według mnie twój problem nie tkwi na tylnej osi gdyz taka róznica jest zbyt niewielka aby powodowac taki problem, czy w aucie przed geometrią zostały sprawdzone luzy w zawieszeniu? jesli masz wydruk z komputera to wrzuc go na stronke
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    24 Maj 2009, 20:57

    sprawdz czy te koła stoją równo... czy któres nie jest bardziej pochylone... moze byc lekko skrzywiona belka tylna...a jakie te opony założyłes.. jak jakies chińskie to to moze byc powodem.. kiedys nie mogłem ustawic zbierznosci w punto gdyz włąsciciel załozy jakies chinskie lacie... i auto sciagało a jak wsadził pasarzera to jeszcze bardziej.. przełóz koła lewe na prawa strone a prawe na lewa...i zobacz wtedy..;d;d;d;d powodzenia :smile:
    Michal_89
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: Chrzanów

    24 Maj 2009, 21:07

    Kubuch, mozna tak powiedziec , ciotka kolo 50 nim przez 4 lata zrobila 30 tys , i zadnego dzwona nie miala.

    mlody861, luzy byly sprawdzone dokladnie i na przegladzie technicznym (mialem 2 dni temu) i na juz 3 probach ustawienia geometrii.

    Michal_89, stoja rowno , przednie mam prawe troche pochylone na lewym mam -0.56 prawe -1.14, ale pochylenie nie ma znaczenia przy sciaganiu czy ustawieniu kierownicy raczej.

    a opony dosyc niezle Continental Eco Contact 3 ( nie naleza do opon za 100zl, bo w normalnym sklepie po normalnych cenach stoja 180-200 zł sztuka) i przednie mam nowiutkie, tylnie troche dziwnie zuzyte ale bieznika kawal maja.

    Co do ustawienia tej tylniej belki mysle ze warto sie za to zabrac, bo chyba mimo wszytsko roznicy nie powinno byc miedzy lewym a prawym kolem.

    Chetnie jeszcze jakies sugestie.
    mruczek
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: Mazowsze