Kompresor do kol pod zapalniczke a cisnienie

02 Lip 2015, 16:06

witam, pompowalem dzis opony, i tak jak zawsze pompowalem malym kompresorem, podlanczanym pod zapalniczke samochodowa,
zawsze musialem czekac okolo 5 minut przy jednym kole aby kompresor napompowal cienienie, lecz tym razem po napompowaniu i sprawdzeniu wartosci cisnienia cisnieniomierzem wyszlo mi 4.5 bara! , od razu spuscilem troche i wskoczylo na 2.9, znow upuscilem i cisnieniomierz raz wskazywal 2.6, a raz 3.5 bar, wiec kupilem nowy cienieniomierz ktory wskazywal dobra wartosc czyli 2.6 bar za kazdym razem.
mam pytanie czy maly kompresor pod zapalniczke mogl mi napompowac az 4.5 bara? czy to tylko cisnieniomierz falszowal?

cisnieniomierz na kompresorze jest wyskalowany do 2.5 bar lecz niedziala, na samym kompresorze pisze 250psi 12v
pozdrawiam.
rpw_2005
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: PL
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.6 8v MPI 105km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Lip 2015, 09:04

Prawie na pewno wina ciśnieniomierza. Standardowa opona wytrzyma do około 3.5 bara, więc ta by wybuchła w trakcie pompowania.
oponylux
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Suzuki SX4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny
    Zachęcona pozytywnymi wynikami osiągniętymi przez akumulator NaS firma BMW Technik GmbH otrzymała zamówienie na opracowanie pojazdu elektrycznego od zera, przy założeniu zbadania zalet i wad napędu elektrycznego w ...