Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST

Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST

04 Cze 2019, 16:40

71 załóg zgłosiło się do pierwszej edycji Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego. Nowa impreza w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych ze względu na górskie trasy gwarantuje niesamowite emocje.

Na pewno będzie wymagająco
Impreza z bazą w Aparthotelu Czarna Perła u podnóża Czarnej Góry w Siennej debiutuje w kalendarzu RMPST. Rywalizacja rozpocznie się w piątek 7 czerwca od dwukrotnie przejeżdżanego odcinka o dystansie blisko 5,5 km. W sobotę do przejechania są dwie pętle po 50 km, a rywalizacja przeniesie się pod granicę z Czechami. W sumie zawodnicy będą mieli do pokonania 112 km.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST "Wznawiamy kulturę rajdów terenowych na Dolnym Śląsku, przypominając historię rajdu Jelcza, który jeździł w tych okolicach. To nie będzie szybki rajd, ale może być bardzo wymagający. Od pozostałych imprez w sezonie różni się choćby rodzajem dróg i jesteśmy pewni, że już to będzie sporym wyzwaniem. Jest dużo wąwozów, niepewnej nawierzchni, trzeba uważać, żeby nie uszkodzić auta" mówi Łukasz Biegus, dyrektor Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego.

Będzie grząsko i wąsko, a miejscami i błotniście, bo słońce rzadko dociera w wąwozy, więc nie ma co liczyć na suche drogi. Trasa wymaga dobrej techniki jazdy i odpowiedniej komunikacji z pilotem, a kamieniste fragmenty mogą okazać się wyzwaniem także dla ogumienia. Wybranie odpowiedniego toru jazdy będzie kluczem do dobrego rezultatu.

Imponująca lista zgłoszeń
Na liście zgłoszeń jest 71 załóg, w tym goście z Czech, Słowacji i Węgier. Na trasach nie zabraknie obrońcy mistrzowskiego tytułu i zwycięzcy pierwszej rundy Miroslava Zapletala (H3 Evo II) oraz jego najgroźniejszych konkurentów z grupy T1, czyli Michała Małuszyńskiego (Mini All4Racing) i Pawła Molgo (Ford F-150), a także Mirosława Stocerza (Can-Am Maverick X3), który korzysta z pojazdu UTV i chce sprawić niespodziankę. “UTV z dobrym kierowcą na pewno będą stanowiły poważną konkurencję dla T1, może nawet większą niż na poligonach.” - przekonuje Biegus.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST W Geotermia Lądek-Zdrój Rajdzie Terenowym zadebiutują Dacie Duster w homologacji dla grupy T2. Autami pojadą Krzysztof Wicentowicz oraz Patrycja Brochocka. Będzie to pierwszy bojowy sprawdzian tych samochodów i to od razu w starciu ze sprawdzonymi konstrukcjami jak Toyota Land Cruiser czy Mitsubishi Pajero.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST Kłodzka impreza zainauguruje też trzeci sezonu Dacia Duster Elf Cup. W markowym pucharze organizowanym w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych wystartuje sześć identycznie przygotowanych Dusterów grupy S2, opartych o nowy model rumuńskiego producenta. "Start takiego pucharu wzmacnia prestiż naszej imprezy. Cieszymy się, że sezon dla tych zawodników zacznie się właśnie u nas." komentuje Biegus.

Raj(d) dla kibiców
Organizatorzy nie zapomnieli o kibicach. Pod Aparthotelem "Czarna Perła" zostanie zlokalizowana strefa serwisowa, gdzie kibice będą mogli podziwiać jak o rajdowe terenówki dbają mechanicy. Organizatorzy przygotowali też strefę kibica z mocą atrakcji przy trasie odcinka specjalnego, który będzie przebiegał nieopodal Gniewoszowa.
Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy, czyli runda RMPST
źródło: complexPR; zdjęcia: Grzegorz Kozera
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3070
Zdjęcia: 11514
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji Hyundai Santa Fe Nowej Generacji
    "Nowy Santa Fe kontynuuje globalny sukces modelu. Zaprezentowany w 2001 roku, model Santa Fe pierwszej generacji jest podstawą wiarygodności i doświadczenia marki w segmencie SUV" powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor Operacyjny ...

  •