Filtr DPF we Fiacie Stilo

15 Mar 2010, 12:33

Witam! Przeczytałem wlaśnie trochę informacji na temat filtra DPF montowanego we Fiatach. Niedawno kupiłem Stilo z silnikiem 1,9 JTD, 120 KM. Nie wiem po czym poznać czy ma on ten nieszczęsny filtr a jeśli ma to jak dbac o to żeby go nie zatkać. Czytałem o migającej kontrolce świec żarowych. Moja czasem miga chwilę po uruchomieniu. Czy to oznacza, że mam ten filtr i jest on zapchany? Trzeba wtedy trochę pocisnąć samochód i ponoć nastąpi oczyszczenie filtra. Proszę o jakies informacje na ten temat, bo nie chcę się wpakować w wysokie koszty wymiany.
rostryszard
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Zielona Góra
  • 15 Mar 2010, 17:57

    Należy wyjąć ten filtr i zobaczyć jaki on jest najlepiej wymienić go , grosze kosztuje ,powinno się mieniać co roku dla własnego zdrowia, i wentylator morze się spalić gdy ma opór co tu dużo mówić ma ma być nowy:)pozdrawiam
    Mechanik01
    Nowicjusz
     
    Posty: 22
    Miejscowość: Biała Podlaska

    15 Mar 2010, 18:41

    Mechanik01 napisał(a):Należy wyjąć ten filtr i zobaczyć jaki on jest najlepiej wymienić go , grosze kosztuje ,powinno się mieniać co roku dla własnego zdrowia, i wentylator morze się spalić gdy ma opór co tu dużo mówić ma ma być nowy:)pozdrawiam


    Kolego ......autorowi tematu pewnikiem chodzi o filtr cząstek stałych ten który znajduje się w układzie wydechowym .
    Jak to jest w Fiatach z tym tematem to nie wiem . Ostatnio miałem problem z DPF-em w Oplu Zafira . Tutaj poprzez podłączenie komputera można było odczytać stopień zapełnienia filtra i przebieg w kilometrach od ostatniego procesu wypalania . Można było również wymusić wypalanie tzw. serwisowe .Niestety ze względu na usterke w obwodzie czujnika ciśnienia spalin
    nic nie działało . Po usunięciu problemu czyszczenie następuje samoczynnie po osiągnięciu wymaganych parametrów.
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4728
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    15 Mar 2010, 19:12

    A ha a co ma zapalanie się kontrolki świec żarowych ?
    Mechanik01
    Nowicjusz
     
    Posty: 22
    Miejscowość: Biała Podlaska
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Maserati GranTurismo - opinia i wrażenia z jazdy
      Miałem okazję trochę pojeździć i jako że nie ma opini na temat tego auta więc się podziele wrażeniami. Maserati GranTurismo Silnik 4.2 V8 405 KM Skrzynia aut. 6 Biegowy Rok prod. 2010 Całokształt Uważam że to bardzo fajne ...