Fotoradary połączone w jedną sieć - tak będzie w Polsce!

26 Sty 2009, 20:05

Moim zdaniem w 90% za wypadki odpowiedzialny jest zły stan dróg lub ich brak (autostrad). Nie powinno karać się za to kierowców a nierobów na stołkach (czytaj baranów z rządu, którzy tylko jak zostaną wybrani tracą pamięć i o żadnych obietnicach przedwyborczych nic już nie wiedzą bo po co, kasa i tak co miesiąc na koncie jest) . Jestem kierowcą i przekraczam dozwolona prędkość, jak pewnie większość z nas! Dlaczego? Bo średnia prędkość ok. 50km/h licząc wyprzedzanie takich pojazdów jak traktory, autobusy, rowery... itd itd itd, to dla mnie za mało. Gdyby były autostrady można jechać bezpiecznie zgodnie z przepisami 130km/h, taka szybkość przemieszczania według mnie jest zupełnie wystarczająca i większość kierowców zadowoli i problemy z przekraczaniem prędkości w dużym stopniu się skończą. Jeśli te mistrzostwa w 2012 dojdą do skutku trybuny będą puste, nikt nie zdąży na mecz bo kibicom z "normalnych" krajów na poziomie europejskim nawet do głowy nie przyjdzie, że w Polsce 200km pokonuje się w ponad 3 godziny czy to autem czy pociągiem. Wstyd i hańba!
Poranek
Początkujący
 
Posty: 72
Miejscowość: Turek/Bydgoszcz

26 Sty 2009, 20:32

Jest to debilizm, ale i tak do obejścia. Kierowcy będą zamalowywać sprayem oczka fotoradarów i całe 250 mln zł, jak to w Polsce będzie bzdurnie wydane. Nie drogi naprawiają.
kurek
Nowicjusz
 
Posty: 1

26 Sty 2009, 20:48

Dishman napisał(a):
luksky napisał(a):Po co wogole kruszyc kopie jak powszechnie wiadomo że nic z tego nie wyniknie.

Po co żyć, jak się umrze? Po co pracować, jak to i tak nic nie da? Najlepiej powiedzieć, że wszyscy wokoło to złodzieje i nic nie robić. Ot, mentalność Polaka, no bo po co coś robić, skoro i tak się nie uda?


Ale co robisz w tym celu? konkretne przyklady a nie ogolnodostepne frazesy.

Dishman napisał(a):A jak na czas remontu ustawią ograniczenie do 30 km/h, remont się skończył, a ograniczenie dalej jest, to wytłumacz mi o co tu chodzi?


podpierasz sie przykladem ktory zastosowano pierwszy raz na forum lata temu, nikt nic nowego nie potrafi wymyślec tylko ciągle jedno i to samo - ilez można kopiowac czyjeś pomysły? Jakoś trafiam na rozne banialuki RDP czy GDDKiA ale ten przyklad jest po prostu śmieszny już, bo bez przerwy go w takich sytuacjach powtarzają a jego realnośc mozna poddac pod wątpliwość.
luksky
 

26 Sty 2009, 21:02

Jednak nikt przy zdrowych zmysłach i szczerze nie powie, że stan polskich dróg jest dobry... z oznakowaniem (poziomym w szczególności) i OŚWIETLENIEM włącznie.
nie znam sie;p
Maczkenz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Śląsk

26 Sty 2009, 22:45

luksky napisał(a):Ale co robisz w tym celu? konkretne przyklady a nie ogolnodostepne frazesy.

Jako jednostka mogę niewiele. Nie mam stanowiska decyzyjnego. Byłem na sesji Rady Miasta na której obradowano i zaproszono mieszkańców do dyskusji nad wariantami przebiegania autostrady A2 w okolicy mojego miasta. Chętnie wziąłem w tym udział, choć byłem zniesmaczony, że uczestniczyli w tym ludzie których głównie dotykało bliskie sąsiedztwo tej drogi, a nie zwykli mieszkańcy.

Dishman napisał(a):podpierasz sie przykladem ktory zastosowano pierwszy raz na forum lata temu, nikt nic nowego nie potrafi wymyślec tylko ciągle jedno i to samo - ilez można kopiowac czyjeś pomysły?

Przykład jest trafny, może się do niego ustosunkujesz?

a jego realnośc mozna poddac pod wątpliwość.

Siedlce, ul. Terespolska na wysokości Polimex-Mostostal. Zapraszam, sam się przekonasz.

