Fiat Uno FIRE 1.0 na gaz

15 Sty 2010, 16:34

Koledzy mam takie pytanko jak sie będzie spisywało Uno Fire 1.0 z gazem,czy warto go kupić?? Z góry dzięki za wszelkie odp :wink:
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2010, 17:11

CHCESZ UNO PRZYGOTUJ SIE NA TO ZE SIE CZESTO PSUJE I KRADNA ALE JEST WIELKI PLUS BARDZO TANIE CZESC !!!!
...
fanteo
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: łódź

15 Sty 2010, 17:29

Powiedział co wiedział. Możesz pisać normalnymi literami, będzie tak samo widoczne jak drukowane :???: Zgoda, że są tanie części. Ale, że często się psuje, to już niekoniecznie. Wszystko zależy od danego egzemplarza i przede wszystkim jak człowiek dba tak ma. Co do 1.0 Fire to za dużo Ci barol91 nie powiem, tylko tyle, że kolega miał, co prawda przez bardzo krotki czas, ale był zadowolony, może to było spowodowane tym, że przesiadł się z CC 700, no ale mimo wszystko wspomina dobrze to autko. Kuzyn ma natmiast Unola ale 900. Autko wszystko fajne, ma go od nowosci z 2000 rocznika, autko cały czas garażowane i spisuje sie bardzo dobrze. Trzeba niestety przyznać, że ten silnik 900 jest za słaby na tą kastę. Za to byłem pozytywnie zdziwiony przestronnością w tym aucie. ogólnie całkiem przyzwoite auto za przyzwoitą cenę. Ale niech wypowiedzą się najlepiej jacyś posiadacze tego modelu :wink:
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Sty 2010, 20:30

Z tego co wiem to własnie w Unie najlepszy silnik to własnie 1.0 FIRE tylko zastanawia mnie jak to sie spisuje na gazie,orientuje sie ktoś??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2010, 21:37

znajomy posiada takowe Uno w gazie, i powiem Ci tak... jeśli nie zależy Ci na super osiągach to śmiało możesz się takim autkiem interesować, z gazem ten silnik radzi sobie świetnie, jednak do wyścigówki mu daleko. Największą bolączką tego autka jest rdza.
Cassh
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: T-G

15 Sty 2010, 21:37

nie powinno byc klopotu
...
fanteo
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...

15 Sty 2010, 21:42

Robiłem obsługe i naprawy kilku takich Uniaków pewnej firmy przez jakie dwa lata ......... Jest cała dokumentacja napraw z przebiegami.......... co wymieniono , koszt itp........ Auta były kupione używane , z gazem . Blacharsko - tragedia , wszystkie do szybkiej poprawki . Mechanicznie - nie lepiej . Na wejście sporo części do wymiany....... potem naprawy bieżące.....pompy paliwa padały po kolei , zbiorniki paliwa zżerała korozja , regulatory podciśnienia aparatu zapłonowego padały jak muchy , moduły zapłononowe też . Kondycja silników ..... hmn..... na jakie sześć sztuk wszystkie wcześniej czy póżniej miały wymienianą uszczelke pod głowicą i uszczelniacze zaworów. Jeden wałek rozrządu , a z jednym to nie wiadomo co ,bo po zrobieniu czapki stracił ciśnienie oleju na wolnych obrotach ( domyślam się dlaczego ) Ogólnie nie było tak żle - auta były kupione w złych stanach , za niedużą kase , do każdego na wejście dołożono po około 1000 zł . Potem ciorali je kierowcy tak jak w firmie : przebiegi miesięczne nieduże ( same miasto) zero obsługi codziennej przez kierowce , totalne olewanie itp....no i było co robić :wink:

A..... w jednym spaliła się istalacja elektryczna i troche osprzętu w komorze silnika od instalacji gazowej :shock:

Co do gazu...... ja nie robiłem przy tym - od tego był gazownik , ale ogólnie po zapląbowaniu linki prędkościomierza spadło zużycie gazu i przebieg aut :mrgreen:
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4746
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sty 2010, 22:01

fanteo napisał(a):CHCESZ UNO PRZYGOTUJ SIE NA TO ZE SIE CZESTO PSUJE I KRADNA ALE JEST WIELKI PLUS BARDZO TANIE CZESC !!!!


KRADNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No nie wytrzymam, chyba kradli w latach 90ych
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

16 Sty 2010, 15:59

mają dwaj koledzy jeden mówi że przez niego płacze i władował w niego 4 tys
drugi miał ale sprzedał bo radzina mu się powiększyła i też płakał ale że go sprzedaje mówi że przez 5 lat nie wydał na niego ani złotówki
ogólnie mam płaczliwych kolegów :wink:
życie jest tylko jedno
dawig
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: bytom

16 Sty 2010, 16:10

Kierunkowskaz napisał(a):
fanteo napisał(a):CHCESZ UNO PRZYGOTUJ SIE NA TO ZE SIE CZESTO PSUJE I KRADNA ALE JEST WIELKI PLUS BARDZO TANIE CZESC !!!!


KRADNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No nie wytrzymam, chyba kradli w latach 90ych


kradna bo otworzyc i odpalic mozesz srubokretem i np dojechac jak autobusu niema :lol:

[ Dodano: Sob Sty 16, 2010 16:13 ]
bonifacy napisał(a):Robiłem obsługe i naprawy kilku takich Uniaków pewnej firmy przez jakie dwa lata ......... Jest cała dokumentacja napraw z przebiegami.......... co wymieniono , koszt itp........ Auta były kupione używane , z gazem . Blacharsko - tragedia , wszystkie do szybkiej poprawki . Mechanicznie - nie lepiej . Na wejście sporo części do wymiany....... potem naprawy bieżące.....pompy paliwa padały po kolei , zbiorniki paliwa zżerała korozja , regulatory podciśnienia aparatu zapłonowego padały jak muchy , moduły zapłononowe też . Kondycja silników ..... hmn..... na jakie sześć sztuk wszystkie wcześniej czy póżniej miały wymienianą uszczelke pod głowicą i uszczelniacze zaworów. Jeden wałek rozrządu , a z jednym to nie wiadomo co ,bo po zrobieniu czapki stracił ciśnienie oleju na wolnych obrotach ( domyślam się dlaczego ) Ogólnie nie było tak żle - auta były kupione w złych stanach , za niedużą kase , do każdego na wejście dołożono po około 1000 zł . Potem ciorali je kierowcy tak jak w firmie : przebiegi miesięczne nieduże ( same miasto) zero obsługi codziennej przez kierowce , totalne olewanie itp....no i było co robić :wink:

A..... w jednym spaliła się istalacja elektryczna i troche osprzętu w komorze silnika od instalacji gazowej :shock:

Co do gazu...... ja nie robiłem przy tym - od tego był gazownik , ale ogólnie po zapląbowaniu linki prędkościomierza spadło zużycie gazu i przebieg aut :mrgreen:



haha powinno sie dodac z pozdrowieniami dla wielbicieli fiatow :lol: FIRE nazywa sie dlatego ze masz ogien w oczach jak przyjdzie do napraw :grin:
halsky11
 

16 Sty 2010, 21:29

Co jest Barol..?
Koszlok idzie raus..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sty 2010, 21:50

No na wiosne owszem out :lol: czas na zmiany
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sty 2010, 12:54

Co chcesz barol wiedziec, tak sie sklada, ze u mnie w domu jest takowe Uno 1.0 Fire na gaz...
marcinc6
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Poznań

19 Sty 2010, 16:23

Chodzi mi o to jak on śmiga na tym gazie,czy są jakieś problemy z tym gazem itd.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sty 2010, 16:34

Powiem tak, uno u mnie sluzy jako drugi samochod w rodzinie, jako, ze jest ono u mnie od nowosci tzn. 2001 rok, zadnych przygod z nim nie bylo, jedyne co to po 7 latach eksploatacji trzeba bylo wymienic uszczelniacz polosi, koszt czesci wraz z robocizna nie przekroczyl 150zl. w tym momencie uno ma przejechane 50tys gaz zostal zalozony w sierpniu zeszlego roku i od tego momentu zostalo na nim przejechane ponad 5 tys. bez zadnych przygod... Jak smiga, a jak moze jezdzic samochod z 45 KM +LPG, szalu nie ma ale idzie dojechac z punktu A do B nie zawalajac drogi, V-max 155 na gazie. Jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz
marcinc6
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Poznań