Ford Fusion - problemy z uruchomieniem

03 Lut 2018, 15:22

Hej!

Od razu przejdę do rzeczy:
- Ford Fusion 1.4 tdci 68KM 2002r.
samochód odpala za drugim, a nawet trzecim razem.
Po odpaleniu nie chce ruszyć. Dopiero po pewnej chwili "nagrzaniu się". Silnik nie wkręca się na obroty tzn. daję gaz osiąga max 3tyś obr i to tyle.
Z czym się wiąże tego typu problem?
Dodam, że samochodu jeszcze nie zakupiłem ale właśnie takowy problem występuje w egzemplarzu do którego się przymierzam.
Czy koszt ew. naprawy byłby duży?
Uzyskałem informację, że silnik był myty po czym nie udało się go uruchomić i dopiero na drugi dzień odpalił.
Czy może być to problem z komputerem?
Nie kopci ani na niebiesko ani na biało wszystko w normie - jeśli można tak powiedzieć.
Z tego co widziałem turbina do wymiany na 100% i sprzęgło najprawdopodobniej.

Liczę na waszą pomoc :( .
Pozdrawiam!
Wojtlus
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • 06 Lut 2018, 11:40

    Najlepiej jak byś zrobił diagnostykę komputerową i sprawdził czy są jakieś błędy to by pomogło Ci oszacować ewentualne naprawy.

    Problemów z odpaleniem może być kilka np. świece żarowe, zapchany filtr paliwa itd.

    Wojtlus napisał(a):Z tego co widziałem turbina do wymiany na 100% i sprzęgło najprawdopodobniej.
    Zaglądałeś do turbiny?
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Odcinkowe pomiary prędkości
      Odcinkowe pomiary prędkości to technika pomiaru prędkości pojazdów, która polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń pomiarowych umieszczonych na drodze w określonych miejscach (tzw. odcinkach). Urządzenia ...
      Audi Tradition na starcie rajdu Heidelberg Historic
      Na linii startowej dwudziestego piątego, jubileuszowego rajdu samochodów zabytkowych Heidelberg Historic, który odbędzie się w dniach od 11 do 13 lipca, Audi Tradition wystawi aż pięć samochodów ze swojej ...