Gasnące zegary + spadające obroty

27 Lip 2015, 11:14

Witam, mam problem ze swoją bunią 1.6 benzyna a mianowicie gdy jest pogoda taka jak ostatnio tzn ostry deszcz i robią się kałuże, to wystarczy że wjadę w większe skupisko wody i zaczynają się problemy... A mianowicie obroty faluja od 1000 prawie do zera i jak nie dodam gazu to gaśnie, muli puki go nie przeciągne na wyższych obrotach, potem jakoś się uspokaja. Druga sprawa to zegary. To już zależnie od humoru mojego auta :P . Czasami gdy jade to zacina się pływak ale reszta pracuje jak powinna. Po chwili jest zgaśnięcie zegarów na moment i zegary z powrotem się zapalają ale na pływaku pokazuje całkiem inną ilość paliwa. Nie wiem gdzie szukać pomocy auto stało miesiąc u elektryka to nic nie zrobili powiedzieli że pokochać i zapomnieć. Mam nadzieje że znajdzie sie tu pomoc POZDRAWIAM!!
Mellsii22
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 5
Auto: NIE MAM

30 Lip 2015, 05:44

Mellsii22 napisał(a):Druga sprawa to zegary. To już zależnie od humoru mojego auta :P . Czasami gdy jade to zacina się pływak ale reszta pracuje jak powinna. Po chwili jest zgaśnięcie zegarów na moment i zegary z powrotem się zapalają ale na pływaku pokazuje całkiem inną ilość paliwa

Masa pod maską - w mojej BMW był taki krótki przewód łączący maske z zawiasem i po jego zaizolowaniu problem znikł.
Poszukaj jeszcze w necie.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

06 Sie 2015, 15:03

W sumie to co mówisz ma sens, bo czasem samoistnie włącza, albo mryga mi lampka... może idą jakieś przepięcia na lampkę przez to :unsure: a swoją drogą to te kable po przyjrzeniu się nie wyglądają najlepiej. Spróbuje i dam znać czy pomogło :D !
Mellsii22
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 5
Auto: NIE MAM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    35 lat legendy - Toyota Celica
    Toyota Celica zadebiutowała w latach 70. i od razu stała się benchmarkiem dla sportowych samochodów. Przez 35 lat na rynku pojawiło się 7 generacji modelu, które biły rekordy sprzedaży. Sportowa Toyota stała ...