Widzę, że problemy rozwiązujesz w prosty sposób. Zamykasz oczy i udajesz, że ich nie ma. Sprytne... .
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

26 Sty 2009, 23:36

Widzisz, jako jednostka mozna zrobic bardzo wiele. Nie tak bardzo dawno, bo raptem dwadzieścia kilka lat temu byłem świadkiem jak ludzie po podwyżce cen mięsa i cukru wyszli na ulicę i zrobili niezłą jadkę. Teraz co? Teraz każdy ma gdzieś całokształt, daje sie dymać i nic wiecej. Tyle co teraz ludzie robią. Ew tu mozna sobie nawrzucać i poruszyć tematy co każdy by chciał, nic wiecej nie zrobisz bo nie masz poparcia. Społecczeństwo zrobiło się "ciotowate", "zbereciałe" ot i wszystko. Ubolewam nad tym.
luksky
 

27 Sty 2009, 02:46

Dziękuję za miłe słowa, luksky! :wink:
Świadczą, że fajny z Ciebie gość! Trzymaj się ciepło i nie zdejmuj nigdy tyrolskiego kapelusza, jaki zawsze masz na głowie jadąc samochodem.

Poprawę bezpieczeństwa można uzyskać przez kompleksowe wielokierunkowe działanie (jest późno, nie będę się rozpisywał o szczegółach), a nie tylko drakońskie kary.
Oczywiście, fotoradary są koniecznym elementem całości, ale nie jedynym. Nie są i nie będą panaceum na wszystko. Muszę poszukać, widziałem gdzieś wyniki badań bodaj z Wielkiej Brytanii, wskazujące na to, że w wieloletniej perspektywie fotoradary paradoksalnie... pogarszają bezpieczeństwo!
Tak jak nadmierne ograniczenie prędkości na amerykańskich autostradach, okazuje się, że wzrosła tam liczba wypadków- kierowcy po prostu się nudzą i nie koncentrują na tym, co się dzieje na drodze. Niesamowite, prawda?
Oczywiście, daleko nam do jednych i drugich, nie tylko w kilometrach.
Pereira
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Łódzkie

27 Sty 2009, 10:39

luksky napisał(a):Widzisz, jako jednostka mozna zrobic bardzo wiele. Nie tak bardzo dawno, bo raptem dwadzieścia kilka lat temu byłem świadkiem jak ludzie po podwyżce cen mięsa i cukru wyszli na ulicę i zrobili niezłą jadkę.

ale chyba piszesz o sobie. Bez gadania nie będzie czynów. Jeżeli kilku ludzi robi rozrubę, to najpierw muszą pogadac między sobą, ponarzekać, pokląć. Ty masz w czterech literach nawet biadolenie na ten temat, więc jak chce skupić wielu ludzi, aby móc coś zdziałać?

Bo to działa na zasadzie, że ja wylewam swoje żale i ktoś inny też i nagle się okazuje, że jest nas wielu a w ilości siła. Ty nie chcesz gadać, więc siłą rzeczy z nikim się nie dogadasz i chyba o takim ciotowatym społeczeństwie piszesz.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

27 Sty 2009, 12:56

Powinny zniknąc mandaty za 200-500zł. Za przekroczenie powinno od razu sie przywalić po 2-3 tysiace zł.


Znalazł się ten który sumiennie przestrzega przepisów. Kierowca od siedmiu boleści.
Maki
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: z daleka

27 Sty 2009, 15:57

Dishman napisał(a):
luksky napisał(a):Siedlce, ul. Terespolska na wysokości Polimex-Mostostal. Zapraszam, sam się przekonasz.

... .


Tam są wyjazdy z parkingów i Mostostal sobie "załatwił" bezpieczny wyjazd.
Jako że jestem członkiem Klubu Anonimowych Piratów Drogowych te ograniczenie tak jak i nne specjalnie mnie nie przezkadza :wink: .

