Gdzie kupić w miarę uczciwy samochód ?

Gdzie kupić w miarę uczciwy samochód ?

13 Sty 2017, 20:18

Witam,

Ostatnio pytałem jaki kupić samochód i dostałem parę fajnych porad. Teraz stoję przed problemem gdzie kupić sensowny samochód (mowa tu o używanym).
Niestety jeżdząc po komisach, szukając po allegro i otomoto natrafia się na samych bezczelnych oszustów, którzy wpierają w żywe oczy że auto bezwypadkowe, a auto widać że bite ze wszystkich stron, na odwal się pomalowane i z krzywo spasowanymi elementami chamsko różniącymi się odcieniami lakieru. Nie mówiąc już o stanie silników i innych podzespołów. Wynika z tego, że niewarto kupować samochodów sprowadzanych ?
Ale auta krajowe które jeździły po naszych polskich i dziurawych drogach też są dość wysłużone...
W takim razie co i gdzie kupować, żeby mieć duże prawdopodobieństwo, że auto będzie uczciwe ?
Wiem na pewno że nie kupi się dobrego samochodu za podejrzanie niskie pieniądze. Ale to co drogie to też może byś oszukane.
Ponad pół roku szukam samochodu i nic.
Kordyt
Nowicjusz

Auto: Volkswagen Golf V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Gdzie kupić w miarę uczciwy samochód ?

13 Sty 2017, 20:59

Wejdź na stronę każdej z marek i znajdź "samochody używane". Takie auta przed przyjęciem są sprawdzane pod względem technicznym, mają pewną historię serwisową itd.
Przykład: https://volvo.dekra.pl/index.php?aid=,,&DCO_VOLVO_SESS_ID=81762lijdh49k0fnj99okj8sb0

Możesz też pogrzebać na forach marek i poszukać polecanych "komisów", coś typu auto bawaria, autka.pl czy car-mat. Zapłacisz więcej niż u mirków, ale warto
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: firmowe

13 Sty 2017, 21:40

Ze swojej strony mogę polecić panów z Truskolasów
[link wygasł]
[link wygasł]

* to nie jest rekalma
Ostatnio edytowany przez mike, 13 Sty 2017, 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Powód: literówka
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

13 Sty 2017, 22:33

Ja polecam szukać czegoś z Danii - bo przynajmniej możesz wszechstronnie sprawdzić - patrz moja stopka.
Opłacalność też jest dobra, bo nie ma takiego bezpośredniego przełożenia jak cena zakupu np. w Niemczech vs. cena sprzedaży w Polsce, bo do gry wchodzi zwrot podatku przy eksporcie - dlatego czasami można kupić w dobrej cenie, dostać dobry zwrot, i wychodzi dobra cena rynkowa.
Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
http://www.samochodyzdanii.pl - poradnik.
tomekdk
Zaawansowany

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Mazda 3, 2010 r.

14 Sty 2017, 02:18

Też słyszałem dobre opinie o truskolasach, ceny samochodów mają troszkę zawyżone, ale warto.

Od siebie dodam, żebyś szukał jak najbliżej domu, ja szukałem z przerwami 2 lata samochodu, miałem wycieczkę na 350km w jedną stronę, jeszcze bez autostrady itd, straciłem cały dzień i zobaczyłem takiego szrota, że chyba na złomowisku miałby konkurencję
( benzyna+lpg, a chodził gorzej niż wymęczony diesel, mokra cała podłoga, wycieków od skurczybyka, silnik wyglądał jak po konrketnym dzwonie w przód, nic nie było na swoim miejscu, jakieś szmatki w silniku i jeszcze na miejscu się okazało że zarejestrowany na kogoś innego niż było mówione, nie wymieniam takich rzeczy jak zniszczony lakier itd itd... Nie wspominając o tym, że pani prezentowała samochód, przez telefon mówiła "oh ah", wiedząc że będę jechał przez praktycznie całą Polskę, na wszystko co jej powiedziałem na miejscu, że dzwon, że tu to, tu tamto udawała niesamowicie zdziwioną, że z autem jest coś nie tak, a obok na placu leżał przewrócony na bok jakiś inny szrot, którego spawał jakiś koleś...).

