Ford mustang 4.0 lub 4.6 vs 300c 5.7 LPG lub 3.5 lpg

16 Cze 2009, 21:44

którywybrać napisał(a):Challanger jest za drogi:( lecz najbardziej mi sie podoba:)
Myślę nad chargerem 300c i mustangiem:P i mam pytanie czy silniki 5.7 będą dobre po zagazowaniu? będą miały taki ryk jak w benzynie?


Skoro wybór jest przy tych trzech, to ja wziałbym Chargera, Mustanga, 300C (w takiej kolejności)
Czemu???
Charger łączy niejako w sobie cechy i Mustanga i 300C, ma charakter, zacięgi jak Mustang, a ma 4 drzwi i jest większy od niego, czyli troche w stronę 300C
ale ja nie jestem na twoim miejscu, więc się nie sugeruj
5.7 po zagazowaniu będzie miał taki sam ryk, czy będzie dobry??
generalnie jak zainwestujesz w dobrą instalacje to każdy silnik będzie chodził dobrze
Zainteresuj się sequentem BRC - drogie są, ale warte ceny, Stag też robi robote, szczególnie w V6, a są tańsze
na BRC licz 5,5-6 (w Czakramie) na 8 cylindrów,
jak będzie dobrze założony, dobrze wyregulowany to nie straci mocy
wszystko zależy od gazownika
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

17 Cze 2009, 12:42

Dzięki za pomoc:!
Zostaję jednak przy charger i teraz mam pytanie czy częśc będą drogie i i spalanie na gazie w silniku 5.7 lub w 6.1 to jest r/t ???
którywybrać
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: kraków

17 Cze 2009, 13:03

dobry wybór

spalanie 6.1
[link do autocentrum.pl wygasł]

spalanie 5.7
[link do autocentrum.pl wygasł]

co prawda nie ma jeszcze opinii od osób, które by miały LPG, ale musisz sobie coś tam doliczyć, ze 2-3 litry

co do części, czy drogie, to pojęcie względne, na pewno droższe niż do Forda Mondeo :smile: :lol: :lol:

Z dostępnością części do Hemi nie powinno być problemu, bo jest tych aut na polskim rynku już sporo, a silnik montowany w Dodge, Jeep, Chrysler,
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

18 Cze 2009, 02:27

Ten temat jest na poważnie? Dlaczego chcesz kupić wielki paliwożerny silnik i go gazować zamiast kupić japończyka, który spali mniej na wejściu? Dla ryku? Na miejscu Hemi piszczał bym i wył jakby mnie zgazowali, a nie ryczał..
Damian Z.
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

18 Cze 2009, 08:06

Damian Z. napisał(a):Dlaczego chcesz kupić wielki paliwożerny silnik i go gazować zamiast kupić japończyka, który spali mniej na wejściu? Dla ryku? Na miejscu Hemi piszczał bym i wył jakby mnie zgazowali, a nie ryczał..

A dlaczego nie? Może ktoś lubi jeździć takim autem? Zresztą jazda samochodem z tak wielkim silnikiem to zupełnie co innego, niż małym japończykiem.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

18 Cze 2009, 15:31

Odpuść sobie tego Mustanga/Chargera/300C, skoro chcesz takie autko zagazować to znaczy że Cię na nie po prostu nie stać i zrobisz z siebie buraka zakładając do niego gaziwo. Kup sobie coś na co Cię (może) stać np. dużego diesla klasy średniej, choćby BMW 530d, no chyba że lubisz jak się z Ciebie śmieją na stacji LPG :lol: :lol:
jaboss
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Biała Podlaska

18 Cze 2009, 15:39

jaboss napisał(a):Odpuść sobie tego Mustanga/Chargera/300C, skoro chcesz takie autko zagazować to znaczy że Cię na nie po prostu nie stać i zrobisz z siebie buraka zakładając do niego gaziwo. Kup sobie coś na co Cię (może) stać np. dużego diesla klasy średniej, choćby BMW 530d, no chyba że lubisz jak się z Ciebie śmieją na stacji LPG :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

18 Cze 2009, 15:46

Mam takie pytanie z ciekawości ile kosztuje takie coś że silnik wystaje poza maskę ?
Tak jak na zdjęciu http://fc07.deviantart.com/fs38/f/2008/ ... CTuner.jpg
którywybrać
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: kraków

