Filtr stożkowy - olej silnikowy

17 Cze 2018, 16:19

hej, mam pytanie czy mozna i nie bedzie problemem nasaczenie filtra stozkowego po umyciu, olejem silnikowym niestety nie mam nic innego
thoth
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: bmw
Silnik: 318ti

18 Cze 2018, 09:43

Najlepszym rozwiązaniem jest specjalny olej do filtrów powietrza i mając taki filtr powinieneś się w niego zaopatrzyć. Olej do filtrów powietrza ma specjalnie dobraną lepkość, aby filtr nie przepuszczał wody, piachu, syfu itd. ma to się osadzać w filtrze. Oleje silnikowe raczej nie nadają się do tego bardziej już oleje przekładniowe takie jak do skrzyni biegów. Oczywiście nikomu nie można zabronić takich zabiegów ale moim zdaniem nie warte jest to zachodu.

Kup sobie Valvoline Air Filter Oil za 30zł i wystarczy ci na kilka razy będziesz spokojny że filtr działa prawidłowo.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Touareg I
    Touareg to duży SUV klasy średniej-wyższej, bezpośredni konkurent m.in. Mercedesa ML i Toyoty Land Cruiser. Konstruktorzy z Wolfsburga postawili na luksus i to, co teoretycznie w terenówce powinno być najważniejsze, ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...