GOLF 3 1.8 Bardzo duże spalanie

17 Lut 2022, 21:06

Witam, mam problem ze swoim autem golfem mk3 1.8 HB. Problem polega na tym, że przy normalnej jeździe spala w granicach 10-12L benzyny.
( Chyba to dużo jak na ten samochód )
Czytałem na innych forach że to wina sondy lambda itd. był u mechanika ale po podpięciu pod komputer nic nie wykryło... i teraz pytanie wystarczy poprawić, aby dostawał mniejszą dawkę paliwa, czy może to być od czegoś innego.
Mazeusz
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Lut 2022, 21:40

Mazeusz napisał(a): był u mechanika ale po podpięciu pod komputer nic nie wykryło...
to zmień mechanika, trzeba było przejrzeć parametry a nie sprawdzić tylko czy są błędy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16148
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lut 2022, 14:47

Kao napisał(a):to zmień mechanika, trzeba było przejrzeć parametry a nie sprawdzić tylko czy są błędy

Dokładnie. Co to kur..a za druciarz :/ Wziąść 50 zł za podłączenie się pod kompa i powiedzieć, że żadnych błędów nie ma...Szybki i łatwy pieniądz. Takim druciarzom to bym zabrał prawo do wykonywania zawodu normalnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lut 2022, 13:16

Mechanik mechanikiem ale ciekawi mnie czy te spalanie jest w granicach normy?
buszka
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Lut 2022, 16:12

buszka napisał(a):Mechanik mechanikiem ale ciekawi mnie czy te spalanie jest w granicach normy?
Jaka u Ciebie jest ta normalna jazda? Nie podałeś dystansów jakie jednorazowo pokonujesz. Takie spalanie przy obecnych temperaturach i krótkich dystansach może być normalne.

Co do sondy to to że nie ma błędów nie oznacza że działa ona poprawnie. Najlepiej ją sprawdzić podczas jazdy nie tylko na postoju podczas pracy silnika. Wtedy jesteśmy w stanie zaobserwować jaki wykres rysuje i coś więcej na ten temat powiedzieć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9752
Zdjęcia: 34