Fiat Punto II

03 Sty 2013, 11:38

Witam :)
Szukam kogoś kto zna to auto. Planuję je zakupić, ale nie jestem specjalistą w dziedzinie samochodów i mechaniki... Chcę auto oszczędne, najlepiej w ocynku i w miarę wyglądające, no i najlepiej z gazem. (jak coś to szukam auta na Śląsku) Rocznik 2001-2003, przebieg do 160000. Silnik słyszałem że 1.2 najlepsza wersja

Teraz moje pytanie. Planuję wydać na auto max 8000 (jeżeli uda się taniej to chętnie, bo wiem że na allegro takie są). Zastanawiam się jaka różnica będzie w spalaniu i w cenie między benzyną a gazem. Czy kupić auto w benz i samemu założyć instalację, czy kupić z instalacją i zaufać sprzedawcy? Czy jeździć na benzynie bo nie wyjdzie dużo więcej... dodam też, że autem pojeżdżę 3 lata i jak będzie możliwość odsprzedam je dalej.. bo będę już miał budżet na lepsze ;)
Będę je używał na dojazdy do pracy (10km w jedną stronę) x 23 dni miesięcznie czyli jakieś 46 odpaleń (ile km musi zrobić na benzynie zanim przełączę na gaz?), jak również na uczelnię 6 razy w miesiącu po 40km w jedną stronę oraz raz na dwa miesiące do domu na weekend 250km w jedną. Czyli dobre ponad tysiąc km miesięcznie zrobię.

Jeszcze jedno pytanie - jak jest z awaryjnością tego auta, na co zwracać uwagę przy oglądaniu ?(chociaż znajomy mechanik jeszcze wszystko sprawdzi przed zakupem)

Z góry dzięki za odpowiedzi :) każdy post z każdą opinią na temat tego auta będzie dla mnie cenny :)
pawpol90
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2013, 13:17

Jeśli chodzi o ekonomie:
Punto 2 1.2 i 60KM
100 km na benzynie to około 33 zł - 330 zł na miesiąc
100 km na lpg to około 19 zł - 190 zł miesiąc

Wybór jest oczywisty :) Jeśli kupisz model z instalacją w dobrym stanie bez problemu pojeździsz 3 latka :) Ja mam lpg sekwencja w Matizie i nie mam kompletnie żadnych problemów w porównaniu z ibizą 1.0 w benzynie koszty paliwowe są naprawdę ZNACZNIE niższe :ok: Naprawdę wydaje 18 zł na 100 km :lol:

sekwencyjka przełącza się na gaz po 1-2 km
a5f5c1
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 171
Miejscowość: Warszawa

03 Sty 2013, 13:34

z tego co wiem punto ma wtrysk jednopunktowy, a na takie chyba się sekwencji nie zakłada :) jaka jest różnica między gazem sekwencyjnym a zwykłym?
pawpol90
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2013, 16:50

skocz do sklepu po Auto Świata tam masz obszernie opisany ten model ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Sty 2013, 18:22

Autko dość fajne ale punto 2 radze kupić tylko od pierwszego właściciela i bez gazu ,bardzo łato kupić egzemplarz po byłej lekcji jazdy .1.2 8v spali dość mało bo 5 w trasie przy 100 -110km/h i w mieście 7.5/8 ale jak wysoko pokręci się silnikiem to w mieście 10 bardzo łatwo przekroczyć .Niby to auto jest w ocynku ale jak było używane często na szutrach lubi skorodować na progach pod spodem od uderzenia kamieni z przednich kół jak nie było założonych chlapaczy na przodzie, co drugie punto tak ma starczy zabezpieczyć .Kolejny minus moim zdaniem brak regulacji wysokości fotela kierowcy siedzi się tu wysoko jak w vanie dla mnie to największy minus tego auta.
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

04 Sty 2013, 21:05

panowie a bylibyscie w stanie porownac punto 2 z renault megane 1.4? bo moze to bylby lepszy wybor :) z gazem, albo i bez... idzie kupic za podobne pieniadze, tylko rocznik troche starszy ok. 2000
pawpol90
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zaproszenia na TTM i Motor Show 2022
    Rozpoczął się właśnie konkurs dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 3 kwietnia włącznie). Tym razem mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na "Vip Day" i pięć podwójnych zaproszeń na ...

