Ford Fiesta Zatarty silnik?

23 Lis 2007, 19:45

Witam wszystkich serdecznie na forum. Jestem dość zielony w temacie obsługi samochodu jako że kierowcą jestem od niedawna i proszę o poradę.

Niedawno moja fiesta po ok. kilometrze jazdy zatrzymała się w szczerym polu i za nic w świecie nie chciała ruszyć. Przekręciłem kluczyk, nastąpiło odpalenie, silnik tak dość ciężko zawarczał przez ok. sekundę i stawał. Próbowałem kilka razy, za każdym razem z tym samym efektem.

Kierowany złym przeczuciem, otworzyłem maskę i zajrzałem na bagnet, a tam niemal zupełna sahara (podkreślam, że zrobiłem to ok. 2-3 minuty po jeździe). Dolałem ok. litr oleju (miałem akurat w bagażniku), odczekałem 10 minut - wskazania na bagnecie były już OK. Ruszyłem samochodem, zrobiłem od tego czasu ok. 200 km i póki co jeździ aż miło.

Czy silnik jest zatarty/podtarty/uszkodzony? Co mam z nim teraz zrobić? Prawdopodobnie gdzieś ucieka olej. Czy koszty naprawy byłyby duże?
hesiu
Nowicjusz
 
Posty: 2
 • 25 Lis 2007, 13:06

  Warto zainetresować się stanem panewek.
  Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
  MotoAlbercik
  Moderator
  Awatar użytkownika
   
  Posty: 17633
  Zdjęcia: 1188
  Miejscowość: Tychy
  Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
  Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
  Paliwo: Benzyna + LPG
  Typ: Terenowy
  Skrzynia biegów: Automatyczna
  Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Bezpieczny wyjazd z małym dzieckiem
  Lipiec i sierpień to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą ...
  Najdroższe Lexusy na rynku wtórnym - jakie to dokładnie modele?
  Co wyróżnia marki premium? Większość ludzi odpowie zapewne, że wysoka cena zakupu. O ile bazowe modele takich marek są dziś wycenione całkiem przystępnie, nie ulega wątpliwości, że marki z górnej półki ...

 •