Ford Mondeo Mk3 vs. Audi A4 b6 vs Opel Vectra C Co wybrac??

Który samochód warto kupic:

Ankieta zakończyła się 15 Mar 2010, 00:05

Ford Mondeo Mk3 2.0 Tdci
2
40%
Audi A4 b6
2
40%
Opel Vectra C
1
20%
Razem głosów : 5

07 Mar 2010, 00:05

Witam wszystkich forumowiczów!
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna samochodu. Moje kryteria były proste:
-Zgrabny Sedan (Może byc Liftback w wypadku Forda)
-Silnik Diesla
-CENA: Od 25-30 tysięcy (Złotych oczywiście :) (Najlepiej ta początkowa cena;D)
-W miarę mały przebieg
-Stosunkowo małe koszty utrzymania po zakupie auta.


Po długiej selekcji wyłoniłem 3 faworytów:
-Ford Mondeo Mk3 (Mój aktualny faworyt)
-Audi A4 B6 (Chciałbym się jak najwięcej o nim dowiedzieć)
-Opel Vectra C (Według mojej prywatnej opinii przegrywa z rywalami wymienionymi powyżej)

I tu kieruję pytanie do was drodzy forumowicze: Który samochód lepiej wybrać?
Chodzi mi szczególnie o awaryjność danych modeli oraz koszta utrzymania. Chciałbym też abyście napisali coś o tych samochodach (co najczęściej się psuję, ile to kosztuję itd..)

Tak jak już napisałem wyżej moim faworytem jest Ford Mondeo Mk3 z silnikiem 2.0 Tdci. Za mniejsze pieniądze niż w przypadku konkurencji mam lepsze wyposażenie i młodszy rocznik. Nie wiem tylko jak jest z jego awaryjnością, słyszałem że silniki z common railem są bardzo wrażliwe na paliwo.

Opel Vectra C- Co o nim sądzicie, bo na chwile obecną stwierdzam że lepiej wypada konkurencja...

Audi A4 b6- Nad tym zastanawiam się dosłownie od wczoraj- Chciałbym się dowiedzieć maksymalnie dużo o tym samochodzie a szczególnie o awaryjności i kosztach utrzymania. Poczytałem kilka forumowych opinii i podobno często pada w nim zawieszenia. Na ile jest to prawda i jak droga jest naprawa. A najbardziej chciałbym się dowiedzieć którą wersję silnikową polecacie. Nie chodzi mi zbytnio o osiągi ale chciałbym aby minimum 115 koni miał.

Chciałbym też, abyście mi powiedzieli na co zwracać uwagę przy zakupie takich samochodów.

Uprzedzam też że raczej nie jestem fanem marki VW, więc generalnie Passat odpada (Chyba żeby to była naprawdę dobra okazja cenowo-jakościowa)

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
Svistak2000
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Bielsko Biała

07 Mar 2010, 08:42

Z Twoich propozycji zagłosowałem na Forda, ale osobiście rozejrzałbym się za Peugeotem 407 HDI albo Octavia II/Superb lub Seatem Toledo.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony
    Prawidłowa interpretacja kolorów w pewnych okolicznościach drogowych bywa kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa. Zdarza się to głównie, gdy zasady na drodze wyznacza sygnalizacja świetlna. Jak radzi sobie w ...