Gaz do Volkswagena Tiguana?

Gaz do Volkswagena Tiguana?

09 Paź 2019, 21:28

Cześć ,

Zastanawiam się nad zagazowaniem mojego Tiguana Chciałabym ograniczyć wydatki na benzynę ponieważ sporo jeżdżę . Auto to Tiguan z 2014r 2.0 180 km .

Pozdrawiam .

Kasia.
Katrin12
Obserwowany

Re: Gaz do Volkswagena Tiguana?

10 Paź 2019, 09:16

Masz silnik TSI który tani w zagazowaniu nie będzie. Potrzeba tu sprawdzonej instalacji gazowej np. Vialle której koszt to około 8 tyś. zł lub inną przystosowaną do bezpośredniego wtrysku która będzie kosztowała w granicach 5-6 tyś. zł i tu jazda na gazie będzie skutkowała również spalaniem benzyny więc zwrot kosztów instalacji na pewno wydłuży się w czasie.

Możesz napisać ile km robisz w ciągu roku?

Chcąc kupić instalację LPG do silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny, trzeba bardzo dokładnie policzyć, kiedy i czy w ogóle się ona zwróci.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

10 Paź 2019, 21:07

Cichy77 napisał(a):Potrzeba tu sprawdzonej instalacji gazowej np. Vialle

czy ona taka sprawdzona to bym nie powiedział, dodatkowo ta cena odstrasza
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

11 Paź 2019, 11:20

djkranc napisał(a):czy ona taka sprawdzona to bym nie powiedział, dodatkowo ta cena odstrasza
Cena wysoka ale chyba inne firmy które oferują takie instalacje cenę będą miały podobną? Chodzi mi o instalację V generacji bo to chyba najlepszy wybór do tego silnika.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

12 Paź 2019, 22:23

W BRC SDI 2.0 powinna się zamknąć w 5 tys.zł. Instalacja też sprawdzona. Zagazowanie tego silnika tanie nie będzie, ale i tak koszty się zwrócą, jak właściciel będzie chciał kilka lat pojeździć.
lotek33
Początkujący

Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa
    Świat motoryzacji jest barwny i interesujący. Ale nie byłby taki, gdyby nie producenci prezentujący zupełnie inne podejście do tworzenia samochodów. W tym roku mija dokładnie 30. lat, odkąd kolorów motoryzacyjnemu ...
    Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...

•