P.S.
Mimo członkowstwa w KAPD mam "aż" jeden punkt za niemanie pasów, a faktycznie za podwójną ciągłą na ktorej to wyprzedziłem śmieciarę. Ma się ten urok osobisty :wink: .
Klub Anonimowych Piratów Drogowych KAPD
Zbycho
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Siedlce

27 Sty 2009, 16:01

Dishman napisał(a):
Bo to działa na zasadzie, że ja wylewam swoje żale i ktoś inny też i nagle się okazuje, że jest nas wielu a w ilości siła. Ty nie chcesz gadać, więc siłą rzeczy z nikim się nie dogadasz i chyba o takim ciotowatym społeczeństwie piszesz.


poza wylewaniem żali nic sie nie robi w tym kierunku tylko słychac iż nie ma pieniedzy, nie ma dróg i drogie społeczeństwo może sie pocałowac w tyłek. Ot co za biadolenie słychać, nic poza tym. A w dalszym ciągu jak było niebezpiecznie tak dalej jest. Biadoleniem iz chcesz czteropasmowe drogi nie wiele zdziałasz, ale chcesz bezpiecznie dojechać do domu do rodziny. Zdecyduj się.....
luksky
 

27 Sty 2009, 16:03

Maki napisał(a):
Powinny zniknąc mandaty za 200-500zł. Za przekroczenie powinno od razu sie przywalić po 2-3 tysiace zł.


Znalazł się ten który sumiennie przestrzega przepisów. Kierowca od siedmiu boleści.


Dokładnie pierwsza cześc zdania jest jak najbardziej prawidłowa, druga nie ma pokrycia
luksky
 

27 Sty 2009, 16:13

luksky napisał(a):Biadoleniem iz chcesz czteropasmowe drogi nie wiele zdziałasz, ale chcesz bezpiecznie dojechać do domu do rodziny. Zdecyduj się.....

Biadoleniem mogę kogoś uświadomić, że kasa na autostrady w Polsce jest! Tak, naprawdę mamy pieniądze na budowanie autostrad! Jeden argument nierobów w samorządach i rządach obalony, pora na kolejne.

Uważasz, że spokojna i powolna jazda zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

27 Sty 2009, 16:24

Dishman napisał(a):
luksky napisał(a):Biadoleniem iz chcesz czteropasmowe drogi nie wiele zdziałasz, ale chcesz bezpiecznie dojechać do domu do rodziny. Zdecyduj się.....

Biadoleniem mogę kogoś uświadomić, że kasa na autostrady w Polsce jest! Tak, naprawdę mamy pieniądze na budowanie autostrad! Jeden argument nierobów w samorządach i rządach obalony, pora na kolejne.

Uważasz, że spokojna i powolna jazda zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze?


Przede wszystkim jazda bezpieczna, mgła, oblodzenie, podwojna ciągła a polscy kierowcy maja to cały czas gdzieś, dlatego jak to widze to jestem za potrojna wartościa mandatu dla takich kretynów.
luksky
 

27 Sty 2009, 21:58

na początek pozdrawiamrozwaznych kierowcow... jak przeczytałem wyzej skarzycie sie na polska policje...i macie racje :D w niemczech za przekroczenie predkosci przy wyprzedzaniu dostałem upomnienie (było ograniczenie do 70 a ja jechałem w momencie wyprzedzania 110km/h)
niemiecki policjant wyperswadował mi ze zwiekszenie predkosci przy wyprzedzaniu jest dopuszczalne gdyz to wiarze sie z upłynnieniem ruchu i skonczyło sie na upomnieniu i prosbie o rozwage :) wspaniała postawa policjanata :!:

w polsce natomiast gdy przekroczyłem predkosc dostałem 500mandatu i naprawde biemiła rozmowe z funkcjonariuszem...wygladało to tak. w terenie zabudowanym jechałem 107km/h za poprzedzajacym mnie samochodem za ktorym jechałem zreszta od kilku kilometrow. Gdy zapytałem sie policjanta dlaczego ja dostaje mandat a kierowca jadacy przedemna nie zostaje nawet zatrzymany usłyszałem odpowiedz. "zmierzyłem obydwie predkosci pan jechał szybciej i do tego chował sie za tym samochodem" zapytałem wiec dlaczego on nie zostanie ukarany na to odpowiedzia był poprostu smiech i wybełkotane "gdybysmy zatrzymywali wszystkich nie mial by kto jezdzic po polskich drogach"

dlatego własnie wole fotoradary sa bynajmniej uczciwe... wiem ze ryzykuje przekraczajac predkosc i jestem poniesc za to odpowiedzialnosc ale rzadam tez aby prawo było takie samo dla wszystkich...

prosze wszystkich o rozwage... szybka jazda to nie tylko wciskanie gazu do spodu ale takze ocenienie sytuacji na drodze uwzgledniajac swoje umiejetnosci i mozliwosci pojazdu :!: :!: :!:
krzoq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Nowy Żmigród