Filtr stożkowy - olej silnikowy

Filtr stożkowy - olej silnikowy

17 Cze 2018, 16:19

hej, mam pytanie czy mozna i nie bedzie problemem nasaczenie filtra stozkowego po umyciu, olejem silnikowym niestety nie mam nic innego
thoth
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 11 1992
Auto: bmw
Silnik: 318ti

Re: Filtr stożkowy - olej silnikowy

18 Cze 2018, 09:43

Najlepszym rozwiązaniem jest specjalny olej do filtrów powietrza i mając taki filtr powinieneś się w niego zaopatrzyć. Olej do filtrów powietrza ma specjalnie dobraną lepkość, aby filtr nie przepuszczał wody, piachu, syfu itd. ma to się osadzać w filtrze. Oleje silnikowe raczej nie nadają się do tego bardziej już oleje przekładniowe takie jak do skrzyni biegów. Oczywiście nikomu nie można zabronić takich zabiegów ale moim zdaniem nie warte jest to zachodu.

Kup sobie Valvoline Air Filter Oil za 30zł i wystarczy ci na kilka razy będziesz spokojny że filtr działa prawidłowo.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz
    Badania przeprowadzone przez psychologów wykazują, że większość osób ocenia swoje umiejętności kierowcy jako powyżej przeciętnej, nawet mając świadomość, iż inni oceniliby je niżej. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej ...
    Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu
    Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą stuprocentowo elektrycznych taksówek Nissan LEAF oferujących przewozy w największym mieście Szwajcarii. Elektryczne taksówki ...

•