Fiat Stilo - przebieg na liczniku ciągle się cofa

Fiat Stilo - przebieg na liczniku ciągle się cofa

10 Maj 2013, 20:29

Hej. Mam Stilo 1.9 JTD 115KM 2002r. sprowadzone ponad rok temu z Niemiec. Przebieg był w okolicach 152 tys. (na pewno był cofany). Teraz przy przebiegu ok 163340 km cofa się o ok 700km. Dzisiaj przytrafiło mi się to 3 raz.
Macie pomysły co można zrobić i jaki byłby tego koszt w przybliżeniu? Do wymiany licznik, oprogramowanie czy coś innego? Może spróbować przesunąć go poza tę nieszczęsna granicę i zobaczyć co będzie?
Jeszcze nie szukałem ale pewnie są poradniki w internecie jak cofnąć przebieg, więc analogicznie bym go "podgonił" :)

EDIT >> Znalazłem informację, że skasowanie inspekcji może pomóc.
vbazyl
Obserwowany

Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Fiat Stilo - przebieg na liczniku ciągle się cofa

11 Maj 2013, 00:27

Ja bym tego ruszał :). Nic tylko się cieszyć, hahahahaha! Nie no, tak poważnie to pewnie chodzi o ten "chip".
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Octavia Scout 2.0 FSI - dane techniczne Skoda Octavia Scout 2.0 FSI - dane techniczne
    Skoda Octavia Scout powstała na bazie modelu Octavia kombi ktora wyposaźona była w napęd 4x4. Wersja Scout miała inny styl i większe umiejętności do jazdy w terenie. Odpowiednio przygotowane nadwozie pozwoliło na uzyskanie ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Jaguar