Fotoradar, a czerwone światło

Fotoradar, a czerwone światło

16 Lut 2019, 19:04

Witam
Czy fotoradar ( prędkościomierz) zrobi mi zdjęcie oraz czy przyjdzie mi mandat jeśli przejadę na czerwonym świetle ?

Jechałem 50 km/h
trackes
Obserwowany

Re: Fotoradar, a czerwone światło

17 Lut 2019, 11:51

Wszystko zależy od tego jak był ustawiony fotoradar. Normalnie powinieneś otrzymać zdjęcie za przekroczoną prędkość ale jeżeli jest on ustawiony tak że widać całe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i przejeżdżając przez nie przekraczasz prędkość to na zdjęciu będzie również widać czerwone światło. W takim przypadku możesz otrzymać mandat za przekroczenie prędkości i czerwone światło. tak to wygląda przy zwykłym fotoradarze który aktywuje się po przekroczeniu prędkości.

W przypadku urządzenia które jest sprzężone z sygnalizacją świetlną zdjęcie zostanie zrobione jak wiedziesz na czerwonym świetle nie przekraczając prędkości ale takie urządzenia są odpowiednio oznaczone przed skrzyżowaniem.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

Re: Fotoradar, a czerwone światło

18 Lut 2019, 00:58

Dzięki bardzo :P Prędkości nie przekroczyłem rażąco myślę że na liczniku był z 52 km/h więc mam nadzieję że nie przyjdzie
trackes
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Warsaw Oldtimer Show 2019 / zdjęcia z targów Warsaw Oldtimer Show 2019 / zdjęcia z targów
    W drugi weekend majowy mieliśmy możliwość odwiedzić szóstą już edycję Warsaw Oldtimer Show VI 2019 która odbyła się w pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To największe targi ...
    Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg
    434 kilowaty (590 KM) mocy systemowej – to imponujący jak na w pełni elektryczne auto wynik. Do przedniej i do tylnej osi dopasowano dwa osobne silniki elektryczne. Oba to pracujące non-stop silniki synchroniczne. Moment ...

•