Freelander Td4 - biegi?

23 Sty 2009, 20:00

Witam;
mam pytanie odnośnie zmiany biegów, gdyż w moim modelu dosyć ciężko one wchodzą - czy tak ma być (pojawia się wyczuwalny opór w połowie skoku/ zmiany na dany bieg - jaka może byc przyczyna);
poza tym dużo piszecie tutaj o tym jakie oleje/płyny eksploatacyjne stosuje się w LRF, jednak nigdzie nie doczytałem co ile należy wymieniać olej w skrzyni czy przekładniach/moście - bardzo proszę o info (mój model jest z 2004 roku i ma 90 tys. km przejechane).
Pozdrawiam i dziękuje za info;)
p.s.
wszystkie silniki diesla we Freelanderze są na łańcuchu?
LR Freelander Td4
lukas.go
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Wielkopolska

23 Sty 2009, 21:36

Pisali na forum ludzie którzy mają frelki dłużej że najlepiej dla reduktora i napędów olej wymieniać co 10000 km.Nie jestem znawcą tego auta ale z tego co czytałem to może być słaby wysprzęglik ale co do tego to poczekaj na wypowiedzi większych znawców tego auta.
jurek62
Początkujący
 
Posty: 141
Miejscowość: warszawa ząbki

23 Sty 2009, 23:01

w twoim jest łańcuch w innych modelach pasek
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

24 Sty 2009, 08:23

u mnie tez ciezko wchodzily skonczylo sie to wymiana pompy sprzegla wiec radze szybko do serwisu podjechac bo wyjdzie tak jak u mnie ze nie moglem wrzucic biegu, a jak sie udalo to tylko 3, ale nie mozna bylo sprzegla wcisnac wiec tyle ile dalem to dojechalem do mechanika, spalilem sprzeglo zeby sie udalo.
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

24 Sty 2009, 09:10

rafciuch napisał(a):u mnie tez ciezko wchodzily skonczylo sie to wymiana pompy sprzegla wiec radze szybko do serwisu podjechac bo wyjdzie tak jak u mnie ze nie moglem wrzucic biegu, a jak sie udalo to tylko 3, ale nie mozna bylo sprzegla wcisnac wiec tyle ile dalem to dojechalem do mechanika, spalilem sprzeglo zeby sie udalo.


U mnie sprzęgło działa idealnie, jedynie te biegi wchodzą z oporami;
LR Freelander Td4
lukas.go
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Wielkopolska

24 Sty 2009, 09:13

jurek62 napisał(a):Pisali na forum ludzie którzy mają frelki dłużej że najlepiej dla reduktora i napędów olej wymieniać co 10000 km...


...co 10000 km to chyba lekka przesada moim zdaniem, jednak jestem ciekaw jak wymagają w serwisie?
LR Freelander Td4
lukas.go
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Wielkopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Latem też można wpaść w poślizg
    Choć z ryzykiem poślizgu kojarzy się raczej zima i oblodzona nawierzchnia dróg, równie niebezpieczna sytuacja na drodze może przydarzyć się kierowcy także latem. To właśnie na okres od czerwca do sierpnia przypada ...
    Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...

11 Lut 2009, 13:59

Freelander TD4 problem z biegami dotyczy prawdopodobnie wysprzęglika i pompy sprzęgła. Głownie wysprzęglik oryginalnie montowanych w tych autach był słabej jakości. Pompe można sprawdzić poprzez uzupełnienie płynu, jeśli płyn nie wycieka i daje ciśnienie to jest ok. To jest pod warunkiem że reszta jest dobra.
drafal
Nowicjusz
 
Posty: 10

11 Lut 2009, 15:12

a gdzie tego plynu dolac no i jakiego prosze o fotki
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

11 Lut 2009, 15:55

rafciuch napisał(a):a gdzie tego plynu dolac no i jakiego prosze o fotki

Płyn hamulcowy DOT4 a zbiornik znajduje się na końcu pompki w komorze silnika obok serwa.Należy pomału zdjąć pokrywkę .
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

13 Lut 2009, 07:07

takimalutki czarny moge spokojnie dolac?? nie zapowietrzy sie?
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

13 Lut 2009, 12:48

Zdjęcie tej pokrywki i dolanie płynu nie spowoduje zapowietrzenia.
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

14 Lut 2009, 22:28

Spróbuj odpowietrzyć sprzęgło!!!
Następnie zaobserwuj czy nie ubywa płynu ze zbiorniczka.
Jeżeli nie ubywa to wymień olej w skrzyni (texaco MTF 94). Jeśli to nie pomorze to prawdopodobnie walnięta jest dolna pompka sprzęgła.
Freelander TD4 GS 2001/Isuzu Tropper 3.0 dohc turbo
Krzyfu
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Miejscowość: Tralee