19 Cze 2009, 16:03

Ty masz tak wogóle przynajmniej 18 lat ???
Bo mi się wydaje że nie. gdyż twoje pytania wyglądają jakby je formułowało dziecko z przedszkola. I jeszcze jedno jaki normalny człowiek przy zdrowych zmysłach przerabia silnik 5.7 HEMI na gaz przecież to się kupy nie trzyma jak cie nie stać na utrzymanie takiego samochodu to kup sobie jakiś mniejszy europejski lub japoński
Konradoo7xxx
 

19 Cze 2009, 20:08

Konradoo7xxx napisał(a):Ty masz tak wogóle przynajmniej 18 lat ???


też mi się coś takiego od razu rzuciło na myśl
gość kupuje auto, a sam nie wie co kupuje i czego chce
albo wygrał w totka i w gorącej wodzie wykąpany, albo zrobił prawko i dostał od babci na pierwszy samochód
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

19 Cze 2009, 20:17

mam 20lat i to będzie mój 3 samochód poprzednie to honda civic V generacji i bmw 5 e39
pracowałem od 16 lat na wakacjach na budowach itp uzbierałem 40tys resztę dołożą mi rodzice więc przestancię się mnie czepiać!
Powiedzcie mi czy wy wiedzielibyście który samochód wybrać jak byście mięli taką sume?
Jest mi to obojętne czy limuzyna czy sportowy byle by mało palił i miał buta był wygodny i się super prezentował!
którywybrać
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: kraków

19 Cze 2009, 20:22

którywybrać napisał(a):mam 20lat i to będzie mój 3 samochód poprzednie to honda civic V generacji i bmw 5 e39
pracowałem od 16 lat na wakacjach na budowach itp uzbierałem 40tys resztę dołożą mi rodzice więc przestancię się mnie czepiać!
Powiedzcie mi czy wy wiedzielibyście który samochód wybrać jak byście mięli taką sume?
Jest mi to obojętne czy limuzyna czy sportowy byle by mało palił i miał buta był wygodny i się super prezentował!


ja bym wiedział czego chce
nie ma takiego samochodu, co by mało palił i miał buta
szybka i dynamiczna jazda kosztuje
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

19 Cze 2009, 20:24

to kup sobie za jednym zamachem od razu ładną trumnę
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

19 Cze 2009, 23:13

którywybrać napisał(a):byle by mało palił i miał buta

No wiesz wybrałeś sobie takie silniki, że nie można mówić o małym spalaniu, ani o umiarkowanym. Ale jeżeli myślisz, że jak wstawisz gaz to auto automatycznie z 20 litrów przejdzie na 10 to już Twoja sprawa...
Co do kopa, buta czy jak to tam zwać. Ja mam silnik 1.8, 140km i też ma kopa, jasne do setki idzie w troche poniżej 9 sekund, więc ktoś może mi napisać, że to nic i się nie mam odzywać bo on ma 5 czy 6 sekund. Ale bądźmy szczerzy do sprawnego wyprzedzania i szybkiego ruszania spod świateł nie potrzeba pierdzyliarda koni... no i o spalanie się nie martwie. ;)
którywybrać napisał(a):pracowałem od 16 lat na wakacjach na budowach itp uzbierałem 40tys resztę dołożą mi rodzice więc przestancię się mnie czepiać!

A tu masz racje ludzie nie powinni zaglądać innym do portfela. Masz kase to masz i nikomu nic do tego.
którywybrać napisał(a):Powiedzcie mi czy wy wiedzielibyście który samochód wybrać jak byście mięli taką sume?

Ja wiem :P
skalops napisał(a):to kup sobie za jednym zamachem od razu ładną trumnę

Mustang ma 220 koni, czyli już sporo, ale jeżeli chłopak wie jak jeździć i nie będzie szalał to też nie przesadzajmy, że się na pierwszym drzewie zabije. Chociaż uważam, że mając dopiero 20lat to lepiej odpuścić sobie te ponad 200 koni, już nie mówiąc o 300C z 5.7 który ma sporo ponad 300 koni...
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń

19 Cze 2009, 23:22

kupowac auto za 90tysia i robic gaz?
Boze, slyszalem ze jakis kretyn porshe tez na lpg przerobil,
co to za wiejski lans?
Quilkhak
Nowicjusz
 
Posty: 4