Fotoradar, a czerwone światło

Fotoradar, a czerwone światło

16 Lut 2019, 19:04

Witam
Czy fotoradar ( prędkościomierz) zrobi mi zdjęcie oraz czy przyjdzie mi mandat jeśli przejadę na czerwonym świetle ?

Jechałem 50 km/h
trackes
Obserwowany

Re: Fotoradar, a czerwone światło

17 Lut 2019, 11:51

Wszystko zależy od tego jak był ustawiony fotoradar. Normalnie powinieneś otrzymać zdjęcie za przekroczoną prędkość ale jeżeli jest on ustawiony tak że widać całe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i przejeżdżając przez nie przekraczasz prędkość to na zdjęciu będzie również widać czerwone światło. W takim przypadku możesz otrzymać mandat za przekroczenie prędkości i czerwone światło. tak to wygląda przy zwykłym fotoradarze który aktywuje się po przekroczeniu prędkości.

W przypadku urządzenia które jest sprzężone z sygnalizacją świetlną zdjęcie zostanie zrobione jak wiedziesz na czerwonym świetle nie przekraczając prędkości ale takie urządzenia są odpowiednio oznaczone przed skrzyżowaniem.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

Re: Fotoradar, a czerwone światło

18 Lut 2019, 00:58

Dzięki bardzo :P Prędkości nie przekroczyłem rażąco myślę że na liczniku był z 52 km/h więc mam nadzieję że nie przyjdzie
trackes
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czym jeżdżą Amerykanie? Najpopularniejsze luksusowe SUV-y w USA Czym jeżdżą Amerykanie? Najpopularniejsze luksusowe SUV-y w USA
    Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych słyną z nieco innych upodobań motoryzacyjnych niż Europejczycy. Ale po obu stronach Atlantyku moda na wyżej zawieszone, pojemne i wygodne auta trwa w najlepsze, chociaż za oceanem popularnością ...
    Czy klasyk może być wyposażony w nowoczesne technologie? Czy klasyk może być wyposażony w nowoczesne technologie?
    Właściciele klasycznych samochodów nie zawsze trzymają swoje cacka "pod kocem". Można spotkać również takich, którzy – chcąc wygodnie korzystać z takiego auta na co dzień – wyposażają go w ...

•