Gaz do Volkswagena Tiguana?

09 Paź 2019, 21:28

Cześć ,

Zastanawiam się nad zagazowaniem mojego Tiguana Chciałabym ograniczyć wydatki na benzynę ponieważ sporo jeżdżę . Auto to Tiguan z 2014r 2.0 180 km .

Pozdrawiam .

Kasia.
Katrin12
Obserwowany
 
Posty: 1

10 Paź 2019, 09:16

Masz silnik TSI który tani w zagazowaniu nie będzie. Potrzeba tu sprawdzonej instalacji gazowej np. Vialle której koszt to około 8 tyś. zł lub inną przystosowaną do bezpośredniego wtrysku która będzie kosztowała w granicach 5-6 tyś. zł i tu jazda na gazie będzie skutkowała również spalaniem benzyny więc zwrot kosztów instalacji na pewno wydłuży się w czasie.

Możesz napisać ile km robisz w ciągu roku?

Chcąc kupić instalację LPG do silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny, trzeba bardzo dokładnie policzyć, kiedy i czy w ogóle się ona zwróci.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Paź 2019, 21:07

Cichy77 napisał(a):Potrzeba tu sprawdzonej instalacji gazowej np. Vialle

czy ona taka sprawdzona to bym nie powiedział, dodatkowo ta cena odstrasza
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

11 Paź 2019, 11:20

djkranc napisał(a):czy ona taka sprawdzona to bym nie powiedział, dodatkowo ta cena odstrasza
Cena wysoka ale chyba inne firmy które oferują takie instalacje cenę będą miały podobną? Chodzi mi o instalację V generacji bo to chyba najlepszy wybór do tego silnika.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Paź 2019, 22:23

W BRC SDI 2.0 powinna się zamknąć w 5 tys.zł. Instalacja też sprawdzona. Zagazowanie tego silnika tanie nie będzie, ale i tak koszty się zwrócą, jak właściciel będzie chciał kilka lat pojeździć.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak działa Toyota Safety Sense?
    Toyota Safety Sense (TSS) to pakiet który składa się z kilku systemów bezpieczeństwa i ma za zadanie zapobiegania kolizjom lub ograniczeniom ich skutków. Opisujemy poniżej systemy które wchodzą ...