Freelander - uruchomienie zimnego silnika.

03 Kwi 2009, 19:54

Witam kolegów - całą zimę się męczyłem z uruchomieniem zimnego silnika/ pierwsze odpalenie/. Wielu kolegów też zgłaszało ten problem - rano trzeba było chełstać i to dlugo aby odpalić- wielu wymieniało części -wtryski pompy, urządzenia antypowrotne paliwa itp. Na wiosnę trochę lepiej /cieplej lepiej pali/. Jakież było moje żdziwienie dziś rano w garażu kiedy przy przekreceniu kluczyka na podgrzanie świec żarowych- usłyszałem odgłos cichy - zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz -jakby coś się włączyło- przekręciłem kluczyk na start rozrusznika a auto odpaliło od dotyku - natychmiast. Zapytuję znawców co to mogło być - jutro sprawdzę ponownie - niewiem co o tym myśleć - czy pompa samoczynnie zasysa paliwo i dotychczas nie było styku , czy świece żarowe zaskoczyły?. Podpowiedzcie.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

03 Kwi 2009, 21:00

Taki odgłos jest jak grzeją świece.A takie wolniejsze zzzz to pompa chodzi.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

05 Kwi 2009, 12:26

motorro napisał(a):Taki odgłos jest jak grzeją świece.A takie wolniejsze zzzz to pompa chodzi.
- w następny dzień nie było już - zzzzz i odpalił po 6 sekundach, niewiem o co chodzi.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

06 Kwi 2009, 15:47

Jak się przyjrzysz to tam głębiej będą takie kostki(w okolicach akumulatora) i możliwe jest że ta odpowiedzialna za grzanie jest zepsuta(dojdziesz po kablach).Koszt nowej to od 15 do 100zł-zależy od sklepu.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

06 Kwi 2009, 19:36

motorro napisał(a):Jak się przyjrzysz to tam głębiej będą takie kostki(w okolicach akumulatora) i możliwe jest że ta odpowiedzialna za grzanie jest zepsuta(dojdziesz po kablach).Koszt nowej to od 15 do 100zł-zależy od sklepu.
- dzięki serdeczne bedę szukał - nie podałem jest to auto 2000td z 1999r.wersia -europejska. Jak sprawdzić , że trafiłem na właściwą kostkę i że jest zepsuta lub sprawna?. Jeżeli można prosić o rysunek ,zdięcie i szerszy opis.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

09 Kwi 2009, 14:42

Po kablach nie mogę dojść do kostki ponieważ kable są w wiązce owinięte na czarno - kostek koło akumulatora jest kilka także nie trafię - może elektryk z przyrządem. Pytanie czy powina włączać się pompa paliwowa po przekręceniu kluczyka w stacyjce w I położenie i po czym to poznać, jaki odgłos wydaje. U mnie - obojętne w jakim położeniu kluczyk - jest kompletna cisza. Podpowiedż - potrzebna - czy to dobrze czy żle?.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

10 Kwi 2009, 21:46

Mechanikiem nie jestem ale coś jest chyba nie tak.U mnie ja przekręcę na drugą pozycję to słychać tylko świece.Pompa wtryskowa raczej nie będzie chodziła :lol: tylko pompka paliwa powinna chodzić.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

11 Kwi 2009, 10:49

motorro napisał(a):Mechanikiem nie jestem ale coś jest chyba nie tak.U mnie ja przekręcę na drugą pozycję to słychać tylko świece.Pompa wtryskowa raczej nie będzie chodziła :lol: tylko pompka paliwa powinna chodzić.
- napisz czy w twoim aucie słychać świece żarowe na II POZYCI KLUCZYKA i jak slychać pompę paliwa - i na którym położeniu kluczyka. Może ktoś podpowie jak to sprawdzić.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

11 Kwi 2009, 21:14

Świece-bzyczenie
Pompa-ciche umc umc, a dokładniej takie przepychanie paliwa jak wody w pralce.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

12 Kwi 2009, 09:09

motorro napisał(a):Świece-bzyczenie
Pompa-ciche umc umc, a dokładniej takie przepychanie paliwa jak wody w pralce.
- dzięki , muszę do elektryka.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

12 Kwi 2009, 15:04

Najprawdopodobniej mam zepsutą pompę paliwa i nie działają swiece żarowe aż dziwne że zapala - jak sprawdzić działanie świec i pompy paliwa - u mnie nie słychać ich PRACY - jak sprawdzic -POMOCY.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

12 Kwi 2009, 15:09

stanisław tołłoczko napisał(a):Najprawdopodobniej mam zepsutą pompę paliwa i nie działają swiece żarowe aż dziwne że zapala - jak sprawdzić działanie świec i pompy paliwa - u mnie nie słychać ich PRACY - jak sprawdzic -POMOCY.
-W KTÓRYM MIEJSCU znajduje się pompa paliwa w Frelku z 1999r - 2000td.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

09 Lut 2010, 20:41

witam,a w przypadku td4??dodam że na ciepłym odpala na dyk.
kmin
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: uk

09 Lut 2010, 21:11

kolego Stanisławie, mógł ci nie łączyć przekaźnik "11" ( http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-02/cb631a5f/ĺľarowe.jpg.html ). o sprawdzaniu świec żarowych było na forum.
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005