Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST

Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST

04 Cze 2019, 16:40

71 załóg zgłosiło się do pierwszej edycji Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego. Nowa impreza w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych ze względu na górskie trasy gwarantuje niesamowite emocje.

Na pewno będzie wymagająco
Impreza z bazą w Aparthotelu Czarna Perła u podnóża Czarnej Góry w Siennej debiutuje w kalendarzu RMPST. Rywalizacja rozpocznie się w piątek 7 czerwca od dwukrotnie przejeżdżanego odcinka o dystansie blisko 5,5 km. W sobotę do przejechania są dwie pętle po 50 km, a rywalizacja przeniesie się pod granicę z Czechami. W sumie zawodnicy będą mieli do pokonania 112 km.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST "Wznawiamy kulturę rajdów terenowych na Dolnym Śląsku, przypominając historię rajdu Jelcza, który jeździł w tych okolicach. To nie będzie szybki rajd, ale może być bardzo wymagający. Od pozostałych imprez w sezonie różni się choćby rodzajem dróg i jesteśmy pewni, że już to będzie sporym wyzwaniem. Jest dużo wąwozów, niepewnej nawierzchni, trzeba uważać, żeby nie uszkodzić auta" mówi Łukasz Biegus, dyrektor Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego.

Będzie grząsko i wąsko, a miejscami i błotniście, bo słońce rzadko dociera w wąwozy, więc nie ma co liczyć na suche drogi. Trasa wymaga dobrej techniki jazdy i odpowiedniej komunikacji z pilotem, a kamieniste fragmenty mogą okazać się wyzwaniem także dla ogumienia. Wybranie odpowiedniego toru jazdy będzie kluczem do dobrego rezultatu.

Imponująca lista zgłoszeń
Na liście zgłoszeń jest 71 załóg, w tym goście z Czech, Słowacji i Węgier. Na trasach nie zabraknie obrońcy mistrzowskiego tytułu i zwycięzcy pierwszej rundy Miroslava Zapletala (H3 Evo II) oraz jego najgroźniejszych konkurentów z grupy T1, czyli Michała Małuszyńskiego (Mini All4Racing) i Pawła Molgo (Ford F-150), a także Mirosława Stocerza (Can-Am Maverick X3), który korzysta z pojazdu UTV i chce sprawić niespodziankę. “UTV z dobrym kierowcą na pewno będą stanowiły poważną konkurencję dla T1, może nawet większą niż na poligonach.” - przekonuje Biegus.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST W Geotermia Lądek-Zdrój Rajdzie Terenowym zadebiutują Dacie Duster w homologacji dla grupy T2. Autami pojadą Krzysztof Wicentowicz oraz Patrycja Brochocka. Będzie to pierwszy bojowy sprawdzian tych samochodów i to od razu w starciu ze sprawdzonymi konstrukcjami jak Toyota Land Cruiser czy Mitsubishi Pajero.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST Kłodzka impreza zainauguruje też trzeci sezonu Dacia Duster Elf Cup. W markowym pucharze organizowanym w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych wystartuje sześć identycznie przygotowanych Dusterów grupy S2, opartych o nowy model rumuńskiego producenta. "Start takiego pucharu wzmacnia prestiż naszej imprezy. Cieszymy się, że sezon dla tych zawodników zacznie się właśnie u nas." komentuje Biegus.

Raj(d) dla kibiców
Organizatorzy nie zapomnieli o kibicach. Pod Aparthotelem "Czarna Perła" zostanie zlokalizowana strefa serwisowa, gdzie kibice będą mogli podziwiać jak o rajdowe terenówki dbają mechanicy. Organizatorzy przygotowali też strefę kibica z mocą atrakcji przy trasie odcinka specjalnego, który będzie przebiegał nieopodal Gniewoszowa.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST
źródło: complexPR; zdjęcia: Grzegorz Kozera
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2970
Zdjęcia: 11285
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z dzieckiem na wakacje - podróż w samochodzie Z dzieckiem na wakacje - podróż w samochodzie
    Wyjazd na rodzinne wakacje często oznacza pokonanie setek kilometrów samochodem, aby dotrzeć do celu. Przejechanie kilku godzin w aucie bywa trudne i męczące, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów, w szczególności ...
    Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach? Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach?
    Aby skutecznie uczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat odpowiedniego zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu, trzeba wiedzieć o ograniczeniach związanych z wiekiem oraz o tym, że nikt nie zrobi tego tak skutecznie jak rodzice ...

  •