Gdzie sprawdzić stan techniczny auta przed zakupem?

13 Paź 2015, 10:47

Zastanawiałem się, jakie metody stosujecie najczęściej. Idziecie obejrzeć auto ze znajomym, który zna się na rzeczy? Czy może porywacie pojazd do mechanika czy na jakiś serwis?
Kastupiks
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: fiat panda

13 Paź 2015, 12:06

Ja jak szukałem auta, wziałem znajomego mechanika i z nim pojechałem, plus dodatkowo na stacje diagnostyczna :)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

20 Paź 2015, 11:07

Wysyłamy doświadczonego inspektora - rzeczoznawca, diagnosta, mechanik - tylko takich ludzi mamy w zespole. Oględziny wizualne, jazda testowa, diagnostyka komputerowa oraz oględziny podwozia najczęściej na stacji diagnostycznej. W biurze sprawdzamy VIN auta.
Oględziny robimy z klientem lub zdalnie wysyłając raport oraz fotorelację :)
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1284
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

22 Paź 2015, 07:55

Ja niestety nie mogę pochwalić się takowymi znajomymi, więc zawsze korzystam z serwisu. W serwisie [reklama] robią zawsze fajne przeglądy. Ogarniają z grubsza temat i powiedzą co i jak, czy opłaca się kupować i co będzie do zrobienia :) Nie wiem skąd jesteś, ale oni mają warsztaty w całej Polsce, więc powinieneś natrafić też na jakiś niedaleko siebie.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 01 Lut 2016, 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
KiKioU
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 0- 0-1999
Przebieg/rok: 44tys. km
Auto: DAF

22 Paź 2015, 08:28

To są nasi pracownicy - my tego ,,po znajomości,, nie robimy :)
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1284
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

24 Paź 2015, 16:19

warto skorzystać z pomocy fachowców jak wczesniej napisano lub pojechac z osobą mającą pojęcie w temacie ,sprawdzic VIN, można też podjechac autem na stację diagnostyczną lub do ASO na przegląd
infoVIN
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Auto: VW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Oznaczenia tablic rejestracyjnych Policji
    Sprawdź, jak rozpoznać auto po numerze rejestracyjnym Policji. Poniżej przedstawiamy aktualne tablice rejestracyjne używane na terenie naszego kraju. HPA – Komenda Główna Policji HPL – Wyższa Szkoła Policji ...
    Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...

29 Paź 2015, 10:47

Witam :D Najlepiej jest pojechać z kim s bardziej doświadczonym :D Kupno auta to poważna inwestycja :o Przed zakupem auta używanego koniecznie zasięgnij rady doświadczonego mechanika. Warto wydać od 100 do 200 zł na diagnostykę, to na pewno nie będą pieniądze "wyrzucone w błoto".
matrixpatrio
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 09 09 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: opel
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990