Ford Focus MK3 1,6 lub 2,0 - kupno w Niemczech bo nie chcę przekrętów

29 Lip 2023, 09:53

chce kupić focusa mk3 w 1,6 lub 2,0 disel...ale w Niemczech bo mam już dość tych przekrętów w Polsce.. rocznik 2011-2013 i wszyscy piszą przebieg około 200tys (no ludzie.. kto się jeszcze na to nabiera... ?Niemiec na bank płakał jak sprzedawał!). W związku z tym chcę zapytać o koszty naprawy zawieszenia i wymianę rozrządu..(zastanawiam się także nad kupnem astry J z silnikiem 1,7 dlatego chciałbym mieć porównanie). z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
autokult2000
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Lip 2023, 10:26

autokult2000 napisał(a):(no ludzie.. kto się jeszcze na to nabiera... ?Niemiec na bank płakał jak sprzedawał!).

Ja się na to nabieram tylko nie szukam okazji, opisów, obiecywanek i story wtedy jest git. Biorę zazwyczaj auta z de z rysami, drobnymi uszkodzeniami a jak szukasz auta z Januszowym podejściem gdzie służą Ci opisy pt.pierwszy wł.w Niemczech, oryginalny lakier, tylko serwis, auto z podwórka Niemca itp.to trafiasz takie super okazje.

Jeżeli myślisz że w de będzie elegancko to grubo się mylisz bo oferty są pilnowane dosłownie z minuty na minutę. Wiele z nich jak jest już 2dzień to znaczy że cena jest z d.wzięta. Cena z d.wzięta u Niemca to często większa o połowę naszej polskiej wartości.
W opcji u miejscowych handlarzy też auta najpierw trafiają do wglądu handlarzy z pl i reszty eu.

Do tego jechać do Niemiec po zardzewialucha starego focusa to trzeba być już naprawdę miłośnikiem tego modelu :ok:

P.s.

Jadę w tygodniu oglądać mazdę z de przebieg 160k.km. i temat prosty zadałem pytanie o rdzę resztę mam w poważaniu. Po vinie nalot się zgadza a auto ma rysy i wgniecenia jednej strony i wiem że to był powód wystawienia go na sprzedaż w de . To po co mi jechać do Niemiec ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Lip 2023, 11:42

autokult2000 napisał(a):chce kupić focusa mk3 w 1,6 lub 2,0 disel...ale w Niemczech bo mam już dość tych przekrętów w Polsce.. rocznik 2011-2013 i wszyscy piszą przebieg około 200tys (no ludzie.. kto się jeszcze na to nabiera... ?Niemiec na bank płakał jak sprzedawał!). W związku z tym chcę zapytać o koszty naprawy zawieszenia i wymianę rozrządu..(zastanawiam się także nad kupnem astry J z silnikiem 1,7 dlatego chciałbym mieć porównanie). z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam


Planujesz zakup Forda Focusa Mk3 1.6 lub 2.0 Diesel w Niemczech ze względu na obawy o przekręty w Polsce. Szukasz modeli z lat 2011-2013 z przebiegiem około 200 tysięcy km. Pytasz o koszty naprawy zawieszenia i wymianę rozrządu oraz chciałbyś porównać je z modelem Opel Astra J 1.7 Diesel. Liczysz na pomoc i pozdrawiasz. Źródło: ford-focus-mk3-1-6-lub-2-0-vt132292.htm
Vincentcoons
Obserwowany
 
Posty: 1

29 Lip 2023, 17:42

autokult2000 napisał(a):rocznik 2011-2013 i wszyscy piszą przebieg około 200tys (no ludzie.. kto się jeszcze na to nabiera... ?


Moje prywatne auto, diesel, nawet starszy. Kupiony w salonie w Tarnowskich Górach, serwisowany w tym salonie przez 13 lat i z tego samego salonu kupiłem go jako używany w 2021 z przebiegiem 104 :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Lip 2023, 18:49

źle mnie zrozumieliście...chodzi mi o to ze tam żaden Niemiec nie będzie się bawił w przekręcanie licznika w 10 letnim aucie...i jasno piszą 350tys...330tys...itd...sam pracuje koło Berlina i nie jest dla mnie problemem tam kupić auto...a te same samochody jakimś cudem po przejechaniu granicy nagle mają po 200tys...i wole te zaoszczędzone 2-3tys które zarobiłby na mnie handlarz przeznaczyć na naprawę autka...generalnie chce albo focusa mk3 z 1,6 lub 2,0 disel albo astre J z 1,7 disel...tylko nie wiem gdzie będą większe koszty przy ewentualnej wymianie rozrządu i zawieszenia...Vincentcoons!!! o co ci chodzi kolego bo strzeliłeś cytat i nic nie wynika z niego..nabijasz posty czy zwyczajnie sie nudzisz???
autokult2000
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota TJ Cruiser, pomysłowy minivan i SUV w jednym
    TJ Cruiser, zaprojektowany z myślą o aktywnym stylu życia, podróżach i sportach outdoorowych, zadebiutował jako koncept ponad 2 lata temu. Teraz japoński magazyn Best Car donosi, że auto ma trafić do sprzedaży. W październiku ...