Fiat Punto 2 , 1.2 B+G problem z obrotami silnika.WW

31 Mar 2018, 14:50

Witam , mam problem z obrotami silnika. Na benzynie i na gazie są nierówne obroty(falują) i nie wiem czym to idzie. Zauważyłem że na benzynie przy maksymalnych obrotach lecą czarne spaliny ( zastanawiam się czy wtrysk lub zawory może). Jak przełączę z gazu na benzynę to zgaśnie i ciężko ma zapalić , tak jak by się zalewał. Proszę o pomoc .
Piotr829
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 16 11 1999
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Passat B-5
Silnik: 1,9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • 31 Mar 2018, 16:02

    Trzeba by rozebrać silniczek krokowy i go wyczyścić, przepustnicę przy okazji też można. Ten czarny dymek to gęsty, czy taki rzadki?
    gber44
     

    01 Kwi 2018, 21:01

    Witam, też myślałem nad nim. Dymek jest delikatny ale podłożyłem karton pod tłumik to był czarny. przepalam go na maksa i jest troszke lepiej. Dowiedziałem się też że poprzedni właściciel auta wlał do baku mieszankę tak jak do dwusuwa bo pół roku auto stało, może i przez to takie są efekty? Nie wiem. Śliczne dzięki na pewno sprawdzę.
    Piotr829
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Prawo jazdy: 16 11 1999
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Passat B-5
    Silnik: 1,9 TDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

    03 Kwi 2018, 11:02

    A czy silniczek krokowy działa też gdy chodzi motor na gazie czy tylko na benzynie. Co więcej nie może się teraz wkręcić na obroty gdy jest na benzynie, bo na gazie jest ok. Tylko na wolnych obrotach faluje i potrafi zgasnąć. Brak mi już sił na to auto, a jeszcze więcej na jego poprzedniego właściciela doprowadzić auto to takiego stanu.
    Piotr829
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Prawo jazdy: 16 11 1999
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Passat B-5
    Silnik: 1,9 TDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV
      Nowy Outlander PHEV nie jest tylko odmianą obecnego na rynku wariantu z silnikiem spalinowym, ani modelem demonstrującym potencjał technologii hybrydowej typu plug-in, ale kolejnym wcieleniem Nowego Outlandera – obok ...