No i lepiej szukać u prywaciarzy, chociaż i w komisie można perełkę trafić. Najważniejsze według mnie to cierpliwość, i nie zachwycanie się wyglądem czy niesamowitym wyposażeniem, bo co z tego że będzie skóra, navi i szmery bajery, jak przejedziesz parę tyś. i silnik do roboty.
simonx10
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy od: 17 10 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Peugeot 307 (rodzinny)
Silnik: 1.6
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2003

14 Sty 2017, 10:17

" Ale auta krajowe które jeździły po naszych polskich i dziurawych drogach też są dość wysłużone.."
a z Niemiec są w super stanie ;)
Jeździłeś po drogach w Niemczech ? np. takim Berlinie , drogi nawet z kocimi łbami. Powielany mit że tam drogi są super, my mamy teraz lepsze
Sprawdzanie aut przed zakupem (Inspekcje) cały kraj, "LT" i "D". Pomoc w zakupie auta w: Polsce, Litwie, Niemczech.
czeslaw555
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Prawo jazdy od: 08 08 1977
Przebieg/rok: 47tys. km
Auto: allure
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady] Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady]
    Jak wymienić żarówki W5W podświetlenia rejestracji w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej w załączonym filmiku w którym pokazujemy jak to zrobić. Wymiana ...
    [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6 [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 II 1,6 - 120KM - Ford ...

• Re: Gdzie kupić w miarę uczciwy samochód ?

14 Sty 2017, 13:08

To ja podepnę się pod temat. "Znajomy znajomego" :D sprowadza auta z Niemiec. Podobno sprawdzony człowiek, mieszka w małym miasteczku, więc wszyscy go znają, wielu osobom sprowadzał auta i ma dobre opinie.

Zakładając, że nie mam dużego pojęcia o autach, to czy nadal opłaca się kupować takie auta z Niemiec w dzisiejszych czasach (akcyza, ubezpieczenie i te sprawy)? Czy nie lepiej szukać czegoś krajowego lub używanego z salonu?
    typowymirek
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 09 2007
    Przebieg/rok: 7tys. km
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.4
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2005

14 Sty 2017, 13:22

Import to ok. 1 000 000 aut rocznie, z salonów wyjeżdża ok. 330 000 aut rocznie, gdzie 1/3 kupują osoby prywatne, a 2/3 firmy ... także dużego wyboru i tak ludzie nie mają.
    W sumie to i tak wszystko zależy od ceny - bo jak jest jakaś atrakcyjna to podejrzane (jeśli jest bezpośrednie przełożenie ceny zakupu za granicą na cenę w PL), i pewności sprzedawcy - czy nie jest czarną owcą.
    No niestety - te zza granicy przeważnie mają niskie ceny a sprzedawcy aniołami nie są. Jak cena się kalkuluje, to nie musi, ale może, szansa przynajmniej jest, chociaż ciężko mi sobie wyobrazić typowego handlarza który jedzie kupować auta od Niemców - osób prywatnych (z rynku), bo nie miałby żadnych szans na polskim rynku (cenowo).
    Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
    http://www.samochodyzdanii.pl - poradnik.
    tomekdk
    Zaawansowany

Miejscowość: Dania
    Prawo jazdy od: 20 01 1998
    Auto: Mazda 3, 2010 r.

27 Kwi 2017, 10:41

Ja ma trochę doświadczenia z zakupem samochodów, zarówno używanych, jak i nowych, prowadzę firmę i co kilka lat zmieniam auto i jak na razie najuczciwiej jak trafiłem, to salon był salon [reklama] , z tego, co wiem, to salony są w czterech miastach, ja polecam na pewno ten w Gdańsku, ale każdy z nich ma tak samo dobrą ofertę, szczególnie, jeśli chodzi o leasing. Warto ich sobie wyszukać w sieci, skontaktować się i po prostu dopytać o szczegóły, które Cię interesują .
    Ostatnio edytowany przez mike, 27 Kwi 2017, 11:44, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: reklama
    Roman77
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 05 1998
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Audi Q5

• WOŚP 2008
      Car audio, video 2007
      Profesjonalne narzędzie do usuwania wgnieceń
      Mitsubishi Concept CA-MiEV, bok