05 Sty 2013, 12:33

megane jest większe dużo bardziej komfortowe największy problem to korozja trzeba dokładnie obejrzeć,a co do silników 1.4 8v i punto 1.2 to osiągi podobne z tym że punto ma lepsze osiągi na niskich obrotach i spali średnio 1/1,5 l/100km mniej.Ja tam meganki nie polecałbym jak już to citroena xare to jest przynajmniej w ocynku i o wiele łatwiej o zadbany egzemplarz.
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

05 Sty 2013, 15:22

jesli megane to po radze kupic wersje po lifcie, punto tez dobry wybor ale nie oplaca sie zakladac gazu lepiej kupic gotowca, wcale nie musi byc po szkole jazdy, przeciez nie wszystkie WORDy mialy punto
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

05 Sty 2013, 15:31

Podepnę się pod temat bo też interesuje mnie zakup Punto II.
Szukam pierwszego auta dla siebie i wiele osób poleca mi właśnie Punciaka.
Zastanawia mnie tylko kwestia silnika 1.2 8V - czy w mieście jest w miarę żwawy do płynnej jazdy? Czy da się nim pokonywać długie dystanse (~500km)? Wiem, że wersja 16V byłaby nieco silniejsza, szkoda tylko, że tak trudno dostępna.
herrscher
Nowicjusz
 
Posty: 13
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.4 16V K4J
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Sty 2013, 15:37

oczywiscie ze da sie pokonac 500km, nie bedzie to komfortowe ale sie da. do jazdy po miescie idealny
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

05 Sty 2013, 15:54

Zastanawia mnie tylko kwestia silnika 1.2 8V - czy w mieście jest w miarę żwawy do płynnej jazdy?


Do miasta w zupełności wystarcza, spalanie małe. Wiem z doświadczenia. punto-ii-z-jakim-silnikiem-vt50268.htm
sartre
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

05 Sty 2013, 18:38

Tak wystarczy spokojnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2013, 19:39

Pytam o dłuższe dystanse, gdyż na pewno nie raz zdarzy się pojechać gdzieś dalej (z centrum Polski nad morze/w góry).
Jak uważacie, jaka cena jest najrozsądniejsza za takiego Fiata w tej wersji silnikowej? Uwzględniając, że będzie miał nieco komfortu w postaci el. szyb, ABS, airbag, czy klimatyzację (już bardziej opcjonalnie).
herrscher
Nowicjusz
 
Posty: 13
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.4 16V K4J
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Sty 2013, 19:42

5500-6000zł kupisz takie Punto z początku produkcji.
Co do silnika jeśli jedziesz w 2-3osoby to ok ale jeśli 4-5osób plus bagaż to zapomnij o wyprzedzaniu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2013, 12:57

Z tego co ja pamiętam punta 2 na lekcjach jazdy były często gazowane i co ciekawe większości była zakładana 2 generacja mimo że plastikowy kolektor ssący i to jeździło bez większych problemów do 300 tyś km i potem te auta były wyzbywane po 2/3 latach . Osobiście jak bym miał kupić punto to tylko od 1 właściciela i bez gazu .Kolejna sprawa to spalanie jak ktoś ma lekką noge można tym osiągnąc w trasie nawet 4.6 l/100km a w mieście 7/7.5 ale dynamika tego silnia jest dobra tylko na niskich i średnich obrotach bo od 4500 obr ten silnik tylko hałasuje ,jaj ktoś sprubuje pokręcić wysoko tym silnikiem na pierwszych trzech biegach i czasem na czwórce lub po mieście to spalanie może zaskoczyć bo nie trudno osiągnąć 16 l/100km .To jest auto dla spokojnych ludzi.A co do długich tras to da się ale ja po 350 km byłem już zmęczony jazdą,najbardziej męczy to twarde zawieszenie jak to auto skacze.
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2