Ford Maverick 3.0 V6 automat 2006 - szum dobiegający z tyłu

16 Sty 2017, 10:57

Witam!!!!

Od dłuższego czasu zaobserwowałem dziwny szum z tyłu auta. Początkowo myślałem że to opony mi tak hałasują. Sprawa wygląda tak. Podczas jazdy z nogą na gazie, słychać lekki szum jakby opony. Po zdjęciu nogi z gazu jest ok 2 sekundy ciszy i szum wraca. Niestety każdy mechanik ma swoja diagnozę a to most, a to podpora wału inny gada o łożysku na półosi inny znowu chciał wymienić mi pół auta itd. Czy ktoś może miał do czynienia z podobną przypadłością?
zeppelin
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 02 2002
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Ford Maverick
Silnik: 3.0 V6 202KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

17 Sty 2017, 10:28

zeppelin napisał(a):Niestety każdy mechanik ma swoja diagnozę a to most, a to podpora wału inny gada o łożysku na półosi inny znowu chciał wymienić mi pół auta itd.
Trzeba wrzucić auto na podnośnik Mechanik niech wezmie stetoskop i sobie osłucha dokładnie co najbardziej hałasuje. W ciemno można pół samochodu wymienić i nie trafić na problem.

Wymieniałeś olej w tylnym moście?

Rozumiem że łożyska w kołach i opony są ok?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

17 Sty 2017, 15:37

Był już na podnośniku i mechanik stwierdził że most do regeneracji...

Drugi powiedział że jakby był problem z mostem to wył by przy obciążeniu a nie szumiał i nagrzewał by się taże bym go nie dotknął... a most tylko lekko ciepły jest

Olej jest.

Jak pojechałem żeby mi sprawdzili czy to nie łożyska w kołach to podnieśli auto i się zdziwili ze jak kręcą kołami to cały wał chodzi... stwierdzili że trzeba cały wał rozpiąć a to dużo roboty i nie maja teraz czasu itd...

Opony ok mam Nokiany
zeppelin
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 02 02 2002
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Ford Maverick
Silnik: 3.0 V6 202KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

10 Lut 2017, 16:30

Mialem szum z tylu auta,wymienilem olej w moscie i cisza.Moze byc lozysko podpory walu,kola.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)